Varoluş Dergisi

9 HAZİRAN 2017-YAY BURCUNDA DOLUNAY

9 Haziran 2017 günü,her ay olduğu üzere Güneş ve Ay’ın tam karşıtlık oluşturduğu Dolunay meydana geldi.

Ay’ın Yay burcunda 2.evde,Güneş’in İkizler burcunda 8.evde 180 derecelik açı oluşturması ÖZ DEĞERİMİZİ KUCAKLARKEN bir yandan da ARKASINA SAKLANDIĞIMIZ KORKULARIMIZLA YÜZLEŞMEMİZİ SAĞLAYAN ETKİLER YARATMAYA BAŞLADI..

Mars’ın sevmediği yengeç konumu rehavet yaratırken Venüs’ün Boğa’ya geçmesi aşk ve para’da kazandırıp;Merkür’ün ise en güçlü olduğu İkizler burcuna geçişiyle de “kelimelerin gücü adına” tadında pozitif etkide donanım kazanmaya başlıyoruz.Yıl yöneticisi ve bereket anahtarı en tatlı gezegen Jüpiter de sıkıcı retro halinden düz hareketine geçerek bizi ödüllendirmeye başlıyor.Tabi her şey bu kadar tatlıyken gökyüzü;bir disiplin,çeki düzen,ciddiyet şart; dolunay’a Satürn dokunuşu lazım diyerek bu tatlılığın arasına ekşilik katıyor bir parça..Bir şeyler yolundayken,yolunda olmadığında da denge oluşması gerektiği için her şey elbette..Durum şu ki bu dolunay’da yay burcunun teşkil ettiği konularda Satürn tarafından sorgulanmamak olası değil.Yani inançlarımız,ilerlemek,kendini aşmak,uzmanlaşmak,taraflı olmak,ahlaki değerler,ideolojiye ihtiyaç duymak,özgürlükçü olmak,abartmak,önyargı eğiliminde olmak,fanatizm içeren durumlarda farkındalık,sorumluluk alma,sorgulama ve değişim yaşayacağız.

Burçlar üzerinde ise muhtemel etkileri;

Koç ve Yükselen Koç’lar:

İnancınızın şekilleneceği,manevi değerinizi sorgulayacağınız bir ay olabileceği gibi,beklenmedik yolculuklar ay’ı olabilir sizin için.Bazı Koç’lar eğitim konularıyla ilgili gelişmeleri sonuçlandıracaklar.Gerekli gayreti gösterdiyseniz hakkınız olanı alacaksınız.

Boğa ve Yükselen Boğa’lar:

Parasal konularda sizi sıkan ödemelerle karşı karşıyasınız.Ancak Venüs’ün burcunuza geçmesiyle bu sıkıntıyı minimalize ederek kendinizi bir yandan dengeleyebileceksiniz.B azı Boğa’lar psikolojik, spiritüel konularda geliştirdikleri farkındalıkların kontrolünü ele alarak güç elde edecekler.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Bir süredir hayatınızda var olan ilişkinizle veya ortağınız ile ilgili konuda eksik yaptığınız,yarım kaldığını farkettiğiniz bir aydınlanma yaşayabilirsiniz.İlişkiniz konusunda acele ettiğiniz kanısına varıp temkinli olmaya geçebilirsiniz.İlişkinizle veya evli olanlar evlilikleriyle ilgili bitiş yaşayabilirler.Farkettiğiniz bir açık sizin için hayırlı olacak.

Yengeç ve Yükselen Yengeç’ler:

Dolunay düzenli mücadele ettiğiniz savaştığınız alan olan 6.evde meydana geldi.İş hayatınızda veya yanınızda çalışan kişilerle ilgili beklenmedik durumlar gözlemleyebilirsiniz.Kendinizi zorlayıp yoracağınız koşullara karşı da sağlığınıza özen gösterin.

Aslan ve Yükselen Aslan’lar:

Size keyif veren konularda yaratıcılık,sanat,aşk durumu,çocuklar,borsa,kumar vs bu dolunayın etki alanında.Özellikle, çocuklarınızla ilgili konularda farkındalık yaşanabilir.Parasal anlamda beklenmedik harcamalara karşı temkinli olun. Bu alanda gecikme veya sizi hoşnut etmeyecek aksaklıklar da meydana gelebilir. İlişkisi olmayan bazı Aslan’lar için keyifli bir ay olacak.

Başak ve Yükselen Başak’lar:

Size aidiyetlik duygusu hissettiren aileniz, büyükleriniz, taşınmaz mallarınız ile aileyle ilişkilerinizde yüzleşme söz konusu olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi’ler:

İletişim alanınızdaki dolunay,n asıl konuştuğunuz, fikirlerinizi nasıl ortaya koyduğunuz değerlendirmesi yaşatabilir.Bazı Terazileri kardeşleriyle ilgili konular meşgul edebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep’ler:

Kendi kazancınızı ve özdeğerinizi sorgulayacağınız bir etki yaşanabilir.Ürettiğiniz ve karşılığını aldığınız konuda tamamlanma,bir idrak yaşayabilirsiniz.Hakkınız olan kazanç hesaplarınız şaşabilir beklediğinizi alamayabilirsiniz.Birşeye ne kadar sahip olmak istediğiniz önem kazanacak.

Yay ve Yükselen Yay’lar:

Dışarıya yansıttığınız kişiliğiniz,fiziksel durumunuz,kusurlarınız,sağlığınız,bedeninizin nasıl gözüktüğüne kadar her detay bu dolunayla önem kazanacak sizin için.Bu alanlarda yapacağınız değişim,farkındalık,yaşam kaliteniz açısından farklılık gösterecek.Birlikte olduğunuz veya evli olduğunuz kişiyle ilgili sizi sıkan durumlar oluşabilir.Mücadele gerektiren ciddiye alacağınız konular gündeme gelebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak’lar:

Arka planda çalışan belleğinizin tetikleneceği korku,bilinçaltı meseleleriyle ilgili yüzleşme yaşayabilirsiniz.Kontrol edemediğiniz,sizin dışınızda gelişen gizli olaylarla yüzleşip istemeyerek kabullenmek durumunda kalabilirsiniz.Durumu şifalandırmak da sizin elinizde.

Kova ve Yükselen Kova’lar:

Arkadaş,dost,iş,sosyal çevrenizdeki konularda değişim irdeleme veya bitiş söz konusu olabilir.Kimlerle arkadaşlık kurduğunuz sorgusu önem kazanabilir.Partneriniz;varsa çocuğu sizi dolaylı yoldan etkileyip gündeminizde olabilir.

Balık ve Yükselen Balık’lar:

Yaşadığınız süreç,gözönünde olduğunuz konumu da yakından ilgilendiriyor.Bazı balık’lar iş kariyer konularında önemli değişimden geçiyor.Karşıt alan 4.ev aksıyla da bazı balıkların taşınma,aile kavramlarıyla ilgili konuların gün yüzüne çıkıp masaya yatırılması durumu söz konusu olabilir.

Özlem Aydın

20.05.1983 yılında doğan Özlem Aydın, İstanbul doğumludur. Ortaokul lise öğrenimini Gürsoy koleji’nde okuduktan sonra, Beykent Üniversitesi iletişim bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Tv8’de haber merkezi’nde ekran arkasında çalışmıştır. Yönetmen olan bir arkadaşı yapacağı programı sunması için kendisine teklif götürür ve Trt müzik kanalında Müzikalite adında müzik belgeseli programı sunarak ekran önüne geçer. Daha sonra Plato film okulunda diksiyon ve oyunculuk eğitimi alarak üç dizide oynar. Sunucu,Oyuncu ve Reiki master olan Özlem Aydın,aynı zamanda Astroloji eğitimi almaktadır.

Add comment

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…