Varoluş Dergisi

WALKER


Walker
İngilizce’de yürüyen, yürüyüş yapan kişi anlamına geliyor. Amerikan yapımı filmlerde çok sık bu soyadı ile karşılaşıyorum. Türkiye’de yürüyen, yürür, yürüyüşçü gibi soyadları olan biriyle hiç karşılaşmadım. Belki de sizler karşılaşmışsınızdır. Peki nereden çıkıyor bu yürüme ihtiyacı?

Özellikle evrenin genişlerken bir kalp atışı gibi bir kasılıp bir gevşediğini biliyoruz. Yani faydalı enerji birikiyor ve sonra fayda sağlamak için diğer enerjilere dönüşüyor. Bir nevi nefes alıp veriyor.

Bir de şöyle insanlık tarihine bakalım, önceleri atalarımız avcı toplayıcılarmış. Onlar ilk önce dinlenir sonra ava çıkar ya da ağaçlardan ve bitkilerden yiyebilecekleri besinleri toplar hayatlarını devam ettirirlermiş.

Aslında bizde işe gidip gelerek aynı şeyi yapıyor hayatımızı devam ettiriyoruz. Fakat hareket etmiyoruz. Amma velakin bedenimiz öyle çalışıyor tıpkı evren gibi ondan maksimum fayda sağlamak için ona iyi bakmalı bu bedeni gezdirmeliyiz.

Şimdi kendime de bakıyorum, hayatım boyunca yürümeyi çok sevdim, günde bir iki saat yürümeden rahat edemezdim. Niye bilmiyorum son zamanlarda çok fazla abur cubur yer oldum ve aldığım bu kaloriler yürüme faaliyetlerimi de aksattı. O esnada yardımıma Atom geldi. Atomu sokakta buldum, ya da o beni buldu bilmiyorum. Karşılaştığımızda Atom 3 aylıktı. İsmini neden Atom koyduğumu sonradan anladım. Atom çok enerjik bir köpek, frekansı çok yüksek. Biraz modunuz düşük olunca hemen yanınıza geliyor kuyruğunu sağa sola vuruyor tempo diyor 🙂 Enerjisini size aktarıyor. Ona bir T-shirt alsaydım üzerinde sadece pozitif titreşimler (Positive Vibes Only) yazmasını isterdim 🙂 Atomu günde iki kere dışarı çıkarıyorum. Evdeyken yatıyor dinleniyor ihtiyaçlarını gideriyor. Eğer dışarı çıkarmazsam başlıyor evin içinde dolaşmaya, koşuyor koşuyor duvara ayaklarını koyup sekerek koşmaya devam ediyor. Biraz oyun oynuyor kedim Toleransa sataşıyor.  Kedim dur dinlenelim, o kalk gidelim diyor. Dışarı çıkınca da aynı saniyede 10 kere otları kokluyor. Küçücük bedeniyle beni çekiyor. Bizim Atom yaşayan bir evren modeli, dur dinlen enerjini biriktir, kalk yürü enerjiyi bırak. Tabii bizim de kedi ile köpek arasında bir yerlerde dengede olmamız gerekiyor…  

 ​​Aydın YAKUPOĞLU

Aydın Yakupoğlu

Ağustos 1979, İstanbul’da doğdu. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği yüksek lisans bölümünü bitirdi ve özel sektörde çalışmaya başladı. 2013 yılında bir kız çocuğu babası oldu. 2018 yılında Reiki öğretmeni İsmail Bülbül ile tanıştı ve pozitif yönde bir değişim geçirdi. Şu an Reiki 3a (Master) aşamasında ve insanlığa yardımcı olma bilincindedir.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler