Varoluş Dergisi

MARS GERİLİYOR, AY TUTULUYOR, JÜPİTER FIRSATLARINI DAĞITIYOR

Oldukça hareketli geçirmiş olduğumuz 2022 yılının sonuna doğru yaklaşırken, Kasım ayına girmeden başlayan Mars retrosu ve ayın ilk haftasında yaşayacak olduğumuz Uranüs’yen ay tutulması ile Kasım ayına hızlı ve hareketli bir giriş yapıyoruz.

Ekim ayının sonunda başlayan İkizler burcundaki Mars retrosu, durağan hali ile birlikte 13 Ocak tarihine kadar hayatlarımızdaki etkisini sürdürmeye devam edecek. Ancak retro pozisyonuna geçtiği ilk zamanlar ve retronun bitişine yakın olan son zamanlarında bizlerin üzerindeki etkisini çok daha yoğun olarak hissettiğimiz için, Kasım ayına girişimiz de biraz sert etkilerle başlamış olabilir.

Savaş ve mücadele gezegeni olan Mars, bizim de hayatla olan mücadelemizi anlatır. İkizler burcundaki Mars bizim düşünce, iletişim ve eylem noktasında mücadele vereceğimizi vurguluyor. Retro pozisyonundan dolayı, geçmişte düşünmeden yapmış olduğumuz eylemlerin veya düşünmeden söylemiş olduğumuz bazı şeylerin yüzleşmesini yaşayıp, belki de tekrardan konuşup düzeltilmesi için yeniden bizlerin karşısına gelecek olması olası. Tabii aynı şey bizler içinde geçerli;  bizlere karşı tarafın yapmış olduğu bir şey varsa, onların da yüzleşmesini yaşayacak olabiliriz. Ancak Mars’ın retro pozisyonunda olması sadece geçmiş konular olarak değil geçmişte içte bastırılmış öfkelerinde ortaya çıkabileceğini anlattığı için, hem bu tarz yüzleşmelerde hem de genel anlamda, sözlerimizi ve eylemlerimizi düşünerek yapıyor olmak önemli olacaktır. Bizim “ne var ki bunda” dediğimiz, bizim için çok da önemli olarak görmediğimiz bir şey, karşımızdakinin içinde bastırılmış olan öfkesini ortaya çıkartmasına ve bizlerin de hiç ummadığımız sonuçlarla karşılaşmasına neden olabilir.

Özellikle yakın mesafe trafikte, trafik araçlarımızla ilgili konularda, ticarette, alışverişte, sosyal medyada, eğitim alanlarında, kardeşler, kuzenler, komşular, kardeş kadar yakın gördüğümüz arkadaşlarımız ve yakın iletişimde olduğumuz kimselerle, yapacak olduğumuz  anlaşma ve sözleşmelerle ilgili konularda, sözlü veya yazılı iletişimi kullandığımız araçlarda,  kurduğumuz iletişim şeklimize,  paylaştığımız ve bizimle paylaşılan bilgilere karşı daha temkinli ve sorgulayıcı olmaya özen göstermemizde fayda olacaktır. Yanlış yere gönderebileceğimiz mesajdan tutun da, kişisel bilgilerimizin veya hesaplarımızın başkalarının eline geçme ihtimaline kadar, her şeyi hesaba katarak kiminle neyi paylaştığımıza dikkat etmemiz gereken bir süreçte olacağız.

Mars retrosu boyunca, küçük sakarlıklara ve kazalara açık olabileceğimiz bir süreçte olacağımız için, trafikte araç kullanırken, çalıştığımız işte ellerimizle kullandığımız bir araç varsa, dalgınlıklara karşı biraz daha fazla dikkatli olmamız gerekebilir. Kesici, yanıcı ve patlayıcı özelliği olan şeyleri kullanırken ve sonrasında tehlike oluşturup oluşturmayacağını kontrol ediyor olmakta olası bir aksiliğin önüne geçecektir.

Sağlık olarak ise Mars retrosu boyunca, baş, boyun, boğaz bölgemiz, eller, kollar, omuzlar, bronşlar ve akciğerlerimiz gibi ikili organlarımızın daha hassas olacağı bir süreçte olacağız. Bu bölgelerimizle ilgili daha önce yaşadığımız bir sorunumuz varsa ya da yaptırmamız gereken ama ihmal etmiş olduğumuz kontrollerimiz, bu süreçte kontrollerimizi yaptırmakta fayda olacaktır.

Merkür 17 Kasım’a kadar kalmak üzere Akrep burcuna geçti, korkularımızı ve derinlerde yatan duygularımızı tetikleyecek olabilir. Yapabileceğimiz en güzel şey ise bunun farkında olarak, zihin oyunlarına düşmemeye, zanlarımıza dayanarak kırıcı, yıkıcı ve intikam gibi olumsuz duygulara kapılmamaya özen gösterip, Akrep’in olumlu olan tarafını kullanarak, hayatımızda tekrardan yapılandırmamız gereken alanlara yönelerek bu etkiyi olumlu yönde değerlendirebiliriz.

8 Kasım’da Boğa burcunda yaşanacak olan ay tutulmasında aynı zamanda bir dolunay olacağı için ve dolunaylar ektiğimiz tohumların hasatlarını aldığımız zamanı anlattığı için; bu ay tutulmasında 25 Ekim’deki güneş tutulması ile hayatımızda başlatmış olduklarımızın, tamamlanmasını yaşayabileceğimizi söyleyebilirim. Ay tutulmasının etkisinin 6 ay kadar süreceğini düşününce, bizlerinde bireysel haritalarına bağlı olarak, 25 Ekim de başlatmış olduğumuz şeylerin sonucunu bu 6 ay içerisinde görecek olma olasılığımızın olduğunu söyleyebilirim.

9 Kasım 2003 tarihinde aynı burç ve aynı derecelerde gerçekleşen ay tutulmasında genel anlamda ilişkiler, evlilikler, uzun süreli beraberlikler, ortaklıklar ve ortaklı para konularını da içine alan, belki bir takım kayıplar ve borçların krizli bazı durumlar ile karşımıza çıkıp hatta belki içerisinde mahkeme gibi hukuksal durumların da geçmiş olabileceği ve hayatımızda bir taraftan  bir şeylerin kaybını yaşarken diğer bir taraftan da hayatımızda yeni bir şeylerin doğumu ile başlayan yeni bir sürecimiz olmuş olabilir.

2003’te başlayan bu süreçte aldığımız ya da almak durumunda kaldığımız kararlarla üstlenmemiz gerek sorumlulukların, baskılayıcı ve kısıtlayıcı etkilerini hayatımızın geneline yansıyacak şekilde bu güne kadar yaşamış olabiliriz. Kısıtlanmış ve baskılanmış gibi hissettiğimiz sorumluluklarımızla birlikte hayat akışımızda ilerlemeye devam ettiysek ve kendimizi ileriye taşımak adına bir takım girişimlerde bulunduysak, yaşamış olduğumuz deneyimlerimizden çıkarmamız gerek dersi çıkardıysak; bu bizim için karlı olan tarafı olacaktır. Şimdi 8 Kasım’da Boğa burcunda olacak olan ay tutulması ile birlikte bizler o sürecin kapanışını yapıp hayatımızın yeni bir sürecine doğru yönelmiş olacağız ve bunun ilk adımlarını da 25 Ekim’deki güneş tutulmasının etkisi ile atmış olabiliriz. Yeni deneyimleyecek olduğumuz alanlarımızın adımları atsak da atmasak da bizlerin hayatında bir süreç tamamlanıyor ve yeni bir dönem başlıyor diyebilirim.

Kasım ayının ilk haftası ve tutulmanın yaşandığı tarih civarı ile Kasım’ın son haftası ile birlikte Mars retrosunun biteceği 13 Ocak tarihine kadar biraz daha temkinli olmaya özen gösterebilirsek, bu süreci de rahatlıkla geçirebiliriz. Tutulmalar hayatımızdaki bazı şeyleri hareketlendiriyor olsa da, bunu olumsuz bir şeymiş gibi düşünmek yerine bizlerin gitmemiz gereken noktaya gidebilmemiz için bize sunulmuş fırsatlar olarak düşünebiliriz.

Retro pozisyonda olan Jüpiter, 28 Ekim tarihinde tekrardan Balık burcuna geçti. 25 Kasım’da da retrodan çıkıp, 20 Aralık tarihe kadar Balık burcundaki seyahatine devam edecek ve bu seyahati boyunca bizlere alamadığımız hak edişlerimizi, kayıp gibi gördüğümüz, kaçırdığımızı zannettiğimiz fırsatları, hak edişlerimizin karşılığı olarak, tekrardan bizlerin karşısına fırsatlar olarak çıkaracak olabilir.

Hem tutulmanın bizi tetikleyen etkisi, hem de Balık burcundaki Jüpiter’in bize getirecek olduğu güzel fırsatları, en kolay şekilde görüp, en güzel şekilde değerlendirip, bizi en mutlu olacağımız noktaya keyifle taşımasını diliyorum hepimiz için. Hayatlarınızın yeni başlayan sürecini sağlık, mutluluk, huzur ve sevgiyle dolu geçirmenizi diliyorum, sevgilerimle.

Zeliha SEVİNÇ

Zeliha Sevinç

1972 yılında İzmir’de doğdum. Eğitimini aldığım Bilgisayar Programcılığı, Bankacılık ve Sigortacılık bölümleri üzerine hiç bir çalışma hayatım olmadı. Aile mesleğimiz olan Tekstil üzerine farklı firmalarda yöneticilik deneyimlerim oldu. Kendime olan yolculuğum esnasında öncelikle Astroloji ile ve sonrasında Reiki ile tanıştım. Temel, orta ve ileri eğitimlerimi ikişer kez farklı hocalardan alarak tamamladım. İlişki uyumunu anlatan Sinastri ve Astro Tarot eğitimlerimle de devamını getirdim. Öğrenmeye doyamadığım Astroloji'nin diğer alanlarında da eğitimlerime devam etmek istiyorum.

Reiki uyumlamalarımı İsmail Bülbül hocamdan aldım. Reiki 3A Master öğrencisiyim. Reiki alanındaki ilerleyişim ise hocamın ne zaman beni hazır görmesi ile olacağı için olduğum anın tadını almayı seçiyorum şu an.

Günlük yorumlarımı paylaştığım kendi sayfamın dışında farklı dergilerde de yazarlık deneyimlerim oldu. Yazılarımla başkalarının yüreklerine sevgi ile dokunup öğrendiklerimi aktarabilmeyi seviyorum. Dilerim birbirimize olan her dokunuşumuz sevgi ile olsun hayatlarımızda güzel etkiler yaratsın.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler