Varoluş Dergisi

BALIK BURCUNDA KADERSEL YENİAY VE BURÇLARA ETKİLERİ

Güneş ve Jüpiter’in pozitif açısı ile Mart ayına giriş yapıyoruz. Yeni umutları, iyimserliği arttıran bu açı kombinasyonu merhamet duygularımızı da arttırıp, duygusal ve felsefi açıdan genişlememize imkan sağlıyor. 10 Mart’ta gerçekleşecek Balık burcundaki Yeniay bakalım neleri hayatımızda aktifleştirecek. Gelin hep birlikte okuyalım.

10 Mart’ta Balık burcunun 20 derecesinde gerçekleşecek Yeniay ile hayatlarımızda yeni başlangıçlar yapıyoruz. Yeniay demek Güneş ve Ay’ın aynı derecede tam kavuşum yapması demektir. Yeniay’ın Balık yani dişil burçta olması, su elementinin yoğun olması ve modern yöneticisi Neptün ile kavuşuma ilerlemesi başlangıçlarımızda daha duygusal, subjektif ve içsel gelişime önem veriyor olacağımızı gösteriyor. Balık burcunda köşe ve yüksek bir evde olacak Yeniay hayatımızda çok kadersel, etkili ve görünür olacak. Yeniay’ın klasik yöneticisi Jüpiter’in de desteğini alarak manevi açıdan ve ruhsal açıdan her türlü gelişime destek veriyor. Balık Zodyak’ın 12.burcudur. 12.ev müdahale edemediğimiz durumları da anlatır. Dolayısıyla planlarımızda olmayan kadersel konuların devreye girebileceğini söylüyor.

Yine dünya genelinde denizler ve sularla alakalı tabiat olaylarını tetikleyebileceğini gösteriyor. Bu dönem alacağımız kararlarda zaman zaman iki arada bir derede kalabiliriz. Balık burcu ikilemleri ve arada kalmaları da gösterdiği için aslında yeni kararlar verirken başka konularda vazgeçişleri de devreye sokacaktır. Uranüs ile de Yeniay pozitif açı yaparak bu olayların sürpriz ve ani şekilde olabileceğini gösteriyor. Finansal açıdan kazanç alanlarımız ve yer değiştirmek ile ilgili bizi yeni kararlar almaya götürecek, bol yolculuklu bu Yeniay kardeşler ve yakın çevremizinde bu planlarda etkin olduğunu gösteriyor. Yeniay haritasının yükselen yöneticisi Merkür’ün Koç burcuna geçmiş olması kararlarımızın öncü nitelikte ve hızlı olabileceğini gösteriyor. Vereceğimiz kararları çok düşünmeden alıyor olacağız. Merkür’ün yani düşünce ve fikirlerimizin Plüton’dan üçgen açı ile destek alması bizi bu değişim ve dönüşüme hazır hale getiriyor. Hayatın amacını anlamaya yöneldiğimiz ve daha sezgisel olduğumuz bir dönemi işaret ediyor. Yeniay haritasında ki Verteks noktası ile Yeniay’ın klasik yöneticisi Jüpiter’in karşıt açıya ilerlemesi çok kadersel gelişmeleri anlatıyor. Verteks tam batımızı gösterir ve dünyanın bize görünen yüzüdür. Dolayısıyla bazılarımız için bu Yeniay kadersel dönüm noktalarına işaret ediyor. Sorumluluklar ve hayatımızda düzen oturtmak için kısıtlandığımız konularıda anlatan Satürn’ün Yeniay yöneticisi Jüpiter ile pozitif açısı alacağımız sorumluluklarda dayanıklı olmamız için bizi destekliyor olacak.

Tıbbi astrolojide Balık burcu; Pineal bez yani epifiz bezi, lenfatik sistem, balgam ve mukus, bacak ve ayaklardaki venlertoplardamarlar ile ilişkilidir. Balık burcu zor tanı konulan hastalıkları ve psikolojik kaynaklı sorunları da anlatır. Bu Yeniay’ın Neptün ile yakınlaşan açısı özellikle bazı rahatsızlıkların daha psikolojik nedenli olabileceğini ve bir tanı koymakta zorlanılabileceğini gösteriyor. Bağımlılıkları da anlatan Balık burcunda Neptün ile yakınlaşan görünüm psikosomatik sorunları ve halüsinasyonları da arttırabilir. Bu dönem ayaklarda çok fazla üşüme olabilir. Ayaklarımızı sıcak tutmak faydalı olur. Özellikle Alzheimer hastalığı da Balık burcu ile ilişkilidir.

17 Mart’ta Güneş ve Neptün’ün 27 derece Balık burcunda kavuşumu çok önemli olacak. Çünkü bu kavuşum üçüncü göz yani epifiz bezi ile alakalı durumlarda aktifleşmeye neden olur. Özellikle alın çakrası çalışmaları için çok uygun bir hafta.

BALIK BURCUNDAKİ YENİAY’IN BURÇLARA ETKİLERİ:

KOÇ BURCU: Sizin dışınızda gelişen ve müdahale edemediğiniz konularda bazı kadersel gelişmeler olabilir. Aileniz ve çocuklarla alakalı duygusal konularda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bu olaylar bilinçaltınızda bazı uyanışlara ve derin felsefelere ilgi duymanızı doğurabilir.

BOĞA BURCU: İşten kazançlarınız, sosyal çevreniz ve arkadaşlarla ilgili alanlarınızda olan Yeniay bu alanlarda bazı fedakarlıkları ve değişimleri hayatınıza taşıyabilir. Özellikle arkadaşlarınızla girişeceğiniz projelerde kazançlı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yeni bir yere taşınma ve ev konularında yeni kararlar verebilirsiniz.

İKİZLER BURCU: Kariyerinizde ve iş hayatınızda olacak Yeniay planlarınızda olmayan gelişmeleri ve fırsatları hayatınıza taşıyabilir, kardeşlerle ilgili sevindirici haberler alabilirsiniz. İş alanında arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizin desteği ile yurtdışı bağlantılı konular gündeminize gelebilir ve bazı kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: Uzak seyahatler, yeni eğitimler ve yurtdışı ile alakalı gündemleriniz bu Yeniay ile tetikleniyor. Özellikle mesajcı rüyalara çok dikkat edin. İş seyahatleri çıkabilir ya da kafanızı dağıtmak için yeni seyahatler planlayabilirsiniz.

ASLAN BURCU: Sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gereken bir Yeniay. Borçlanma ve ödemelerle alakalı yeni gündemler olabilir. Ortaklaşa kazançlarla alakalı yeni planlar yapabilirsiniz. Ameliyatlarla ilgili harcamalar gündeme gelebilir.

BAŞAK BURCU: Eş ve partner ile ilgili konularda olan Yeniay, duygusal gelişmeleri tetikleyebilir. Arkadaş çevrenizden kişilerle duygusal anlamda yakınlaşma yaşayabilirsiniz. Borçlar ve miraslarla ile gündemleriniz olabilir.

TERAZİ BURCU: Size bağlı çalışan kişiler, ekibinizdeki kişiler ve rutin işinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Bu konularda değişimler yaşayabilirsiniz. Bağışıklılığınıza ve ayak bölgenize ekstra dikkat etmenizde fayda var. Sağlık konusunda alternatif tıp yöntemlerini seçenek olarak deneyebilirsiniz.

AKREP BURCU: Çocuk sahibi olmakla ilgili ya da yeni bir birliktelikle alakalı gündemleriniz olabilir. Yurtdışı seyahatinde ya da eğitimde yeni kişilerle tanışabilir duygusal bir bağ kurabilirsiniz.

YAY BURCU: Ebeveynlerle alakalı konular olabilir. Ev ve gayrimankul ile alakalı yeni gelişmeler gündemize girebilir. Yeni bir eve taşınma ya da yeni bir yatırım ile alakalı ikilemler yaşayabilir ve karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ev değişimi yapabilirsiniz.

OĞLAK BURCU: Kardeşler ve yakın çevre ile alakalı gündemleriniz bu Yeniay ile tetiklenir. Ortaklaşa işler ve kazançlar devreye girebilir. Kısa seyahatlerin artacağı bir döneme işaret ediyor.

KOVA BURCU: Parasal konularda bazı kazançlar ve kayıplar olabilir. Özellikle hukuki konulardan beklediğiniz kazançlar ile alakalı haberler gelebilir. Gayrimenkul konularından kazanç elde edebilirsiniz.

BALIK BURCU: Sağlığınız ve motivasyonlarınızla alakalı konularda olan Yeniay ile yeni hobiler edinebilirsiniz. Özellikle çocuklarla alakalı gündemleri hayatınıza taşıyacaktır. Bu dönem iş yoğunluğunuz ve sorumluluklarınız artabilir. Psikolojik olarak daha duygusal ve kararsız hissedebilirsiniz. Özellikle duygusal kararlar vereceğiniz bir döneme işaret ediyor.

Betül MASTAR ÇALIK

 

Betül Mastar Çalık

Betül Mastar Çalık │ ASA, ISARCAP Profesyonel Astrolog
1 Mart İstanbul doğumluyum. Kocatepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde İktisat bölümünü bitirdim. Bilgi Üniversitesi’nde iki yıl İşletme Yüksek Lisansı yaptım. Digitürk, Garanti Bankası, TTNET ve Telekom olmak üzere uzun yıllar Kurumsal’da Satış Yöneticiliği yaptım. Oğlumun doğması ile hayata bakışım ve arayışlarım beni Astroloji ile tanıştırdı. Öner Döşer tarafından her yıl Türkiye’de düzenlenen ve birçok ülkeden yabancı astrologların katıldığı Uluslararası Astroloji Günlerinde katıldığım bir seminerle profesyonel olarak bu işe başlamaya karar verdim. 3 yıl boyunca Öner Döşer’in AstroArt Astroloji Okulun’da Temel, Orta ve İleri seviye Klasik Astroloji eğitimlerini tamamladım ve sınavlarından başarı ile geçerek mezun oldum. Bu süreçte; AstroArt Astroloji Okulun’dan ilave olarak Temel ve İleri Seviye Harita Okuma, Soru ve Seçim Astrolojisi, Rektifikasyon, Astrolokalite(Coğrafi Astroloji), Finans Astrolojisi, Tıbbi Astrolojisi uzmanlaşma eğitimlerini tamamladım. Daha sonra International Society for Astrological Research yani ABD’nin önde gelen Uluslararası Astroloji Araştırmaları Topluluğu ISAR’ın Danışmanlık İlkeleri ve Etik Farkındalık eğitimlerini 2 gün boyunca tamamlayarak ve sınavını da geçerek, ISAR’ın düzenlediği 6 saatlik Uluslararası Profesyonel Astroloji Yetkinlik sınavına girmeye hak kazandim. Bu sınavdan da başarı ile geçerek ISAR CAP ünvanını kazandım.
Reiki ile tanışmam 2023 yılında İsmail Bülbül hocam sayesinde oldu. Bu şifalı enerjinin etkilerini kendimde ve çevremde deneyimlerken, şifalandım. Reiki 2. seviyede bulunmaktayım. Bu alandaki öğrenme yolculuğum İsmail Bülbül hocamın ışığında devam etmektedir.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler