Varoluş Dergisi

KEFELERDEKİ DENGELERİN OYNADIĞI EKİM AYI

Sıcacık anların yaşandığı, eğlenceli vakitlerin geçirildiği, tutkulu aşkların kalplerdeki yerini aldığı yaz mevsiminin sonuna gelindiğini anlatan, sararan yaprakların dallarından koparak süzüldüğü, yapılacak işlerin arttığı, geride bırakılan aşklara son bir kez daha gelir mi umuduyla gel artık çağrılarının yapıldığı sonbahar… Her ne kadar sonbaharın gelişini Eylül ayının ilk günü ile karşılıyor olsak da, astrolojik olarak Güneş’in Terazi burcuna geçiş anı ile sonbahar mevsimine geçtiğimizi ve o geçiş anının haritası ile de önümüzdeki 3 ayı kapsayan sonbahar mevsimi boyunca alabileceğimiz etkileri yorumlarız.
23 Eylül tarihinde Terazi burcuna geçen güneş ile önümüzdeki 3 ay boyunca genel anlamda ilişkiler, uzun süreli  beraberlikler, evlilikler, sözleşme ve anlaşmalar, ortaklıklar, ortaklı işler ve ortaklı para konuları, hak hukuk, adalet konuları, alışverişler. alma verme, denge konuları, arabuluculuk ve diplomatik davranmayı gerektiren durumlar ön planımızda olurken her şey adil, eşit ve hakkaniyetli olsun, sorunlu, problemli durumlar varsa gerek konuşarak gerekse adli mercilere taşınacak olsa dahi  güzellikle, uyum ve anlayışla çözüme ulaşsın isteğinde olmamızın önemli olduğu bir süreçte olacağız.
Güneş’in Terazi burcuna geçişinden sonra,  26 Eylül’de yaşanan Terazi yeni ayı ile  başta ikili ilişkilerimizdeki konular olmak üzere, Terazi burcunun vurgu yapmış olduğu diğer konularda da  hayatımızda bir takım hareketlenmeler yaşamaya başlamış, hatta retro pozisyonda olan Merkür ile de ucu geçmişe dayanan ve bir türlü dengeye getiremediğimiz ya da dengeyi sağlamakta zorlandığımız konularımız, dengeyi sağlamak ya da o konuyu bir sonuca taşıyabilmek adına belki de hat safhaya ulaşarak tekrardan önümüze bir bir düşmeye de başlamış olabilir. Bizim önümüze düşen ve bizden de hakkaniyetli ve adil olarak davranarak hareket etmemizin, anlayışlı ve uyumlu tutumlar sergilememizin önemli olduğuna vurgu yapan bu yeni ay bizi nereye hazırlıyor? Ekim ayına elbette ki.
Ekim ayına bu yeni ayda başlatmış olduğumuz konularımızın tamamlanmasını alabileceğimiz, gelişmelerini görüp, konumuza göre bir nevi ektiğimiz yeni tohumların hasadını alabileceğimiz, 9 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek olan bir dolunayla giriş yapacağız. Sonrasında ise hayatlarımızdaki etkisi uzun süreçlere yayılan tutulmalarımız olacak. 26 Eylül’de 2 derece Terazi Burcunda gerçekleşen yeni ay bizi 25 Ekim’de Akrep burcunun 2 derecesinde gerçekleşecek olan parçalı güneş tutulmasına hazırlıyor diye de yorumlayabilirim.
124. Saros serisinin 55. sırasında  olan parçalı güneş tutulmasını 25 Ekim 2022’de yaşarken, bu serinin bundan bir sonraki tutulması ise 4 Kasım 2040 tarihinde gerçekleşecek.
Astroloji benzer gökyüzü kombinasyonlarının yaşandığı geçmiş tarihlere geri dönerek o tarihte yaşanmış olayları araştırıp, bu günkü gökyüzü kombinasyonu ile arasındaki bağlantıyı kurarak olasılıklar üzerinden öngörüler sunarak ilerler. Bizlerde bireysel ve toplumsal anlamda hayatlarımızda hangi alanlardan veya hangi konulardan etki alabileceğimizi merak ediyorsak bu tutulmanın yakın tarihlerine doğru bir yolculuk yapabiliriz. Ekim ayındaki parçalı güneş tutulmasının yaşandığı geçmiş tarihler;

14 Ekim 2004       Parçalı güneş tutulması
03 Ekim 1986       Hibrit güneş tutulması
22 Eylül 1968       Tam güneş tutulması
12 Eylül 1950       Tam güneş tutulması
31 Ağustos 1950   Tam güneş tutulması
21 Ağustos 1914   Tam güneş tutulması

Tutulmaların etkisini hayatlarımızda uzun süreli yaşarız. Tutulmanın gerçekleştiği süre, bizim bu tutulmanın etkisini hayatlarımızda ne kadar süreliğine hissedeceğimiz konusunda bize bilgi verir. Ekim sonu ve Kasım başında yaşayacak olduğumuz tutulmaların etkisini bizler hayatlarımızda 4-5 yıl boyunca hissedeceğiz.
Bundan önceki yaşanan tutulmalar için vermiş olduğum tarihleri de bunu baz alarak, tutulmanın gerçekleştiği tarihe yakın tarihten başlayıp, ondan sonraki birkaç yıla yansıyan etkileri olan konularınız üzerinden bir değerlendirme yapabilirsiniz. Birebir yaşananların aynısını yaşayacak olmasanız da, konu başlığınızı bulmanızda ve o konunun farklı bir şeklinde etki alacağınız noktasında size yardımcı olacaktır.
Örnek verecek olursam, 2004 yılında ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, ortaklı para konuları veya davalık konuları kapsayan bazı durumlarla karşılaşıp iyi niyetli bir yaklaşımla kendi haklarınızı gözetmeksizin, sadece karşı tarafa fayda sağlamak, yardımcı olup durumu onun için kolaylaştırmak  adına bir takım girişimlerde bulundunuz diyelim. Kendinizi arka planda tutarak yapmış olduğunuz bu eylemin sonucunda da zarar görüp, bunun bedelini değişen ve zorlaşan hayat şartınızla ödeyen taraf siz olduysanız, zararı veren ise o zararın sorumluluğunu üstlenmeden devam ettiyse hayatına, buradaki başlık haksız ve adaletsiz bir durum. Siz bu yaşananları unutup yolunuza devam etmiş olsanız dahi; şimdi Terazi yeni ayı ile kökeni o zamana dayanan konunuzla bozulan dengenin, dengeye gelmesi adına farklı alanlardan dahi olsa, önünüze yepyeni birtakım fırsatların geldiğini veya size yeni birtakım kapıların açıldığını görmeniz mümkün. Kayıp veya zarar gibi gördüğümüz, bedelini belki de ağır ödemiş olduğumuz şeylerin bize güzelliklerle olan dönüşünü yaşadığımız Terazi yeni ayı ile karşımıza çıkan fırsatlara karşı da hakkaniyetli ve adil olmayı göz önünde bulundurarak ilerlemeye devam edersek, 25 Ekim’deki güneş tutulması ile hayatlarımıza yansıyan güzel değişimlerin ardından, 8 Kasım’da yaşanacak olan Boğa burcundaki ay tutulması ile de duygusal doyumunu hissettirecektir.
Hayatınızdaki dengeye gelmesi gereken hangi konunuz varsa, kolaylıkla dengeye gelmesine ve gönlünüzden geçen tüm güzelliklerin yaşam yolculuğunuz boyunca size eşlik etmesini diliyorum, sevgilerimle.

Zeliha SEVİNÇ

Zeliha Sevinç

1972 yılında İzmir’de doğdum. Eğitimini aldığım Bilgisayar Programcılığı, Bankacılık ve Sigortacılık bölümleri üzerine hiç bir çalışma hayatım olmadı. Aile mesleğimiz olan Tekstil üzerine farklı firmalarda yöneticilik deneyimlerim oldu. Kendime olan yolculuğum esnasında öncelikle Astroloji ile ve sonrasında Reiki ile tanıştım. Temel, orta ve ileri eğitimlerimi ikişer kez farklı hocalardan alarak tamamladım. İlişki uyumunu anlatan Sinastri ve Astro Tarot eğitimlerimle de devamını getirdim. Öğrenmeye doyamadığım Astroloji'nin diğer alanlarında da eğitimlerime devam etmek istiyorum.

Reiki uyumlamalarımı İsmail Bülbül hocamdan aldım. Reiki 3A Master öğrencisiyim. Reiki alanındaki ilerleyişim ise hocamın ne zaman beni hazır görmesi ile olacağı için olduğum anın tadını almayı seçiyorum şu an.

Günlük yorumlarımı paylaştığım kendi sayfamın dışında farklı dergilerde de yazarlık deneyimlerim oldu. Yazılarımla başkalarının yüreklerine sevgi ile dokunup öğrendiklerimi aktarabilmeyi seviyorum. Dilerim birbirimize olan her dokunuşumuz sevgi ile olsun hayatlarımızda güzel etkiler yaratsın.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler