Varoluş Dergisi

KOVA BURCUNDA MERKÜR RETROSU

30 Ocak’ta bir Merkür gerilemesi başladı. Geri hareketten 10 gün önce etkileri altına girmiştik zaten.

Merkür bu kez Kova burcunda geri hareket ediyor ve etkisi 21 Şubat’a kadar devam edecek fakat tam etkilerini duraklamayla birlikte ay sonu bitirecektir.

Merkür yazılı sözlü iletişimimizi, konuşma seklimizi, nasıl düşündüğümüzü, insanlarla olan diyaloğumuzu, bilgi kapasitemizi, kendimizi nasıl ifade ettiğimizi, elektronik tüm aletleri, haberleşme cihazlarını, yazılı, sözlü anlaşmaları, kardeşleri, komşuları, yakın çevreyi, trafiği, yolculukları sembolize eder. Retro dönemine girildiği zaman ise bu alanlarda bir aksama, yok etme, bozulma, yanlış anlaşılma, yeni fikirlerin ve yeni yapılacak anlaşmaların istikrarsızlığından bahseder. Bu dönemde yeni tanıştığınız insanları bir daha göremezsiniz. Bunun da bir sebebi vardır. O kişi ve kişiler bu zaman diliminde var olur ve bir illüzyon gibi hayatınızdan çıkar. Aklınızda olmayan biriyle ilişkiye başlamak istikrar vadetmeyecektir. Aynı şekilde yeni işler, yeni antlaşmalar, yeni fikirler yarı yolda kalır. Eğer Merkür Retrosu’ndan önce söz edilmediyse ve daha önce böyle bir niyetiniz olmadıysa, eski tanıdıklarla çokça karşılaşılır, eski sevgililer birden sizi hatırlar ve ortaya çıkarlar bu dönem. Siz de aynı şekilde eski tanıdıklarınızı anabilir, konuşma isteği duyarsınız. Çokça kendimizi yanlış ifade edebiliriz veya karşılıklı yanlış anlaşılabiliriz. Telefon rehberimiz, bilgisayar kayıtlarımız, bilgilerimiz silinebilir, yedeklediğimizden emin olalım.

Merkür retrosu aslında bizim durup kendi içimize dönmemizi, yeniyi değil şimdiye kadar olanı gözden geçirmemizi ve tamir etmemizi ister. Yarım kalan konuları tamamlamamızı ister. Merkür Kova burcunda geri hareket edeceğinden mantığımızın ve zekamızın ön planda olacağını, kendimizi ifade ederken bunu özgür ve asi bir tavırla yapabileceğimizi gösterir. Şimdiye kadar çözüm bulamadığımız konuları dahiyane fikirlerle de çözebiliriz.

Sevgi ve farkındalıkla 🌟

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler