Varoluş Dergisi

KASIM’ DA TUTULMA BAŞKADIR

Evet Kasım ayının belki de en önemli olaylarından biri gerçekleşecek. Boğa burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulması bu ayın ve senenin önemli olaylarından biri olacak. Ay, 27 derece Boğa’da ve Güneş, 27 derece Akrep burcunda olacak. Tutulmanın en önemli olayı Algol sabit yıldızı ile kavuşumlu bir tutulma olması olacak. Algol aslında ölümle ilintilidir. Ama ölüm bir son değildir. Sadece şekil değiştirmektir. O yüzden bu tutulmada bazı şeylerde değişime açık olmamız ve dönüşmemiz şart. Dönüşüm yaşamayanlar için zorlu süreçler olabilir. O yüzden krizlerin bizi güçlendirdiğini bilerek bu tutulmanın etkilerini pozitife çevirelim. Bu tutulma 4 Kasım’da gerçekleşecek olan Akrep Yeni ay’ ının da etkilerini taşıyacak. Boğa burcu huzuru, güveni, maddiyatı ifade ederken; Akrep burcu, tam tersi maneviyatı, sezgileri ve kimseye kolay kolay güvenmemeyi temsil eder. Bu iki sabit burcun aksında gerçekleşecek tutulma bazı olaylarda farkındalık sağlamamızı sağlayacak. Bunun bilincinde olanlar ve bu ön görüye sahip kişiler dönüşerek güzelliklere adım atacaklar. Tüm gökyüzü olayları bu şekilde ilerler. Felaket senaryoları bizi doğruya ve ışığa götürmez. O yüzden amacımız sizleri bilinçlendirmek ve doğrulara iletmektir. Burçlara göre neler olacak derseniz, yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. Yükselen burcunu bilmeyenler Güneş burcunu okuyabilir:

Koç ve Yükselen Koç: Parasal konular bu tutulmada gündeminizde olacak. O yüzden para konularında dikkatli olmaya özen gösterin. Adımlarınızı atarken riskleri göz önünde bulundurun. Bu dönem borç verme, alma işlerine girmemenizi tavsiye ederim.

Boğa ve Yükselen Boğa: Burcunuzda gerçekleşen bu tutulma sizi hiç olmadığı kadar değişime çağırıyor. Normalde sabit kalmayı seven bir burç olduğunuz için bu tutulma size aslında kabul edilebilir risk almanızı söylüyor. Ani kararlar vermeyin ama sizin için iyi olacak teklifleri de kaçırmayın derim. Bu dönem iş değişimleri yaşayabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler: Sağlık açısından kendinize dikkat etmeniz bir tutulma olacak. O yüzden ihmal ettiğiniz bazı şeyleri yoluna koyun ve kendinizi dinleyin. Eğer ihmale devam ederseniz sonuçları zorlayıcı olabilir. Tutulma haftasında bol bol dinlenmeye ve meditasyon yapmaya özen gösterin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Bu tutulma ilişkiler ve arkadaşlık alanınızı fazlasıyla etkileyecek. Ya kal ya devam et seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Ama şundan emin olun size iyi gelmeyen insanları hayatınızdan çıkarabilmeniz için ön ayak olacak bu tutulma. O yüzden gerçekleri görün ve hayatta önce kendiniz için bir şeyler yapın.

Aslan ve Yükselen Aslan: Kariyer alanınızda uzun süredir yaşadığınız kafa karışıkları belki de artık sonlanacak. Bazı şeyleri daha net ve daha doğru açıdan göreceksiniz. Ev ve iş hayatı arasında kalanlar için de bir adım atmalarını ve aradaki dengeyi sağlamalarını öneririm. Aile büyükleri ile ilgili haberler duyabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak: Eğitim hayatınızda, yurt dışı konuları ile ilgili, davalık işleriniz varsa ya da sürekli bu konuları erteliyorsanız bu konuların üzerine düşmenizi öneririm. Bu tutulma size silkelenmeniz gerektiğini gösterecek.

Terazi ve Yükselen Terazi: Miras, nafaka ya da prim konuları ile ilgili beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönem parasal konularla ilgili yatırımlarınıza dikkat etmeye çalışın. Fazla aceleci davranmamanızı tavsiye ederim.

Akrep ve Yükselen Akrep: Evlilikle ilgili konularda gelişmeler yaşayacağınız bir tutulma olacak. Bazı bitişler, başlangıçlar ya da evlilik içindeki sorunları çözmek için belki de uzun süredir beklediğiniz gücü kendinizde bulacaksınız. Güvenmeye çalışın ve kendinizi biraz akışa bırakın.

Yay ve Yükselen Yay: İş hayatınızda değişimlerin olacağı bir döneme giriyorsunuz. Bazı işleri yaparken zorlanabilirsiniz. Ama zorlanmayı aşanlar ve işini yoluna sokmaya çalışanlar için ödüller güzel olacak. O yüzden zorlansanız da bazen bunalsanız da siz işinize dört elle sarılın ve mükafatını görmeyi bekleyin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: İlişkiler açısından gelişmelerin olacağı bir tutulma sizi bekliyor. Bazı durumlar netleşecek ve kararlarınızı buna göre vereceksiniz. İlişkilerde mesafeli yapınız bazen karşı tarafı zorluyor. O yüzden bu konuların üstünde düşünüp, değişime açık olmaya çalışın.

Kova ve Yükselen Kova: Aile konuları gündeminizde olacak. Ev değişimi ya da ev alımı düşünenler biraz beklesin. Ailenizle ilgilenmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Biraz özgürlükçü bir burç olduğunuz için önceliklerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bu tutulma size bazı şeylerin önemini hatırlatacak.

Balık ve Yükselen Balık: Yakın akraba, komşu ya da yakın çevrenizle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Araç alım- satımı için beklemede kalın. Bu tutulmada kısa bir seyahat size iyi gelebilir. Bazı konularda kafanızda oturmayan şeyleri oturtabilirsiniz. Eğitim konuları ile ilgili bir adım atabilirsiniz.

Umarım güzel bir ay bizi bekliyor olsun. Kasım’ da gökyüzü biraz karışık. Ama önemli olan bunu bilip, adımlarımızı ona göre atmak olacaktır.

Sevgiyle kalın.

Hazal TALAY

Hazal Talay

Ben Hazal TALAY. İstanbul’ da yaşıyorum. Beykent Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Şu an bir firmada satış üzerine çalışıyorum. Aynı zamanda Astroloğum. Temel ve Orta Seviye Astroloji eğitimimi
tamamladım ve şu an İleri Seviye Astroloji eğitimine devam etmekteyim. EFT ve Reiki ile Astrolojiyi harmanlamak planlarım arasında. Bunun için eğitimlerime devam etmekteyim.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler