Varoluş Dergisi

JÜPİTER OĞLAK GEÇİŞİNİN BURÇLARA ETKİSİ (2 ARALIK 2019-19 ARALIK 2020)

Jüpiter’in 1 yıldır yay burcunda tahtında olduğu son günleri yaşıyoruz.. Bu dönemde ön yargı enerjilerimiz ön planda olsa da, her konuya biraz daha ilahi plandan bakmayı deneyimledik. Hayatlarımızda iyicil etkilerini çoğu kişinin de serzenişte bulunduğu gibi pek hissetmesek de pozitif olarak çok büyük değişim yaratmasa da, en azından doğru inanç kanalında kalmayı öğrendik. Satürn`ün oğlak burcunda olması, retro yapması, Plüton ve güney ay düğümüyle kavuşumları da bu iyicil havayı pek yaşatamadı.. Tüm bu etkiler kişisel haritalara göre farklılık gösterdi tabiki..1 yıl sürecek olan oğlaktaki etkisinde ise ciddiyete bürüneceğimiz kesin.. 

Jüpiter yeryüzündeki ve ilahi düzenden sorumlu, manyetik alanı en güçlü benefik (fayda veren) gezegendir. Yay, balık, yengeç burçlarında daima pozitif çalışır. (Sert açılarında olumsuz taraflarını yansıtsa bile.) Zodyaktaki en spiritüel ve sezgisel burçlar oğlak, kova ve balıktır. Hislerimiz çok daha güçlenecek..

Jüpiter en son 12 yıl önce Aralık 2007-Ocak 2009 yıllarında oğlak burcundaydı. O yıllarda yaşadığınız konuları hatırlayın; mutlaka benzerleri tetiklenecektir. Jüpiter oğlak burcunda kendini güçlü ifade edemez. Ketum ve karamsar bir hava katacağı için bizi ciddi modlara sokacaktır. Fakat buradaki ciddiyeti büyütüp istikrar da sağlayabiliriz. Olaylara daha fazla garantici ve materyalist yaklaşacağız. Oğlak burcu işini şansa bırakmayı sevmez. Jüpiter oğlak etkisi de bu özelliğini daha fazla büyütecektir. Oğlak burcunun çok fazla garanticilik güdüsü korku geliştirip adım atamamaya sebep verir. O yüzden bunu hayatlarımızda planlı hareket etmek olarak kullanırsak bize ve çevremize fayda sağlayacaktır.. Bu dönemde dağılmış olan her şeyi toplama enerjisine gireceğiz. Her konuyu son derece ciddiye alacağız ve istikrar sağlamak isteyeceğiz. Belki dışarıdan destek göremeyeceğiz. Çünkü bu gücün zaten içimizde bulunduğunu deneyimleyeceğiz. Farkında olmadığımız yeteneklerimizin farkına varacağımız, tüm ihtiyaç duyduğumuz ve bulamadığımız desteğin kendimiz olduğunu anlayacağımız bir yıl olacaktır. 

Yükselen burçlara göre etkileri..

YÜKSELEN KOÇ: Bu ev oğlak burcunun evi olduğu için bu transit size belli bir süre geçtikten sonra şanslı kariyer fırsatı sunabilir. Kaybedilen bir prestijiniz varsa özellikle.. Üstlerinizle ilişkileriniz iyileşebilir ve toplumsal platformda kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Parlamanıza etki edecektir. 

YÜKSELEN BOĞA: Bu transit inançlar konusunda bildiklerinizi unutmanızı, pozitif anlamda bir başka pencere daha yaratmak için bazı gündemler sağlayabilir. Gerekli olan yeni perspektifler elde edebilirsiniz. Hukuksal konular gündeminizde olursa, zorlu geçse bile şans sizden yana olacaktır. Şanslı seyahatler yapabilirsiniz ve yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Uzak akrabalarla ilgili, evliyseniz eşinizin akrabalarıyla ilgili olaylar gündeme gelebilir. 

YÜKSELEN İKİZLER: Buradaki Jüpiter etkisi dışardan gelen paraların iniş çıkışını anlatır. Beklenmedik kazançlar kadar beklenmedik ödemeleri anlatır. Bu yüzden bu şekilde para konularına büyüteç etkisi verecektir hayatınızda. Bilinmeyen konulara karşı merakınızın ve deneyimlerinizin artacağı bir dönem. 

YÜKSELEN YENGEÇ: Varsa eşinizin akrabaları, akrabaların bazı hukuksal problemleriyle ilgilenebilirsiniz. Şanslı ve bereketli anlaşmalar, ortaklıklar yapabilirsiniz. Evliyseniz evliliğiniz ,bazı olaylardan yaşanılması gereken deneyimlerden sonra daha iyicil bir havaya bürünebilir.

YÜKSELEN ASLAN: Daha fazla meşgul, aktif olacağınız, bereketli işlerle uğraşacağınız , günlük işlerle ilgilenirken daha pozitif ruhla hareket edeceğiniz bir yıl olacaktır. Ne kadar hasta olursanız olun, Jüpiter size şifasını da hemen getirecektir. 

YÜKSELEN BAŞAK: Kendinizde farkında olmadığınız yetenekler keşfedebilirsiniz. Aşk hayatınızda, sosyal çevrenizde iyicil etkiler altında destekleneceksiniz. Yorucu ilişkileri olanların çoğu ilişkilerine son vermiş olabilir, büyük dönüşümler yaşamış olabilir. Bundan sonraki dönemde aşk konusunda daha şanslı olacaksınız. Uzun zamandır çocuk sahibi olmak isteyenler bu dönem çocuk sahibi olabilirler. Evlat edinmek isteyenler de buna dahil.

YÜKSELEN TERAZİ: Babanızla, ailenizle ilgili problemlerin üstesinden gelebileceğiniz bir dönem. Ev ve iş hayatınız arasındaki büyük köklü değişimlere Jüpiter iyicil bir hava katacaktır. Bu dönem ev sahibi olabilirsiniz. Aile hayatınızdaki sorunlar özellikle 1 yıl pozitif etkilerde olacak.

YÜKSELEN AKREP: Kardeşler, yakın akrabalar, yakın çevreniz, komşularla ilişkiler gündemde olacak. Kardeşiniz varsa onların hayatlarında güzel değişimler verecektir. Sizler de hobi ve eğitimlere ağırlık verebilirsiniz. Güçlü kişilerden destek görebilirsiniz. Bu sizin sosyal hayatınızı ve işinizi ilgilendiren destekler olacaktır. 

YÜKSELEN YAY: Kazançlarınızla ilgili gündemler ve değişimler, kazanç şeklinde değişimler olabilir. Maddi olarak kendinizi bereketsiz hissederken bir yıl iyicil etkiler devrede olacak. Bereketsizlik inancını yıkıp, parayı nasıl yönetmeniz gerektiğini anlayabileceğiniz destek etkileri iyi değerlendirin.

YÜKSELEN OĞLAK: Jüpiter yükselenden geçerken toplum tarafından fark edilirlik etkisi yaratır. iş hayatında ses getirici sizi parlatacak yeni girişimleriniz olabilir ve adınızdan kolayca söz ettirebilirsiniz. Mutlu giden bir ilişkiniz varsa; evlenebilirsiniz. Sorunlu ilişkileri olanların ilişkilerinin biteceği ve daha mutlu ilişkiler yaşayabilecekleri bir dönem olabilir. Aile içerisinde maddi manevi büyük sorumluluklarınız varsa dönüşüm ve iyileştirici etkiler devrede olacaktır. Aslında ufak olan ama sizin engel olarak gördüğünüz negatif saydığınız konuları daha fazla algınızda büyütmemeye dikkat edin.

YÜKSELEN KOVA: Hayatı daha derinden yorumlayacağınız, içsel sınırsızlıklarda bunalım etkileri yaratabilecek bir dönem olabilir sizler için. Başınıza gelenlere karşı; ‘Bu nasıl bana olur? Neden bunu yaşıyorum?’ gibi olaylarda ilahi güç tarafından korunduğunuzu da hissederek üstesinden gelebileceksiniz. Bu yüzden gizli düşmanlarınız çok çabalayacak olsalar da bu dönem asla sizi yenemezler.

YÜKSELEN BALIK: Bazı arkadaşlıklarınızın sonlanacağı bir dönem olabilir. Ancak sizin faydanıza bitişler olacaktır. Jüpiter sosyal çevrenizde karşınıza güçlü ve tanınır kişileri çıkartabilir. Değişim ve dönüşümlerle birlikte sizin faydanıza olacaktır. Sizi hayallerinize götürecek tüm olanaklar bu dönem devrede olacak. İyi değerlendirin. 

Sevgi ve farkındalıkla..  

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler