Varoluş Dergisi

VAROLUŞ DERGİSİ: MESAJIMIZ VAR!

“Varoluş Dergisi” adı altında 2013 yılında başladığımız yolculuğumuz tüm coşkusu ile devam ediyor. İlk günden beri bu yolculuktaki amacımız reiki ve spiritüel konularda herkesi bilinçlendirmek ve ortak bir platformda birleştirmekti. Bu yolculuğumuzda gerek bize yazılarıyla renk katan yazarlarımıza, gerekse dergimizi okuyarak bizleri takip eden tüm gönül dostlarımıza teşekkür ederim.

Her tohumun gelişme ve büyüme aşaması gibi, dergimiz de sürekli olarak kendini geliştirerek, eksiklerini düzelterek, yeni  güncellemeler ile yoluna sağlam adımlar ile devam etmekte.

Dijital dergi statüsünde yayınına devam eden dergimiz ile ilgili bazı yenilikleri size duyurmak isterim.

www.varolus.com sitemiz üzerinde;

 • Her ay için yazılan yazılar; ilgili ayın (Örn: Kasım 2019) başlığı altında ana sayfadan kolayca toplu olarak ulaşılabilecektir.
 • Ana sayfada, sadece o ay yayınlanan yazılar yer alacaktır.
 • Ana başlıkta en çok beğeni alan yazı ön plana çıkarılacaktır. Örneğin; Kasım ayı içerisinde en çok beğeni alan yazı, Aralık ayı süresince de ana başlık bölümünde kalacaktır.
 • Her 3 ay da bir değerlendirme yapılarak, son 3 ayın en çok beğeni alan yazısı açıklanacak ve kendisi ödüllendirilecektir.
 • Varoluş dergimize yazar olmak ya da yazı yollamak için, Reiki Okulu Öğrencisi olmanız gerekmektedir. Dergiye gelen yazıların bir ön değerlendirmeye tabi tutularak, yayınlanma uygunluğu ve kalitesi değerlendirildikten sonra yazar olup olamamanıza karar verilecektir.
 • Dergimizin devamlılığı ve yaygınlaşması, her ay merakla beklenen dergi niteliğine kavuşması için; içeriğindeki yazıların kalitesi, içeriği ve sürekliliği çok önem arz etmektedir.
 • Dergi yazı içeriği ile ilgili genel kurallar bilinmekle beraber, yazı içeriğinin bir dergi için gerekli yazı uzunluğuna, orjinalliğe ve dergi içeriğine uygun olması önem arz etmektedir.
 • Düzenli olarak bir dergide yazı yazılması, hem yazarın hem de derginin okunabilirliği ve takibine çok fazla katkıda bulunacağı kanısındayım.
 • Her ay yayınlanan derginin künye bilgisinde; yazarlarımız ve misafir yazarlar başlığı oluşturulacaktır.
 • Yazarlarımız bölümünde her ay düzenli yazan, yazı yazmaya 2 aydan fazla uzun süreli ara vermeyen arkadaşlarımızın isimleri yer alacaktır.
 • Misafir yazar bölümünde aralıklı olarak (bu aralık 6 ayı geçmemelidir) yazı yazan arkadaşlarımızın isimleri yer alacaktır. Dergimize yazılan yazılar silinmeyecek, ilgili yazı her zaman ulaşılabilir olacaktır.
 • Dergimize herhangi bir şekilde destek olmak isteyen tüm gönül dostlarımız bizimle iletişime geçebilir.
 • Dergimizin yaygınlığını artırmanın en iyi yollarından biri de çok okunurluğunu sağlamaktır. Bu nedenle tüm canlarımdan ricam; dergimizi sosyal medyadan kendi profillerinden her ay başında paylaşmalarıdır.
 • Reklam verme ile ilgili prosedürlerimiz yenilenmiştir. Reklam için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çok iyi niyetlerle başlayan dergimize bugüne kadar destek olan tüm gönül dostlarımıza teşekkür ederim.

Bu vesile ile yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık mutluluk ve huzur diliyorum.

2 Aralık 2019, İsmail Bülbül

İsmail Bülbül

Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan ilk 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor. "

2007 Yılında, 14 yıllık Usui Reiki eğitimini bu ekole ait olan tüm aşamaları alarak tamamlamıştır. 17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk'u da alarak USUI REIKI ekolünde dünyada ilk 8 kişiden birisi olmuştur.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler