Varoluş Dergisi

JÜPİTER BALIK

Jüpiter 29 Aralık itibari ile Balık burcuna geçiyor ve 11 Mayıs tarihine kadar da burada kalacak. Jüpiter, bu burcun klasik yöneticisidir. Balık burcu; affetmeyi, teslim olmayı, fedakarlığı ve yardımseverliği temsil eder. Jüpiter’ in bu burca geçmesi ile spiritüel ve manevi yönümüz hiç olmadığı kadar açığa çıkacaktır. Jüpiter Balık şifalanmayı gösterir. Kuzey ay düğümü ve güney ay düğümünün de yer değiştirmesi ile karmayı bu senenin Mayıs ayına kadar bayağı hissedeceğiz. Kısacası herkes ektiğini biçecek. Özellikle yeni yılın konusu bu olacak. O yüzden kalbini temiz tutan ve doğru yoldan ayrılmayanları çok güzel ödüller bekliyor. Jüpiter Balık aynı zamanda evrenselliği de ifade eder. Tüm insanlığın yaptıklarının farkında olması ve ona göre kendini şekillendirmesi bu dönem dünyamıza çok güzel yansıyacak. Biz de bu bilinçte olup değiştirmemiz gereken süregelen davranışlarımızı değiştirirsek, eminim farkı hayatımızda ve çevremizde göreceğiz. Şimdi gelelim burçlara göre bu durum bizleri nasıl etkiliyor:

Koç ve Yükselen Koç: Bu dönem şifalanmanız gereken konuların üstüne düşeceksiniz. Bilinçaltı çalışmaları, spiritüalizm ve maneviyat gibi konular gündeminizde olabilir. Ayrıca kronik rahatsızlıklarınız varsa şifalanacağınız bir dönem olacak. Jüpiter Balık size hiç olmadığı kadar hissiyat ve teslimiyetçilik kazandıracak.

Boğa ve Yükselen Boğa: Sosyal çevrenizin genişlediği ve çevrenizden destek göreceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem hayal ettiğiniz şeyler için adım atma vakti. Mantıklı ve riske çok girmeyen tarafınızı bırakıp, değişim ve dönüşüm yaşayacağınız bir sene sizi bekliyor. Arkadaş ortamında popüler ve sürekli fikri danışılan kişi siz olabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler: Kariyerinizde adeta parlayacaksınız. Bu dönem terfi, maaş artışı, iş değişimi yaşayabilirsiniz. Kariyer hayatınızda uzun süredir beklediğiniz şeyler olacak, hazır olun. Ayrıca annesi ve anne figürleri rahatsız olanlar için şifalanma dönemi.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Hukuksal konular, eğitim konuları, akademik kariyer gibi konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya üzerinden iş yapanlar veya iş yapmayı düşünenler için büyüme ve popüler olma dönemi. Fazlası ile göz önünde olacaksınız.

Aslan ve Yükselen Aslan: Miras konuları, eş geliri, nafaka ve prim gibi ek gelirle ilgili güzel artışlar yaşayacaksınız. Özellikle uzun süredir beklediğiniz bir para varsa bu dönem hiç ummadığınız bir anda size gelecek. Ölüm ve ölüm ve ötesi konuları bu dönem sizi içine çekebilir. Bu konular hakkında araştırmalar yapabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak: Tam karşıt burcunuzda gerçekleşecek olan bu geçiş sizi evlilik ve ortaklık gibi konularda güldürecek. Evlenmeyi düşünen Başaklar bu dönem bir adım atabilir. Ayrıca evli olanlar da güzel haberler alabilir. Evlilikte sorun yaşayanlar içinse şifalanma dönemi. Affedici olacaksınız.

Terazi ve Yükselen Terazi: Bu dönem işleriniz baya yoğun olacak. Bir iş bitiyor derken, diğeri başlayacak. Ama bu dönemde çalışkanlığınız sayesinde senenin ortasından itibaren güzel zamanlar yaşayacaksınız. Sakın bunalmayın, sabredin. Bu dönem konsantrasyon sorunu, unutkanlık ve ayak ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep: İlişkisi olmayanlar için güzel bir dönem olacak. Uzun süredir romantik ve tutkulu aşkı arayanlar aşkı bulacak. İlişkisi olanlar ise güzel adımlar atabilir. Ayrıca evli olup çocuk sahibi olmak isteyenleri de sürprizler bekliyor. Bu dönem yeni bir hobi edinebilir ya da var olan hobinizi geliştirebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay: Aile desteği ve ailenizden bazı konulardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca ev, arsa gibi konularda şanslı bir dönemdesiniz. Bu dönem size tavsiyem geçmişi affetmeye çalışmanız. Eğer ailenizle ilgili böyle bir durumu yaşadıysanız bu dönemi iyi değerlendirin. Aileniz bu dönem büyüyebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Araç alım- satımı gibi konular gündeminizde. Uzun süredir yapmak istediğiniz seyahatleri yapabilirsiniz. Yakın çevreniz ya da kardeşlerinizden güzel destekler görebilirsiniz ya da onlardan güzel haberler duyabilirsiniz. Eğitim verme, kitap yazma ya da bu konuda kendinizi geliştirmek için güzel bir dönem.

Kova ve Yükselen Kova: Bu dönem size para akacak resmen. Uzun süredir üzerinizde dolaşan kara bulutlar dağılıyor ve maddi yönden seneye güzel bir giriş yapıyorsunuz. Yeni atılımlar, yatırımlar, beklediğiniz paralar bu dönem konularınız arasında. Maddi olarak güzel gelişmelere hazır olun.

Balık ve Yükselen Balık: Burcunuza geçen Jüpiter sayesinde senenin en şanslılarından birisiniz. Hayatınızda bolluk, bereket ve aşkı çekeceksiniz. İşleriniz hiç beklemediğiniz kadar güzel gidecek. O yüzden 11 Mayıs’ a kadar özellikle güzel atılımlarda bulunun. Bu arada hamilelik konuları gündemde olabilir. Kilo problemleri yaşayabilirsiniz.

Jüpiter Balık hepimize şifa, mutluluk, sağlık ve huzur getirsin. Yeni yılla beraber tüm sıkışmışlıklardan ve sorunlardan bizi kurtarsın. Herkese mutlu ve güzel yıllar dilerim.

Sevgi ile kalın.

Hazal TALAY

Hazal Talay

Ben Hazal TALAY. İstanbul’ da yaşıyorum. Beykent Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Şu an bir firmada satış üzerine çalışıyorum. Aynı zamanda Astroloğum. Temel ve Orta Seviye Astroloji eğitimimi
tamamladım ve şu an İleri Seviye Astroloji eğitimine devam etmekteyim. EFT ve Reiki ile Astrolojiyi harmanlamak planlarım arasında. Bunun için eğitimlerime devam etmekteyim.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler