Varoluş Dergisi

AY DÜĞÜMLERİ İKİZLER-YAY BURCUNDA (5 Mayıs 2020-18 Ocak 2022)

5 Mayıs günü itibariyle yeni kadersel bir döngüye giriş yapıyoruz.. Bir buçuk yıldır ay düğümleri Yengeç & Oğlak aksındaydı. Güneş ve Ay tutulmaları da bu burçlarda gerçekleşti.Şimdi Güney Ay Düğümü Yay’a, Kuzey Ay Düğümü İkizler’e geçiyor ve bir buçuk yıl sürecek bu döngüyle yeni hayat hikayelerimize giriş yapıyoruz..

Etkilerine geçmeden ne demek olduğunu hatırlayalım..Ay Düğümleri, Güneş ve Ay arasındaki ekliptik düzlemi kesen noktalardır.Anlam ve etki olarak ruhun nereden gelip nereye evrilmesi gerektiğini anlatır. Ruh, Güney Ay Düğümündeki deneyimleri çok iyi bilir ve orada bildiklerini geleceğe (Kuzey Ay Düğümü) taşımalıdır. Herkesin haritasında bu iki nokta karşıt burçlardadır. Ruhumuzun; karmasından, atalarından ve reenkarnasyona inananlar için geçmiş yaşamlarından getirdiklerini gösterir. Ruh geçmişe dair her şeyi bilir (Güney Ay Düğümü).
Hayat gelişimden yana olduğu için bu tarafta yeni deneyimler elde etmekten çok, öğrendiklerimizle Kuzey Ay Düğümündeki ev ve burç yerleşimindeki alanda deneyim sağlamamızı ister. Bu kadersel plan 28-29 yaşında belirgin olmaya başlar ve 33 yaşından itibaren Kuzey Düğümü yönünde ilerlememiz şarttır..Hayat bu planda akar ve ancak değişime ayak uydurarak ilerleyebiliriz..

Kuzey Ay Düğümü geçtiğimiz bir buçuk yıl Yengeç burcundaydı. Tutulmalarla birlikte sistemin bizden istediği özetle, Oğlak’ın gölge yanları olan duygu dışı davranışlardan, kalp dışında hareket etmekten, garanticilikten uzaklaşarak özümüzdeki sevgiyi çoğaltıp çevremize yaymaktı ve bu alandaki deneyimsel döngü İkizler ve Yay aksına geçerek artık kapanıyor.
Kuzey Ay Düğümü İkizler burcunda yücelir. Bu yüzden burçlar içinde Kuzey Ay Düğümü İkizler’e gitmek daha kolaydır. Bu burçlardaki tutulmaların etkisiyle kendimizi izole etmemeyi, fazla dogmatik olmamayı,üst makamdaki insanlara bağlı kalmayıp her statüde insanla iletişimde olmayı ve bilgilerimizi paylaşmayı öğrenmemiz gerekecek. Hislerimizden çok Merkür’ün doğasıyla hareket etmeliyiz, yani zeka ve sağlıklı, doğru stratejilerle.. İlgi alanlarımızda veya önemsediğimiz konularda fanatiklikten kaçınmalı, hiçbir şeyi putlaştırmamalıyız. Kendimizi iletişimsel olarak izole etmemeliyiz. Bildiklerimiz hakkında “benim bildiğim doğru” demek yerine fikirsel olarak tartışabilmeliyiz. Haritalarında ay düğümleri İkizler – Yay aksında olanlar kadersel olaylar yaşayacaklar. İkizler-Yay bilgi aksıdır. İletişim dilimizi kullanırken ahlaki çerçeveye dikkat etmeliyiz. Bu döngüde bilginin nasıl ve hangi amaçlar için kullanıldığı, kimin gerçekte neye hizmet ettiği de ortaya çıkacak olup, bilgiyi eğitiminin dışında kullanan, insanları faydalandırmaktan çok para amaçlı sömüren kişiler ilahi sınavlardan geçecekler.

Ay düğümlerinin 1,5 yıllık süreçte burçlar üzerinde ne gibi etkileri olacak?

Yükselen Koç
İletişim şeklinizi ve bakış açınızı değiştirecek yeni bir döngüye giriyorsunuz. Bu süreçte eski düşünce kalıplarınızı kıracak manevi deneyimler hayatınızda olacak. Hayatınızda yurt içi yurt dışı trafiğini yoğun yaşayabilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle iç içe olabileceksiniz. Yeni eğitimler almak, yazmak, kitap çıkarmak, sosyal medya alanındaki işlerinizi parlatacağınız bir süreç olabilir sizler için. Bu süreçte eski düşünce kalıplarınıza ve inançlarınıza bağlı kalmayın, eski bildiklerinizi yeni bilgilerle ve eğitimlerle geliştirin ve iletişime açık olun.

Yükselen Boğa
Maddiyat ve maneviyat arasındaki dengeyi sağlayacağınız yeni bir döngüye giriyorsunuz. Maddi kazançlarınızda artış sağlayabilirsiniz. Yeteneğinizi ilgilendiren, geliştiren işlerden para kazanabilirsiniz. Başkalarından kazançlar ve miraslar elde edebilirsiniz. Bu süreçte başkalarından elde ettiğiniz kazançlardan çok, kendi kazanç yollarınıza ve değer duygunuza eğilin.

Yükselen İkizler
Kimliğinizi ve toplumsal duruşunuzu ilişkiler üzerinden sorgulayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Ortaklıklar ve özel ilişkilerden yana gelişecek olaylarla kimlik dönüşümleri yaşayabilirsiniz. Bu süreçte sağlıklı olan kendinize yönelmek, ilişkilerdeki davranış kalıplarınızı gözlemleyerek özgüveninizi ve kimliğinizi geliştirmek olacaktır.

Yükselen Yengeç
Bilinçaltınızı sorgulayacağınız, korkularınızla yüzleşeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu süreçte günlük yaşantının yoğunluğunu ve iş hayatı mücadelenizi ruhsal dünyanıza yönelerek dengeleyin. Şimdiye kadar bastırdığınız fikirsel, sözel her konuyu paylaşın, ruhsal&zihinsel olarak arınacağınız, enerjinizi yükseltebilecek metotlar uygulayın.

Yükselen Aslan
Sosyal çevre, bağlı olduğunuz gruplar, arkadaşlık ilişkilerinizin ön planda olacağı bir sürece giriyorsunuz. Bu döngüde yetenekleriniz, istekleriniz konusunda yapmak istediklerinizi tek başınıza gerçekleştirmek yerine gruplar dahilinde hareket edin. Toplum yararına ve çevrenize katkı olabileceğiniz işlere yönelin. Çocuklarınız varsa grup aktivitelerine yönlendirin ve daha fazla sosyalleşmesini sağlayın.

Yükselen Başak:
Toplumsal durumunuz, mesleki hayatınız, medeni haliniz, yaşadığınız alan ve aile hayatınız arasında değişim yaşayacağınız bu süreçte gerçekleştirmek istediğiniz işleri hayata geçirebileceksiniz. Bazılarınız bu süreci evlilikle deneyimleyebilirler. Ailevi sorumluluklar almaya yönelebilirsiniz. Fakat sağlıklı olan kendinizi kapatmamak ve iş&kariyer alanında gelen fırsatları değerlendirmek ve devreye sokmak olacaktır sizler için.

Yükselen Terazi
Hayat görüşünüzü zenginleştireceğiniz, bakış açınızı değiştireceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Yurt dışı yolculukları yapabilir, farklı kültürlerden kişilerle bir araya gelebilir, yeni perspektifler geliştirebilirsiniz. Hukuksal davaları olanlar bekledikleri süreçleri sonuca kavuşturabilirler. Varsa kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde değişimlere ayak uydurun.

Yükselen Akrep
Maddi ve manevi anlamda köklü bir değişim süreci ve yeni bir yapılanmaya giriyorsunuz. Bu süreçte kendinize olan inancınızı, değerinizi bastırmamalı, çevrenizden gelebilecek maddi kazanımlara kendinizi açmalısınız. Bu süreçte varsa hastalıklarınızı şifalandırabilirsiniz. Bilinçaltınızdaki fobilerinizi paylaşın ve çözüm yoluna gidin.

Yükselen Yay
İlişkiler, evlilikler, ortaklıklarla sen-ben arasındaki dengeyi sağlayacağınız bir döngüye giriyorsunuz. Bu süreçte sağlıklı olan bencil olmamak,karşı tarafı dinlemek, fikirsel olarak anlaşma noktasında olmak ve birlikte ilerlemek olacaktır sizler için. Bu çerçevede sağlıklı ortaklıklar kurabilir, güzel giden ilişkiniz varsa evlenebilirsiniz.

Yükselen Oğlak
Hayat düzeninizin değişeceği, iş hayatınızda birlikte çalıştığınız kişilerle köklü değişimler yaşayabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bilinçaltı korkularınızı tetikleyecek bazı gizli konular ortaya çıkabilir. Sağlıklı olan mevcut hayattan izole olmamak, kendini kapatmamak, gündelik hayatın ve iş çevrenizin içinde kalmak olacaktır.

Yükselen Kova
Yeteneklerinizi sergileyeceğiniz, kabuğunuzdan çıkacağınız, bazılarınızın çocuk sahibi olabileceği, aşk hayatında mutluluğu yakalayabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönemde arkadaşlarınızın ve çevrenizin fikirlerinden etkilenmemeli, kendi görüşlerinizi önemsemelisiniz. Onların katkılarıyla fakat tek başınıza var olabileceğiniz platformlarda olmalısınız. Sanatsal yetenekleri olanların yeteneklerinden para kazanabilecekleri, kendilerini daha fazla parlatabilecekleri bir dönem olacak.

Yükselen Balık

Kariyeriniz ile ilgili dönüşümler ve kararlar alıp daha çok yaşam alanınıza, aile hayatınıza yöneleceğiniz bir döngüye giriyorsunuz. Bu süreçte ev değiştirebilir, iş hayatında gelişebilecek durumlar;sizi aile olmaya, aile kurmaya, ailenizi büyütmeye yönlendirebilir.

Sevgi ve farkındalıkla

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler