Varoluş Dergisi

AY DÜĞÜMLERİ BURÇ DEĞİŞTİRİYOR…

Bir burcu yaklaşık 19 ayda, Zodyak’ın tam turunu ise 18-19 yılda tamamlayan, ‘Ay Düğümleri’ 5 Mayıs 2020 itibariyle burç değiştiriyor ve 18 Ocak 2022’ tarihine kadar bu burçlarda hareket edecek.

Sanal, -iki karşıt nokta- olan Kuzey ve Güney Ay Düğümü Güneş ve Ay’ın yörüngesinin kesişim noktasıdır. Gerçekte gezegen olmayıp, tutulmaların gerçekleştiği sanal noktalardır.

Düğümler karşılıklı aks olarak çalışır ve Yengeç – Oğlak burçlarından İkizler – Yay burçlarına geçiş yapacaklar.

Gökyüzünde Ay Düğümleri, normal işleyişin dışında; geri geri ilerlemektedir.

Burçlar; Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan… şeklinde sıralanır ve gezegenler ile gök cisimleri bu Zodyak sıralamasına göre hareket ederler. Ay Düğümlerinde ise bu durum tamamen ters gerçekleşmekte aynı zamanda; düğümler geçiş yaptığı burcun 30.derecesinden giriş yaparak 0.derecesinde burcu bitirmektedir.

Örnekle anlatırsak; Kuzey Ay Düğümü 05 Mayıs 2020 tarihinde 0 derece Yengeç burcundan 30 derece İkizler burcuna geçiş yaparak İkizler burcu transitini başlatacak.

Ay Düğümlerini ruhumuzun yol göstericisi olarak değerlendirebiliriz?

‘Neden buradayım?’ sorusunun cevabı Kuzey Ay Düğümüne ilerlemek içindir.

Kuzey Ay Düğümü (KAD) Tekamül yolculuğumuzda gitmemiz gereken yerdir. Güney Ay düğümü ise (GAD); bildiklerimiz, cebimizde getirdiklerimiz, kolaylaştırıcımız, rahat ve konforlu olduğumuz yerdir.

Kuzey Ay Düğümü, gitmemiz gereken yer ve aynı zamanda bilmediğimiz yerdir. Yeni amacımız, yeni yönümüzdür. Bu yolda ilerlerken Güney Ay Düğümü ile getirdiğimiz becerileri kullanarak ilerlememiz esastır.

Hayat yolumuzda adeta Ay Düğümleri arasında mekik dokuyarak ilerlemek verimli olacaktır. İhtiyaç durumunda; Güney Ay Düğümü yönüne dönmek, ihtiyacımızı aldıktan-depomuzu doldurduktan sonra, ‘Güney Ay Düğümünün rahatlığına ve tuzaklarına kapılmadan!’ Kuzey Ay Düğümü yönüne ilerlemeliyiz ki; bu hayatı ve gitmemiz gereken yolu, aşmamız gerekenleri kolaylıkla aşalım.

Gökyüzünde düğümlerin burç değiştirmesi bizi nasıl etkiler diye baktığımızda;

Kuzey Ay Düğümü tarafında büyüme ve gelişmeler gerçekleşirken; Güney Ay Düğümü odaklandığımız konuları işaret eder.

Yay burcu temalarına odaklanarak bu süreyi yaşayacağımızı anlamaktayız. İkizler burcu Ezoterik olarak bilgiyi alan, aldığı bilgiyi aktaran olarak bilinir.

Öğrenme, bilgi edinme, merak etme, yazılı sözlü iletişim, yazmak, çizmek, anlatmak, kısa formatlı hap bilgiler, konuşma, anlatma, öğretme isteği, farklı ufuklarda yeni keşifler zamanı diyebiliriz.

Birikmiş birçok bilginin, bir çok kitap ve  fikir eserinin insanlara ulaşma zamanı olarak da algılanabilir.

Hayatı, evreni, sorarak-sorgulayarak öğrenme ve anlamaya hevesli; Yay burcunun fikir, düşünce, felsefe, inançlar, büyük resim ve ileri görüşüne odaklanarak, inançlar da dahil bir çok konuda derinlemesine keşifler yaşayabiliriz.

Bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli konu Yay burcunun gölgesi olan abartma, her şeyi ben bilirim zannetme, fanatizm, sürekli bir iyimserlik haliyle sorgulamadan uzak bir teslimiyet!

Sınırlarımızı bilgi ve entelektüel bir yapı ile geliştirmeye çalışırken; inançlar ve ilahi konulara fazlaca odaklanıp kandırılmaya, kullanılmaya açık olmamak esas konulardan.

Bilgi ve öğrenme isteğiyle her türlü kapıyı çaldığımız bu zamanda; ehil olan rehberi bulmak bu zamanda oldukça önemli olabilir.

İkizler burcunun özelliği ile birden fazla konuya ilgi odaklanma sıkıntısı ya da derinlemesine araştırma yapılması gereken konular gözden kaçırmalar yaşanabilir.

Kestirme yollar aramak,

Kendi haklılığımızdan fazlaca emin olmak,

Anlamadan, dinlemeden, yeterince araştırmadan kendinin ya da inandığı kişinin en iyisini bildiğini sanmak,

Peşin hüküm vermek,

Düşünmeden hareket etmek, bu süreçte kaçınmamız gerekenler.

Sağlıklı bir şekilde soran ve sorgulayan, araştıran, mantıklı, iletişime açık, karar vermeden önce, detaylara inerek değerlendirmek oldukça önemli ancak bu şekilde sahteyi ve abartıyı anlar ve fark ederiz.

Kişisel haritalarımızda ise düğümler; bu süre içinde yükselen burcunuza göre haritamızın şu   evlerinden geçiş yapacak:

Yükselen Koç’un       KAD 3. –  GAD 9

Yükselen Boğa’nın     KAD 2. –  GAD 8

Yükselen İkizler’in     KAD 1. –  GAD 7

Yükselen Yengeç’in   KAD 12. – GAD 6

Yükselen Aslan’ın      KAD 11. – GAD 5

Yükselen Başak’ın     KAD 10. – GAD 4

Yükselen Terazi’nin  KAD 9. –  GAD 3

Yükselen Akrep’in    KAD 8. –  GAD  2

Yükselen Yay’ın        KAD 7. –  GAD  1

Yükselen Oğlak’ın    KAD 6. – GAD 12

Yükselen Kova’nın    KAD 5. – GAD  11

Yükselen Balık’ın      KAD 4.- GAD   10

Bu ay yazımın içine tüyo eklemek istedim. 🙂 Siz de haritalarınızdan bunu kontrol edebilirsiniz.

1.Natal Haritamızda, Kuzey Ay Düğümü nerede ise o alanla ilgili konulardan hayatımıza para gelebilir.

2.Kuzey Ay Düğümünün geçiş yaptığı ev alanlarında ise büyüme, hareket ve yeni kazanımlar gelebilir.

5 Mayıs 2020 itibariyle yeni ufuklara yelken açacağımız sürece giriyoruz.

Senin Rotan Neresi?

Kaynakça, Jan SPİLLER  Ruhsal Astroloji

 

Nagihan Barbaros

1976 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Yüksek Lisans Mezunu Sigortacıyım.
Ben Kimim? Sorusuna cevap ararken; Ruhsal Yolculuğuma 2012 yılında Reiki ile başladım. Reiki Master’ım ve Profesyonel Astrolog olarak hizmet vermekteyim. Astroloji bana Reiki’nin açtığı kapılardan sadece bir tanesidir. Gelişimimi destekleyen birçok konuda çalışmalarım ve uzmanlıklarım bulunmakta. Karma, Bilinçaltı-Zihinsel Terapi ve Şifa konuları özel ilgi ve çalışma alanlarım. Aynı zamanda Toplumsal Hizmet Odaklı bir Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli çalışmalarda görev alarak yolculuğuma devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler