Varoluş Dergisi

ASTROLOJİ’DE 12 EV

Gezegenler kişinin yaşam örgüsüne göre bu 12 eve yerleşerek hayatları konusunda kılavuzluk ederler. Bu 12 ev nedir?

Astrolojide güneş burcumuz ve yükselenimiz dışında bir başlıca konu da horoskoptaki 12 evdir. Kişinin hayatındaki konuları ve buna bağlı olarak dönemleri ele alır. Gezegenler kişinin yaşam örgüsüne göre bu 12 eve yerleşerek hayatları konusunda kılavuzluk ederler. Bu 12 ev nedir?

1.EV

Kişinin yükselen burcudur. Bu eve yerleşen burç, gezegen ve aldığı açılar (varsa) kişinin fiziksel yapısını, çevresi tarafından nasıl tanındığını ve sağlık kalitesini gösterir.

2.EV

Kişinin kendi çabasıyla kazandığı parayı, öz-değerini ve sahip olduğu taşınabilir mallarını gösterir.

3.EV

Yazılı ve görsel iletişimi, kişinin zekâ kalitesini, kardeşleri, yakın çevreyi, komşuları, yakın yerlere yapılan yolculukları ve ulaşımı temsil eder.

4.EV

Kökler, genetik yapı, atalar, maddi ve manevi miras, taşınmaz mallar ve ayrıca hayatın son döneminin nasıl geçeceğini gösterir.

5.EV

Aşk, çocuklar, hobiler, romantizm, duygusal ilişkiler; bunun yanında hobiler ve sanatsal faaliyetleri gösterir.

6.EV

İş ve sağlık konularını kapsayan bu ev aynı zamanda günlük hayatın nasıl geçirildiği, varsa yanımızda çalışanları ve evcil hayvanları gösterir.

7.EV

Uzun süren ilişkileri ve evliliği gösteren bu ev, ortakları, birlikte çalıştığımız kişileri, ayrıca eşin karakterini ve ilişki yapısını gösterir.

8.EV

Hastalıkları, ameliyatları ve ölüm şeklini gösteren bu ev aynı zamanda dönüşümle ilgilidir. Yıkıp dönüştürerek sıfırdan başlamaktır. Dış kazançları da gösteren bu ev, büyü ve metafiziği temsil eden evdir.

9.EV

Eğitim, yurtdışı seyahatleri gibi konuları kapsayan bu ev, felsefe geliştirdiğimiz alandır. Rüyaları, bakış açımızın değişime uğradığı ev olarak maneviyatı kapsar.

10.EV

Toplumdaki statü, ne iş yaptığımız, toplum tarafından nasıl tanındığımız, kariyer bu evin ana konularıdır. Aynı zamanda ikinci evliliği de gösterir.

11.EV

Arkadaşları, arkadaşların yapısını ve kalitesini göstermekle birlikte; organizasyonları, kalabalık grupları, etkinlikleri ve sosyal hayatı gösterir.

12.EV

Bu ev hastane, hapishane, darülaceze gibi kapalı alanları temsil eden yerdir. Kişinin bilinçaltını ve ruhsal yapısını, sezgisel gücünü göstermekle birlikte gizli isteklerini gösterir.

Sevgi ve farkındalıkla;

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler