Varoluş Dergisi

YENİLİKLERLE GELEN BAŞAK YENİ AYI

Yeni aylar, yeni başlayan konuları temsil eder. Yeni ayın gerçekleşeceği tarihten en az 4-5 gün öncesi, o yeni ayın temsil etmiş olduğu konularda hayatımızda birtakım hareketlenmeler yaşamaya başlarız. Hareketlenmeleri yaşadığımız alanda, o konuda öncesinde yapmış olduklarımızın sonuçları görmeye başlamış ve edinmiş olduğumuz deneyimlerle de yeni birtakım girişimlerde bulunma isteğinde oluruz. Yeni ay öncesi ve esnasında yaşamış olduklarımızın yoğunluğu bize hemen harekete geçme yönünde, her ne kadar dürtüsel bir istek verecek olsa da bizim sabır gösterip, o duygu yoğunluğuna kapılmadan bir sonraki adımı hesaplayarak, atacağımız yeni adımı, yeni aydan 4-5 gün sonrasına bırakıyor olmak bizlerin daha güzel sonuçlar alıyor olmasına yardımcı olacaktır.

27.08.2022 Cumartesi günü saat 11:17’de Başak Burcu’nun 4 derecesinde gerçekleşecek olan yeniay ile anın haritasında ilk derecelerinde olan Akrep Burcu yükseliyor olacak. Öncelikle Başak Burcu’nun temsil etmiş olduğu konular olan; sağlık, sağlık çalışanları ve sağlıkla ilgili konular, günlük hayat akışımız ve günlük hayat akışımızın içerisinde hizmet alıp, hizmet verdiğimiz alanlar, çalışma alanlarımız, çalışan kesim ile ilgili konular, toprak ve tarım işi ve işçiliği ile ilgili konular, banka ve bankacılık ile ilgili konular, bizim hassasiyet ve özen gösterip  illa olması gerektiği gibi olsun diye üzerinde durduğumuz konularımız başta olmak üzere, kariyer alanlarımızla ilgili  bir takım hareketlenmelerin olmasının söz konusu olduğu bu yeni ayla birlikte, küçük detaylara fazlaca takılıp resmi büyük çerçeveden değerlendiremiyor olmak gibi durumlarla karşılaşabileceğimiz gibi, küçük detayları da hesaba katıp daha sağlamcı ve daha planlı hareket edecek de olabiliriz. Burada gözen kaçırmamamız gereken önemli nokta; ani ve hızlı kararlar almadan önce durup bir kez daha detaylıca, konuyu veya durumu her iki yönlü değerlendiriyor olmak bizler için önemli olacaktır.

An haritasında yükselenin ilk derecelerdeki Akrep Burcu olması, kendinden önce gelen Terazi Burcu’nun etkisini yüksek olarak hissedeceğimizi anlatır bizlere. Akrep’in küllerin doğuşu esnasında belki biraz keskin ve korkusuz doğasını, Terazi’nin anlayışlı, yumuşak, belki biraz diplomatik belki de her şey güzellikle olsun, iyilikle olsun tarafıyla dengelememiz gerektiğini vurgulayan bir yeni ay, Başak yeni ayı. Ağırlık olarak etken eden Terazi burcunun temsil ettiği konular; genel olarak her anlamda ilişki konuları başta olmak üzere, evlilik, ortaklık, arabuluculuk, davalık, hukuksal konular, anlaşma ve sözleşmelerde yaşanabilecek gelişmelerde, egosal bir takım duygulara kapılmamaya özen göstererek, olması gerektiği gibi olması yönünde ilerliyor olmak bizler için değerli olacaktır. Yeni ayın yönetici gezegeni Merkür’ün de Terazi Burcu’nda olması bizi adil olmak, olayları, durumları her iki yönlü değerlendiriyor olmak yönünde destekliyor olsa da, dengeyi bulmakta biraz zorlanabiliriz. Dengede kalmanın, adil ve hakkaniyetli olabilmenin önemli olduğu bu yeni ayda yapacağımız yeni başlangıçlarda da öncelikle bu konularda dengenin bozulduğu durumlar var ise bunları dengeye getirerek ilerliyor olmak bizlerin atacağı yeni adımların yolunun da güzellikle olmasına yardımcı olacaktır. Hepimizin bildiği gibi hayattaki her şey denge üzerine kurulu ve dengenin bozulduğu her şey bize aksaklık ve aksilik olarak döner. Biz dengeyi korumaya özen gösterdikçe, bizim de akışımız kolay ve güzel olacaktır.

Başak yeni ayı ile sağlık konularına biraz daha fazla özen göstermemizi, yaptırmamız gereken kontrollerimiz varsa bunları ihmal etmememiz gerektiğini hatırlatmak isterim. Yediğimiz, içtiğimiz şeylerin sağlıklı olup olmadığına her zamankinden biraz daha fazla özen göstereceğizdir. Bu da, bu dönem hassas olacağımız sindirim sistemindeki bağırsak bölgemizde yaşayabileceğimiz sorunların önüne geçmesine yardımcı olacaktır.

Bu yeni ay ile hayatınızda her neyi tamamlıyor ve hangi yeniliğin kapısından giriyor iseniz, size sevginin ve mutluluğun güzelliğini derinden hissettirmesini temenni ediyorum, sevgilerimle.

Zeliha SEVİNÇ

Zeliha Sevinç

1972 yılında İzmir’de doğdum. Eğitimini aldığım Bilgisayar Programcılığı, Bankacılık ve Sigortacılık bölümleri üzerine hiç bir çalışma hayatım olmadı. Aile mesleğimiz olan Tekstil üzerine farklı firmalarda yöneticilik deneyimlerim oldu. Kendime olan yolculuğum esnasında öncelikle Astroloji ile ve sonrasında Reiki ile tanıştım. Temel, orta ve ileri eğitimlerimi ikişer kez farklı hocalardan alarak tamamladım. İlişki uyumunu anlatan Sinastri ve Astro Tarot eğitimlerimle de devamını getirdim. Öğrenmeye doyamadığım Astroloji'nin diğer alanlarında da eğitimlerime devam etmek istiyorum.

Reiki uyumlamalarımı İsmail Bülbül hocamdan aldım. Reiki 3A Master öğrencisiyim. Reiki alanındaki ilerleyişim ise hocamın ne zaman beni hazır görmesi ile olacağı için olduğum anın tadını almayı seçiyorum şu an.

Günlük yorumlarımı paylaştığım kendi sayfamın dışında farklı dergilerde de yazarlık deneyimlerim oldu. Yazılarımla başkalarının yüreklerine sevgi ile dokunup öğrendiklerimi aktarabilmeyi seviyorum. Dilerim birbirimize olan her dokunuşumuz sevgi ile olsun hayatlarımızda güzel etkiler yaratsın.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler