Varoluş Dergisi

5 HAZİRAN 2020-YAY BURCUNDA AY TUTULMASI

Ay tutulmaları güneş tutulmalarına göre daha çabuk görünür olur, dolayısıyla etkilerini hayatımızda çok çabuk hissedeceğiz.

5 Haziran’da Yay burcundaki ay tutulması ile, bir buçuk yıl sürecek İkizler-Yay akslarındaki ay ve güneş tutulmalarının ilk ayağını yaşayacağız.

Ay tutulması bizim yoğun olarak duygularımızdaki gel-gitleri ön plana çıkarıp, bireysel hayatlarımızda haritamızda düştüğü alanı görünür ve hissedilir kılarak kadersel yenilikler getirir. Tutulmanın ateş elementindeki değişken nitelikli Yay burcunda olması, inançlar ve hayata dair büyük resmi görebilmeyi, derinliğimizi, ilahi tarafımızı, dini kavramları, din adamlarını, yüksek öğrenimleri, seyahatleri, yolculukları, farklı kültür ve dinden kişileri temsil ediyor. Bu tutulma “Güney Ay Düğümü” tarafında gerçekleşeceği için “Satürnyen” yani şans tarafından çok zorunlu ve sorumlu olduğumuz tarafını yansıtıyor. Bizim için miadı dolmuş, yararımıza olmadığı halde tutunmakta ısrar ettiğimiz konuları, inançları, davranış biçimlerini, kişileri (haritamızda Yay burcu hangi evi temsil ediyorsa) çözülmek üzere ortaya çıkaracak ve farkındalık kazandıracak. Ay tutulmaları güneş tutulmalarına göre daha çabuk görünür olur, dolayısıyla etkilerini hayatımızda çok çabuk hissedeceğiz.

Türkiye haritasına göre tutulma Türkiye’nin sağlık sektörünü, sağlık çalışanlarını, emekçilerini, askeri güç ve sınırlarını gösterir. Dolayısıyla tutulmayla bu alanlarda net bir sonuç, karar, açıklanma, tamamlanma gündemi beklenebilir.

Yükselene göre ‘Ay Tutulması’ sizi hangi alanlarda etkileyecek?

Yükselen Koç: Yurt dışı hedef plan ve bağlantılarınız, yabancı tanıdıklarınız, yolculuklarınız ile ilgili yeni kararlar alabilir, eğitim konularıyla ilgili yeni değişiklikler sonuçlar yaşayabilirsiniz. Hukuksal davaların içine girebilirsiniz. Uzak akrabalar, evliyseniz eşinizin yakın akrabaları ile ilgili yaşanabilecek huzursuzluklarla ilişkiler kökten değişebilir.

Yükselen Boğa: Gelir gider dengesi, geçmişten gelen borçlar vergiler bu tutulmayla görünür hale gelebilir ve bir düzenleme getirilmek zorunda olunabilir ya da almayı beklediğiniz paralarda bir değişiklik olabilir. Özellikle iki ay gelir gider, kazançlar ödemeler arasında yeni düzenleme durumu yaşanabilir. Kazalara veya ameliyatlara açık bir dönem olabileceği için dikkat edilmeli.

Yükselen İkizler: İlişkilerle ilgili konular ön planda olup yeni bakış açısı elde edebilirsiniz. Var olan ilişkilerde bir karar, kopma, bir neticeye varma durumu olabilir. İlişkisi olmayanlar kadersel ilişkilere başlangıç yapabilir. Bazı düşman tavırlara maruz kalınabilir.

Yükselen Yengeç: Günlük alışkanlıklar, güncel yaşam, çalışma koşullarınızla ilgili yeni meseleler değişimler olabilir. Sağlık konularıyla ilgili bir problem kapanabilir ya da bununla ilgili yeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Yükselen Aslan: Sosyal ortamınızda çevrenizde sizi duygusal olarak etkileyebilecek durumlar gelişebilir. Evli olanlar çocuklarınızla ilgili meselelerle meşgul olabilirsiniz. İlişkiler konusunda yeni bir bakış açısı elde edebilecek gündemler yaşanabilir. Spekülatif yatırımlarda riskli atılımlara dikkat etmenizde fayda var.

Yükselen Başak: Ailevi konular, aile içi temalar ve yaşadığınız yer ile ilgili bazı değişiklikler yaşanabilir. Ailenizle ilgili çözmeniz gereken meselelerde yanılgılar yaşanabilir, duygusal durumlar içine girebilirsiniz.

Yükselen Terazi: Yakın çevreniz arkadaşlarınız akrabalarınız ve kardeşlerle ilgili bazı konular tamamlanabilir. Bir eğitim kararı alabilir yada bir eğitimin veya işin sonuna gelmiş olabilirsiniz .İletişiminiz, sosyal çevreniz medyada işleri olanlar işlerini farklı bir noktaya taşıyabilir ya da bu alanda yeni kararlar alabilecekleri durumlar yaşayabilir. Uzun süre yurt içi, yurt dışı yolculuklar gündeminizde olacak.

Yükselen Akrep: İş ve kazançlarınızla ilgili konularda kısıtlanma ve değişime gidilmesi gereken koşullar oluşabilir. Buradaki gündeminiz değerlerinizi sorgulamak, riskli harcamalarınız varsa yada borçlarınız var ve ödemiyor veya ödeyemiyorsanız, ya da alacaklarınızı bekliyorsanız öğrenmeniz gereken şey bu uzun süreçte alma verme dengesini içsel ve fiilen sağlamak olacak.

Yükselen Yay: İkili ilişkilerde yaşayacağınız durumlar duygusal dünyanızı etkileyebilir ve mizaç olarak belirgin kılabilir. Kendinizle ilgili tutum değişikliği yeni kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Tutulma da size ve karşınızdakine yararı olmayan davranış kalıplarınızı yok etmenizin ve farkına varmanız gerektiğinin altını çiziyor.

Yükselen Oğlak: Ruhsal ve zihinsel olarak sizi yorabilecek birtakım gizli olayların farkına varabilirsiniz. Bu durum iş kaynaklı olabileceği gibi, en yakınınızda olan kişilerle alakalı sorunlardan da çıkabilir ve bununla ilgili farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bu geçmiş karmanıza dayalı olabilip, sizin elinizde olmayan kadersel olayları da anlatır. Bu uzun süreçte gündeminizde olacak. Fiziksel olarak da sağlığınızı tetikleyen etkiler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova:
Arkadaş grupları içinde, toplum adına yapılan işlerde veya bu işlerin içindeki kişilerle olan diyaloglar, paylaşımlar ön planda ve gündemde olabilir. Sizin yararınıza olmayan kişiler, davranışlar kendini belli edebilir ve yollarınız ayrılabilir. Yararınıza olanı olmayanı anlayabileceğiniz farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Balık: Kariyer hayatınızla veya iş dışında toplum önündeki durumunuzun değişime uğrayabileceği etkiler alıyorsunuz. İçsel mücadeleler yaşatabilecek bazı koşullarla bu alanda farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

‘Vizyon görülemez olan şeyleri görebilme sanatıdır.’
Jonathan Swift

Sevgi ve farkındalıkla..

Özlem Aydın

4 yorumlar

  • Canım benim, beni en çok ilgilendiren bölüm; Türkiye haritasına göre tutulma Türkiye’nin sağlık sektörünü, sağlık çalışanlarını, emekçilerini, askeri güç ve sınırlarını gösterir. Dolayısıyla tutulmayla bu alanlarda net bir sonuç, karar, açıklanma, tamamlanma gündemi beklenebilir. İnşallah diyor tebrik ediyorum seni ?

  • Ben de bir bayram havası oluyor tutulmalarda her tür göksel durumda nasıl heyecanlıyım arkaplanda müzikler çalmaya başlıyor önemli uyarılarımıda aldım tamamdır yorumlarınız çok değerli ??

  • Güzel şeylere vesile olsun inşallah yaşanan her şey kalemine, bilgine sağlık Özlem?

  • Her tutulmada kulaklarım irkilir beklerim ne olacakmıl diye çok açıklayıcı bir yazı olmuş kalemine sağlık ?

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler