Varoluş Dergisi

URANÜS’ÜN BOĞA BURCUNA GEÇİŞİ (2018-2026)

Uranüs 2010 yılında Koç burcuna geçmişti. O zamandan şu AN’a dek her birimiz hiç aklımıza gelmeyecek ani değişim ve dönüşümler geçirdik. Şimdi yine o benzer köklü değişimi, boğa enerjisiyle gerçekleştirmeye hazırlanıyor 15 Mayıs’tan itibaren.

Şu an son derecelerinde seyahat eden Koç burcundaki Uranüs’ün 8 yıllık seyri, tahtını köklü değişim yapmaya doğru boğa enerjisine hazırlıyor.

Aslında ayak sesleri toplumca aylar önce başladı. Bireysel hayatlarımızda da bilinçlerimizdeki tanımadığımız ve soğuk sarsıntılarla kendini hissettiriyor ne zamandır.

Uranüs toplumsal düzeni ilgilendiren jenerasyon gezegeni olduğu için, bireysel hayatlarımızda etkisini bir anda hissetmeyeceğiz. Bu değişim 8 yıla yayılıp gerçekleşecek.

Uranüs 2010 yılında Koç burcuna geçmişti. O zamandan şu AN’a dek her birimiz hiç aklımıza gelmeyecek ani değişim ve dönüşümler geçirdik. Şimdi yine o benzer köklü değişimi, boğa enerjisiyle gerçekleştirmeye hazırlanıyor 15 Mayıs’tan itibaren.

Uranüs doğası gereği özgürlükçü, devrimci, bağımsız, ani, beklenmedik sıra dışı olayları hayatımıza sokan, geleneksel olmayan enerjiye sahip bir gezegen olduğu için; sabit, düzene bağlı, inatçı, bağımlı, sadık, değişime kapalı olan boğa burcunun dünyasına girmesi biraz zor geçeceğe benziyor. Süreç içinde o çok bağlı olduğumuz düzenimizin isteyerek ya da istemeyerek, bize bilinç katında çok şey öğreterek değişeceği kaçınılmaz son, konu Uranüs olunca. Çünkü Jenerasyon gezegenlerinin bir burçtan diğer burca geçişi, global olarak bize hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anlatır. Uranüs’ün boğaya geçmesi de finans, tarım, toprak, bankacılık sistemleri alanında yeni modellemeler getirecek. Ekonomik değişikliklerin siyasi dengeyi kökten değiştireceğini de anlatıyor bu geçiş. Paranın dijital ortama kaydığı ve farklı para birimlerinin (bitcoin vs) türeyeceğini gösteriyor. Bankaların bankacılık sistemlerinin değişeceği gibi, merkez banka şubeleri de kapanmaya devam edecektir. Boğa burcu toprağı sembolize ettiği için, tüm dünyada büyük depremler yaşayacağımız da aşikar gözüküyor.

Yararsız olanı, dünyevi olanı, maddeselliğe bağlı ve bir şey katmayan tüm dünyamızı değiştirmek üzere hazırlanan bu sağlıklı ama zorlu geçişe ayak uydurmak insanlığa yabancı bir enerji olacaktır. Fakat bizi değişime direnmemize neden her ne olursa olsun, ucunda bir felsefe vaat ettiği ve tüm amacın bu olduğu gerçeğini bilerek teslimiyete ve farkındalığa kendimizi bırakmak, tüm sıkıntımızın ve yükselmenin çıkış yolu olacaktır. Bu yolda, yollar ne kadar dikenli de olsa sadece iyi olanlar kazanır.

Sevgi ve farkındalıkla;

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler