Varoluş Dergisi

AKREP BURCUNDA MERKÜR RETROSU

Merkür retrolarında iç dünyamızla daha fazla yakınlaşırız. Bunu hiç yapmayanlara da doğal yönelim sağlayan gerekli bir sistem işleyişidir ne güzeldir ki.. Özellikle durağan hali pozisyonlarında Merkür dünyaya yakınlaşır ve elektromanyetik alanı çok güçlendiği için tüm ulaşım, teknolojik arızalanmalar da bundan kaynaklanır..

AKREP BURCUNDA MERKÜR RETROSU

Bir başka tatta Merkür retrosu serüveninden merhaba 🙂

İletişim gezegeni tatlı Merkür 30 Ekim’de retro haline başladı ve sağlıklı düz haline 20 Kasım’a kadar ara verecek.. Genel ve basit anlatımla Merkür;iletişim,kendini ifade etme, düşünme şekli, bir başkasıyla iletişim kurma şekli, zihinsel güç, hafıza, öğrenme şekli, zihinsel yaratıcılık, elektronik tüm cihazlar ve genç kişileri temsil eder..

Akrep burcu ise tutkuyu,takıntıyı,uyanışı,farketmeyi,hükmetmeyi,dönüşmeyi,cinselliği,güç elde etmeyi, sahip olmayı, agresyonu, gizliliği, yenilenmeyi, spiritüelliği, kuşkuyu ve manipülasyonu anlatır.

Bu yüzdendir ki sağlıklı bir zihne sahip olan kişiler bile, akrep soslu Merkür retrosuyla akrebin tabiatı gereği takıntılı ve şüpheci düşünceler geliştirebilecektir ve gizlilik içinde hareket edecektir.. ”Ben artık kimseye hayatımla ilgili bir şey anlatmıyorum, anlatmayı da düşünmüyorum. Bazı insanların merak duygularını tatmin etmek istemiyorum” gibi düşüncelere bürünebiliriz.. Sezgilerimiz daha da aktif olacak, fakat “Kuruntu mu sezgi mi ayırt edemiyorum.” duygusu retrodan dolayı emin olamamaya sebebiyet verebilir.. Etkilere kapılmayın, derinleşin ve sezgilerinize güvenin..

Kabuk değiştirmek ve fark etmek için ihtiyacımız olanı deneyimleyeceğiz. Tıpkı bir akrep gibi “Kendimizi sokmak mı, sınırımızı aşmak mı”? ikilemiyle kapasitemize göre deneyim sağlayacağız demekki. Bu ikisi de akrebin doğasına ait olduğu için..

Merkür retrolarında iç dünyamızla daha fazla yakınlaşırız. Bunu hiç yapmayanlara da doğal yönelim sağlayan gerekli bir sistem işleyişidir ne güzeldir ki.. Özellikle durağan hali pozisyonlarında Merkür dünyaya yakınlaşır ve elektromanyetik alanı çok güçlendiği için tüm ulaşım, teknolojik arızalanmalar da bundan kaynaklanır.. Bunun dışında bir de eski sevgilinin geri dönüşü vardır yada uzun zamandır görmediğimiz eski tanıdıklar, arkadaşlarla karşılaşırız. Bunların da bir sebebi vardır ama asla hayatınızda yer edicilik yaratmak için belirmezler. O yüzden özellikle eski sevgililerinizin gitmek üzere geleceklerini unutmayın ya da bu dönemde tanıştığınız biriyle sevgili olmayın. Hislerinizin size bir illüzyon yaşattığını Merkür retrosu bitince anlarsınız. Bu istatistiki olmakla birlikte çevremden deneyimleştirdiğim mühim bir not..

Yükselen burçlarınıza göre etkilerini hangi alanlarda göstereceğine bakalım..

Yükselen Koç: Maddi kaynaklarınız, ödemeleriniz, krediler, borçlarınızın tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabileceği gibi, sizi zorlayan konularda derin bir farkındalık elde edebilirsiniz. His ve zeka bütünlüğü gücüyle spiritüel mesajlar alabilirsiniz.

Yükselen Boğa: Sürekli dönüşüm geçirdiğiniz sizi güçlendiren ilişki alanınızda anlaşabilmek bu dönemde yine boyut atlatabilir. Çözümsüz kalan konular evliyseniz eşinizle ilişkiniz varsa partnerinizle, varsa ortağınızla çözülmek üzere masaya yatırılabilir. Unutamadığınız eski sevgiliniz geri dönerse, beklentiye girmemekle birlikte evrenin yarım kalan bir konuyu tamamlamaya getirdiğini bilerek davranmanızda fayda var.

Yükselen İkizler: Eforunuzun maksimum seviyede olduğu günlük hayatınızda zihnen de aynı etkiyi; çalışıyorsanız iş çevrenizdeki kişilerle anlaşamamaktan ötürü yaşayabileceğiniz bir dönem. Varsa evcil hayvanlarınızla ilgilenmek, bir sorun çözmek de mümkün. Hassas olan cinsel organlarınızla ilgili doktor kontrolleri gündeme gelebilir. Önceden yapmak istediğiniz bir iş konusu varsa, bu dönem gündeme gelirse değerlendirebilirsiniz.

Yükselen Yengeç: Hayatı boyunca acı veren aşk ilişkileri yaşayan, özel ilişkilerinde tüm kriterleri bir yanda tutup cinselliği taçlandırmalarından dolayı hep sistemin gazabına uğrayan yükselen yengeçler; Merkür 5.evinize gelmişken içe dönmenizi ve göz ardı ettikleriniz & tanrısallaştırdıklarınız konusunda kendinizi eleştirmenizi tavsiye ederim. Evli olan ve evliliğinde problem yaşayan yükselen yengeçler için de aynı eleştiri geçerli. Bunun dışında döviz alımı ve şanslı oyunlar konusunda takıntılı atılganlıklar yapmayın. Çocukları olanlar çocuklarınız üzerinde evhamlı tutumlarınızı Merkür retrosuyla törpüleyeceğiniz bir dönem. Tüm bu konuları içinize dönerek dönüşüm sağlamakta yardım sunuyor gökyüzü.

Yükselen Aslan: Çocuklukları keskin dönüşümlerle geçmiş yükselen aslanların ailevi gündemlerinde iletişimsel sorunlar yaşanabilir veya zihninizde aileyle ilgili geçmiş konuları takıntılı hale getirebilirsiniz. Bunu yapıcı yönde kullanın. Merkür akrep illüzyonuna kapılmayın.. Evle ilgili taşınma konuları varsa bu dönemi değerlendirmemenizde fayda var. Bununla ilgili isteklerinizi ileriye yönelik plan yaparak değerlendirin.

Yükselen Başak: Varsa kardeşlerinizle, yakın çevrenizle, komşularla iletişiminizde bazı gündemler yaşanabilir. Analiz etmek zor olabileceği gibi emin olmadığınız yeni gündemlerle kararlar almayın. Alacağınız kararlar retro bitiminde pişmanlık yaratabilir. Yeni elektronik aletler almayın. Bilgisayarlarınıza ve attığınız maillere dikkat edin. Aracınızda veya trafikte problemler yaşanmaması için önlemler alınız.

Yükselen Terazi: İş ve kazançlarınızla, kazandığınız parayla ilgili finansal yönde geçici sorunlar yaşayabilirsiniz. Önceden yapılan iş başvurularının dışında, yeni önünüze gelen işleri aceleye getirmeden düşünmenizde yarar var.. Yükselen teraziler cinsel çekiciliklerini sergiledikleri oranda kendilerini değerli hissederler. Bu güdünün egoya ve çıkarlara hizmet edip etmediğini Merkür akrep retrosunda içe yönelerek anlamaya çalışın. Yani öz değer bir diğer gündeminiz.

Yükselen Akrep: Her konuda bir fbi ajanı gibi davranan ve kendi gizliliklerinden eser vermemekte profesyonel olan yükselen akrepler bu dönemde merakınız ve araştırmacı ruhunuz, şüphecilik ve kıskançlık duygularınız daha da artacak gibi. Burcunuzun olumsuz taraflarının beslenmemesi yönünde gayret edin. Ortaklıklar ve ikili ilişkilerden yana oluşacak yada daha önce oluşmuş meselelerin karakteriniz üzerinde değiştirici bir etkisi söz konusu olabilir. Cinsellikle ilgili sizi meşgul eden gündemler yaşanabilir.

Yükselen yay: Bu dönem sizin için fazlaca karmatik çalışabilir. Hem bilinçaltınız hem de tanıyıp da konduramadığınız ve tanımadığınız düşman kişilerin varlığına uyanabilirsiniz. Bu dönemi dua veya  meditasyonlarla, belki enerji teknikleri öğrenerek ruhunuzu rahatlatacak yöntemlerle geçirirseniz zihnen takıntılarınıza çözüm de olacaktır.

Yükselen Oğlak: Uzun zamandır yükseleninizdeki ağır gezegen ve güney ay düğümü transitinden dolayı karakterinizde köklü değişimlere sebebiyet veren ‘kadersel’durumlar yaşamış olabilirsiniz. Kendinizi zorluklara rağmen dönüşüyorsanız şanslı sayın. Uzun vadede her şey sizin yararınıza yapılanıyor olmalı.

Merkür retrosunda sosyal alanda, arkadaşlıklarla ilgili gündemler zihninizi meşgul edebilir. Sosyal çevrede, iş yaptığınız alanlarda çokça konuşulacağınız bir dönem. Yeni bir iş alanı yaratmak, yıkıp yeniyi inşa etmek, değişim kaydetme düşünce isteğiniz de olabilir. Uzun zamandır görmediğiniz kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bu kişiler hem eski bir arkadaşınız yada eski bir aşkınız olabilir.

Yükselen Kova: Ailenizi veya annenizi ilgilendiren ve sizin de içinde olduğunuz olası geçmiş konular tekrar gündeme gelebilir ve bazı konuşmalar canınızı sıkabilir. Bu dönemde kariyer evinizdeki gezegen yoğunluğu, yeni ay’ın etkisi, iş hayatınızda değişikliğe sebebiyet verebileceği gibi, yeni iş teklifleri almanız olası. Bu durumda hemen anlaşmadan önce hiç aklınızda olmayan bir iş alanındaki gündeminizde daha detaylı ve planlı davranın kabul ederseniz.

Yükselen Balık: Hayata olan bakışınızı, inançlarınızı sorgulayabileceğiniz bir Merkür etkisi yaşayabilirsiniz. Zihniniz yarım bıraktığınız bir eğitimle meşgul olabileceği gibi uzak akrabalardan yana haberler almanız mümkün. Yurt dışına gidecek olanların, tüm seyahat detaylarına dikkat etmelerinde fayda var.

Sevgi ve farkındalıkla

Özlem Aydın 

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler