Varoluş Dergisi

5 MART 2019-BALIK BURCU’NDA MERKÜR RETROSU

Yeni bir kaygı meselesi “Merkür Retro”su.. Aslında yeni değil, fakat öğrenenler çoğaldıkça sesi daha fazla yükseliyor diyelim.. 🙂 Çok sayıda insanın artarak astroloji öğrenmesi çok mutlu edici. Bir yerlerde öğrenme isteği duyan, araştıran, gelişme güdüsü duyan insanlar görünce mutlu oluyorsunuz haliyle.

Konuya girersek, Merkür Retro’su bu defa Balık burcunda geri harekete başlayacak ve bu geri hareket 21 gün devam edecek ve zaten gölge günlerdeyiz ki etkilerini hissetmeye başladık.

Merkür İkizler ve Başak burçlarında güçlü olduğu için, Başak burcunun karşıt burcu olan Balık’ta güçsüz ve pasif bir konumda. Bu yüzden yanılgılar ve hayal kırıklıklarını temsil edecek bu kez.

Kişisel doğum haritalarımıza göre hepimiz farklı alan ve etkilerde yaşıyoruz. Genelde yükselen burçlara göre etkileri şöyle;

(Gelecek öngörüler yükselene göre yapılır. Yükselen burcun sadece dış görünüşten ibaret olduğunu düşünmeyin. Kesin bilgi 🙂

YÜKSELEN KOÇ: Yakınınızdaki kişilerin iç yüzünü fark edebilirsiniz. Gizli kapaklı devam eden olaylara şahit olabilir ve bu konularla, kişilerle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Üzerini kapattığınız bilinç alanındaki korkular, problemler tekrar gün yüzüne çıkabilir. Psikolojik destek alabilir, enerji çalışmalarına yönelmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız en iyi şey bu olur.

 YÜKSELEN BOĞA: Sosyal alanda, kalabalıklar içinde, arkadaş çevrenizde yanlış anlaşılmalar, dargınlıklar yaşanabilir. Aynı zamanda siz de çevrenize bunu yaşatabilirsiniz. Belki bu süreçte çevrenize nasıl davranmanız gerektiğini öğreneceksinizdir.

YÜKSELEN İKİZLER: Aile büyükleri, yöneticiniz, patronunuz, üst otoriteler veya toplum içindeki durumunuz ile ilgili bir yanılsama yaşanabilir. Siz de bu süreçte yeni bir adım atmak yerine düşünmek, fark etmek, anlamak ve daha özenli olarak kendinizi korumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ: Rüyalarınızın size rehber niteliğinde olabileceğini söyleyebilirim. Seyahat edecekseniz daha uyanık olmanızı tavsiye ederim. Merkür Balık etkisi kafayı dağınık yapacağından detay gerektiren şeyleri boşvermemenizde fayda var. Uzak akrabalarla ilgili yanılsamalar, yanlış bilgiler, yanlış anlaşılmalar devrede olabilir. Bilin ki geçici.. Hukuksal konularda olası yeni başlangıçları erteleyin.

YÜKSELEN ASLAN: Parasal hesabınıza dikkat edin. Borç verdiğiniz kişiler bu süreçte paranızı ödeyebilirler. Kredi çekmeyi düşünen yükselen aslanlar varsa ilerleyen süreçte bu zamanlama pürüz yaratabilir. Bu anlamda yeni bir atılım yapmamayı tercih edin. Detaylı hesaplar yapın. Bunun dışında psişik konular ve korkularınız varsa tekrar gün yüzüne çıkabilir. Bu konuları şifalandırma yolunu bulabilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK: Sevgiliniz veya eşinizle nedensiz yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Kurtarılabilir durumdaki ilişkiler için sorunları çözmek adına en güzel süreç. İşle ilgili yeni imza atma durumunuz varsa, daha önceden görüşülmeye başlanmış işler dışında yeni iş için imza atmayı erteleyin.

YÜKSELEN TERAZİ: Sağlığınızla ilgili daha önceden gelişen problem tekrar kendini gösterebilir. Özellikle ayaklarınıza bacaklarınıza dikkat edin. Tedavi için uygun bir dönem. İstemediğiniz, angarya sayılan işlerle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Geçici olduğu için kendinizi yormayın.

YÜKSELEN AKREP: Yeni bir döviz alımı yapmayın. Spekülatif konularla ilgili istemediğiniz durumlar oluşabilir. Dikkat alanınız yatırım araçları, çocuk konuları ve aşk hayatınız. Bu alanlarda tedbirli olun. Yeni bir ilişkiye başlamak umduğunuzu bulamamakla sonuçlanır.

YÜKSELEN YAY: Aile bireyleri içinde anlaşmazlıklar çıkabilir. Aldanmak, hayal kırıklığına uğramak gibi etkiler geçici olarak devrede olabilir. Diğer yandan evinizde tamir gerektirecek işler oluşabilir. Su tesisatı ile ilgili durumlar da olabilir bunlar. Evde kaybedilen eşyaları da bulmak mümkündür.

YÜKSELEN OĞLAK: Yakın çevreniz, komşularınız ve varsa kardeşleriniz ile ilgili yanlış anlaşılmalar mümkün. Sosyal ortamda iletişimi ilgilendiren her türlü konuda yanlışlıklar oluşabilir. Buna dikkat edin. İnternetten yapacağınız alışverişlere ve özellikle alışveriş sitelerinin güvenirliliğinden emin olun.

YÜKSELEN KOVA: Gelir gider konusundaki mevcut durumu korumak sizi daha fazla meşgul edebilir. Geçici olarak bu süreçte beklediğinizi alamamak sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Parasal konuda bu süreçte fikirler üretin. Daha önce görüştüğünüz ve askıya aldığınız işleriniz varsa bu süreçte onları devreye koyun.

YÜKSELEN BALIK: İkili ilişkilerde tam iletişim sağlayamamak karşılıklı anlaşmazlıklara sebebiyet vereceğinden bunun farkındalığıyla konuşun. Yeni ilişkilere başlamak istikrar sağlamayacağından bu süreci kılavuz olarak gelecek yeni başlangıçlara kullanın.

Sevgi ve Farkındalıkla;

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler