Varoluş Dergisi

İLAHİ ADALET & MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

Nisan ayına etkisi 15 gün sürecek olan Terazi dolunayı ile giriyoruz. Dolunay anında Akrep burcu yükseliyor.

Terazi burcu öncelikle adalet temasını vurgular. Terazi burcunun yönetici gezegeni ilişkileri sembolize eden Venüs’tür ve Venüs Koç burcunda olduğu için asalet kaybettiği ve kendi doğasını yansıtamadığı bir yerde. Venüs; ilişkiler, güzellik, ahlak, sevgi, gerçek değerlerdir ve Koç burcunda olması bu kavramların gerçek tarafını içerde hissedememek ve dışarıya sağlıklı yansıtamamaktır. Dolayısıyla adaletin ön planda olarak her türlü ilişkilerin sınandığı, gizliliklerin (Akrep burcu yükseldiğinden) sistem tarafından ortaya çıkarıldığı etkiler taşıyor. Karanlık enerjilerde gidenlerin adaletin gücünü hissedecekleri, iyi ve kötü diye adlandırdığımız ve birbirine hizmet etmeyen ruhların gelişen olaylar üzerinden sistemsel olarak birbirlerinin ekseninden düşürüldüğünü deneyimleyeceğiz. Gizli saklı konular ortaya dökülüyor, insanlar karanlık yönlerini ele veriyor. Kendine ve etrafına zarar vermiş kişilerin yarattıkları karmaları ödeme süreci başlıyor gökyüzüne göre. Haksızlığa uğrayan kişiler (terazi=hak, adalet) kendilerini zorlayan etkiler aldıkları algısına kapılabilirler ama onlar için dönem iyi bir yere evriliyor. Burada hak kavramı çok fazla çalışıyor, bu zamana dek bölünmüş parçalar bundan sonra doğru yerlerine oturuyor belki de..

Terazi burcundaki dolunayın yükselen burçlara göre etkileri.

Yükselen Koç; ikili ilişkilerle ilgili gelişmeler yaşayacağınız, sürüncemede kalan ilişkiler ile ilgili sonuçlanmalar kararlar alırken kendi tarafınızdan yana enerjilerde hareket edeceksiniz.

Yükselen Boğa; güncel hayatınızı etkileyecek bir yenilik içinde olabilirsiniz. İş hayatınızda bir sonlanma, karar evresi olabilir. Bu dönem bel, böbrek hassas ve baş ağrılarınız olabilir. Bazı kişiler evcil hayvan edinebilir ya da evcil hayvanları olanlar onlarla meşgul olacakları durumlar yaşayabilir.

Yükselen İkizler; aşk ilişkilerinde yeni başlangıçlar içinde olabilirsiniz. İlişki içinde olanlar var olan ilişkinizde bir yenilenme yasayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın hayatında sizi ilgilendiren gündemler yaşanabilir.

Yükselen Yengeç; iş ve aile içi durumları ilgilendiren ve yaşadığınız alanla ilgili bazı yeni kararlar alabilirsiniz. Ailenizle ilgili gizli meseleler çözülmek üzere ortaya çıkabilir ve bir karar noktasına gelebilirsiniz. Bazı kişiler yaşadığı alandan uzaklaşabilir. Hayatınızla ilgili bir karar almak durumunda olabilirsiniz.

Yükselen Aslan; kardeşlerinizin hayatında bir gündem yaşanabilir ya da bir yerlere yolculuk yapabilirsiniz. Yakın çevrenizle ilgili kararlar alabilirsiniz. Fikirsel olarak bu dönem anlaşmak sizi yorabilir.

Yükselen Başak; maddi kaynaklarla gelir giderlerin gündeminizde olduğu denge sağlamaya çalıştığınız bir süreç, yeni işlerden yeni kazançlar sağlamakla ilgili düşünceleriniz var ve bununla ilgili kararlar alabilirsiniz ya da iş, para ile ilgili bir konu gündeminizden çıkabilir.

Yükselen Terazi; zihniniz dış görünüşünüzle meşgul olabilir. Genel olarak dışarıya karşı duruşunuzu netleştirmek sizin için önemli gözüküyor ve yeni kararlar alıyorsunuz. İlişkilerle ilgili yoğun bir dönem. Bel, böbrek hassasiyetiniz olabilir.

Yükselen Akrep; ilişkilerle ilgili bir konu ortaya çıkabilir ve bilinçaltınızda buna kafa yorabilirsiniz. Kendinizi arka planda tutarak izole ederek daha iyi hissedebilirsiniz. Baba figürü ile ilgili gizli psikolojik durumlar yaşanabilir ya da gizli saklı konularla meşgul olabilirsiniz.

Yükselen Yay; sosyal olacağınız bir dönem olabileceği gibi arkadaşlık ilişkileri içinde karar almak zorunda kalacağınız olaylar yaşayabilirsiniz. Buradaki vurgu arkadaşlık ilişkilerinizdeki kişiyle ya da kişilerle ilgili yaklaşımlarınızda kendi amaçlarınızı adaletle sorgulamanız gerektiği.

Yükselen Oğlak; sizin için toplumsal duruşunuzu etkileyen ve önemli olan ilişkiler ile ilgili sonlanmalar ve bitişler yaşayabilirsiniz. Hakkaniyetiniz sorgulanıyor.

Yükselen Kova; manevi olarak frekansınızın temizliği veya gücü bazı olaylarla sınanabilir ve İnancınıza, gücünüze göre daha fazla güç elde edebilirsiniz.

Yükselen Balık; finansal konuların, ödemelerin, beklenen paraların devrede olduğu borç, kredi vs. durumlar gündeminizde olacak ve burayla ilgili bir netleşme yaşayacaksınız.

Sevgi ve farkındalıkla

Yazar: Özlem Aydın

 

 

1 yorum

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler