Varoluş Dergisi

DOĞUM HARİTAMIZ VE KORKULARIMIZ

Korku, endişe ve kaygılarımıza elementler tarafından baktığımızda ise; ilk sırayı su elementi alır. En fazla korkuyu ve endişeyi, duygusal destek ve ait olma ihtiyacını su elementi anlatır.

Klasik Astrolojiye göre; haritalarımızda korku, endişe ve kaygıyı bize öncelikle;  8. ev, 12. Ev, Satürn ve element yoğunluğumuz anlatmaktadır. 8.ev genel anlamı ile; ölüm, korkular, miras, borçlar, eş geliri, ortaklıktan gelirler, duygusal, fiziksel ve psişik konular, talihsizlikler ve krizleri anlatır.

Haritamızda, 8. evde iyicil gezegenler varsa; korku ve endişe hafifler fakat; kötücül gezegenler 8. Evde ise; gezegenin zodyak durumu zayıf ise, olumsuz açıları da varsa; bu durumu zorlaştıracaktır.

Venüs, Jüpiter ve Merkür iyicil etkili gezegenler olduğundan; 8. ev de yerleşimleri endişeleri ve korkuları azaltan faktördür. Bir diğer korku ve endişe göstergesi de Satürn dür. Tıkalı enerjiyi anlatır, korku ve endişe ile ilgili en alakalı gezegendir. Satürn korkularımızın genel göstergesidir.

Satürn umut konusunda gerçekçidir. Hayalleri ve umutları kabul etmez aynı zamanda beklentileri de yüksek değildir. En kötüyü hep düşünür.

Satürn’ün panzehiri ise Jüpiter dir. Jüpiter, Satürn’ün tam tersidir. En iyiyi düşünür. Büyük iyicildir. Haritalarımızda pozitif etki ile çalışır. Bu sebeple; haritalarımızdaki korkular evi 8. evde Jüpiter’in olması endişe ve kaygıyı azaltıcı etki olduğu gibi;

Satürn’ün 8. Ev yerleşimi ise bize;  korku, kaygı ve endişelere yatkınlığı anlatmaktadır. Eski astrologlar; 8. Evdeki  gezegeni, korku ve öfke içindeki birine benzetmişlerdir. 12.eve baktığımızda; 12. evin genel anlamı: korkular, kompleksler, emniyetsizlikler, hastane, hapishane, entrikalar, gizli düşmanlar sırlar, köt ü şans, izolasyon ve mutsuzluklardır.

Bu durumda 12. Evde bulunan Satürn olduğunda; yoğun endişe taşıyan bir yapı düşünebiliriz. Aynı zamanda 8. Ev ve 12. Ev yöneticileri haritamızda nerede ise korkularımız ve endişelerimiz o ev konularına yansıyacaktır. Örneklemek gerekirse; 12. Ev yöneticisi 5. evde ise, korku ve endişelerimiz çocuklarımız ile ilgili konularda ya da karşımıza çıkabilir. 12.ev yöneticisi 7. evde ise; korkularımızı eş ya da ortaklarımızla paylaşabiliriz, ya da eşimizin sağlığı ile ilgili kaygılar taşıyabiliriz.

Korku, endişe ve kaygılarımıza elementler tarafından baktığımızda ise; ilk sırayı su elementi alır. En fazla korkuyu ve endişeyi, duygusal destek ve ait olma ihtiyacını su elementi anlatır.

İkinci sırada ise Toprak elementi gelir. Satürn’ün toprak doğası; maddi güvence ihtiyacını anlatır. Toprak elementinin kaygısı; iş de başarısızlık, kariyer kaybı, maddi kayıp korkularıdır. Ateş elementi ise en az korkuyu barındıran elementtir. Cesaret, öz güven ve yiğitliği anlatır. Bu korkmadığı anlamına gelmez fakat; ateş elementi fazlalığı gözü karalığı da ifade etmektedir.

Haritamızda; tüm konuları değerlendirirken yaptığımız gibi, haritayı bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Tek bir açı ve yerleşimle çıkarımda bulunmadan; tüm açılar ve diğer kombinasyonlar ile birlikte incelemeliyiz.

8.ev, 12.ev ve Satürn dışında haritalarımızda;  Retro gezegenler, düşük evlerdeki gezegenler, yanık gezegenler, arap noktaları ve sabit yıldızlar da; korkularımız hakkında bize bilgi vermektedir.

Unutmamız gereken en önemli şey; korkularımızın, kaygılarımızın ve endişelerimizin de bizim bir parçamız olduğudur.

Korkularınızı ve kaygılarınızı  aşmak mı istiyorsunuz?

Bilmeniz gereken en önemli şey; Fark etmenin ve kabule geçmenin yolun yarısı olduğudur.

Diğer yarısı nerede mi? İşte bu bilgi ,muhteşem haritanızda gizli…

 

Kaynak : Öner Döşer Korkularımız seminer notları

 

 

 

 

 

Nagihan Barbaros

1976 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Yüksek Lisans Mezunu Sigortacıyım.
Ben Kimim? Sorusuna cevap ararken; Ruhsal Yolculuğuma 2012 yılında Reiki ile başladım. Reiki Master’ım ve Profesyonel Astrolog olarak hizmet vermekteyim. Astroloji bana Reiki’nin açtığı kapılardan sadece bir tanesidir. Gelişimimi destekleyen birçok konuda çalışmalarım ve uzmanlıklarım bulunmakta. Karma, Bilinçaltı-Zihinsel Terapi ve Şifa konuları özel ilgi ve çalışma alanlarım. Aynı zamanda Toplumsal Hizmet Odaklı bir Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli çalışmalarda görev alarak yolculuğuma devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler