Varoluş Dergisi

ASTROLOJİ’DE EVLİLİK ZAMANI

Zodyak’ta on iki tane burç vardır. Bu yüzden burcunuz tek başına hiçbir şeyi anlatmaz. Evlilik’ de 7.ev dışında kadın haritasında güneş burcuna, erkek haritasında ay’ın bulunmuş olduğu burç ve yerleşimine bakılır.

İlişkiler ve evlilik konusu, cinsiyet barındırmaksızın hepimizce kalıplaşmış bir merak konusudur. Hangi kültüre sahip olursak olalım güdüsel olarak evlilik kurumuna sıcak bakarız. Bu konuda astrolojinin belli başlı göstergeleri olmakla birlikte kişi, bütünüyle kendi seçimleriyle yol çizer. Ancak bu seçimlerin ne olabileceğini astroloji bize yine gösterir.

Evlilik konusu astrolojinin 7.evi olarak geçer. Bu evi kesen burç, olumlu ya da olumsuz yerleşmiş gezegenler, evliliğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ve hangi kalitede olacağını gösterir. Yine bu evdeki burç, evlilik sayısını göstereceği gibi eş’in karakter özelliklerini ve yapısını da gösterir.

Zodyak’ta on iki tane burç vardır. Bu yüzden burcunuz tek başına hiçbir şeyi anlatmaz. Evlilik’ de 7.ev dışında kadın haritasında güneş burcuna, erkek haritasında ay’ın bulunmuş olduğu burç ve yerleşimine bakılır. Eğer 7.ev’de Satürn gezegeni varsa bu, geç evliliğin işareti olabilir. Bazı durumlarda da kişi evlenmek istemeyebilir. Mesela yükseleniniz kova ise yönetici gezegeniniz yine Satürn olduğu için kişi yalnız olmayı seçebilir yada ruhsal olarak evliliğe uyumlu değildir.

Evlilik için evlilik evi yöneticisi, evlilik noktası ve yöneticisinin durumu incelenir. Bu noktalar zararlıysa ya da zayıfsa evlilik olanağı yine zayıflar. 7.evde uyumlu bir Venüs, Merkür, Jüpiter’in olması çok verimlidir. Satürn, Mars gibi kötücül yerleşimli gezegenler de boşanma veya evliliğin zorlu geçeceğini gösterebilir.

7.ev, evlilik için başlıca gösterge olmakla birlikte evliliğin gerçekleşip gerçekleşmemesinde yeterli veri sayılmaz. Haritanın bütününe ve hayatımızda varolan partner ve eşimiz ile, ilişki haritası dediğimiz sinastri tekniğine bakmak gereklidir.

Astroloji o kadar eş zamanlı çalışır ki bu yazının sonuna geldiğimde fark ettim de bu konuyu tam da aile, evlilik, aidiyet kurumunu anlatan yengeç burcu tutulmasında yazıyorum.

Sevgiler

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler