Varoluş Dergisi

30 NİSAN 2022 BOĞA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

30 Nisan 2022 İstanbul’a göre saat 23:28 ‘de boğa burcunun 10 derecesinde Venüs, Jüpiter, Neptün’ün aslında söz sahibi olduğu fakat Uranüs’ünde katkıda bulunacağı bir Güneş tutulması yaşayacağız.

Güneş Tutulmaları eski alimler tarafından pek hayra yorulmamış. Özellikle tutulmanın gözlendiği yerler hep dikkat edilmesi gereken, tutulmanın izlerini göstereceği yerler olarak bakılmış.

Bu tutulma başta Güney, Güney Batı Amerika olmak üzere; Pasifik, Atlantik, Antartika’dan seyredilecek. Neptün, Roma mitolojisine göre deniz ve suların tanrısınında tutulmaya eşlik ediyor olduğunu düşününce; tutulmanın görüleceği bölgeler açıkçası şaşırtmadı beni.

Bizler, gökyüzü olaylarının hepsinden etki almayız. Haritalarımızda dokunduğu alanlar varsa; o hayat alanımıza göre etki alırız.

Gerçekleşecek olan, Güneş Tutulması içinde aynı şey geçerli. Öncelikle Boğa burcu, Akrep burcu, Aslan ve Kova burçları olmak üzere; 10 derecede haritasında gezegeni olanlar, temas eden gezegen yapısında tutulmadan etki alabilirler.

Tutulmalar Ay Düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşir. Kuzey Ay Düğümü Boğa burcundan, Güney Ay Düğümü ise Akrep burcundan geçiş yapmakta. Bu sebeple 2022 yılında Akrep Boğa hattında iki Ay Tutulması, iki Güneş Tutulması olmak üzere toplam dört tutulma yaşayacağız.

Bunları söyle sıralayabiliriz:

  • 30 Nisan 2022, 10 derece Boğa burcunda Güneş Tutulması,
  • 10 Mayıs 2022, 25 derece Boğa burcunda Ay Tutulması,
  • 25 Ekim 2022, 2 derece Akrep burcunda Güneş Tutulması,
  • 8 Kasım 2022, 16 derece Boğa burcunda Ay Tutulması.

Tutulmalar özellikle Nathal (doğum anı) haritamızda önemli, noktalara temas ettiğinde kadersel ilerleyişi gerçekleştirir.

Bir diğer anlamıyla sistemin gitmemiz gerekeni ya da yaşamamız gerekeni işaret etmesidir.

Tutulmayı işaret eden konular, gezegenlerin pozisyonuna göre iyi ya da kötü gelecek günlerde gündemimiz olacak anlamını taşımaktadır.

Güneş Tutulmaları aynı zamanda Yeni ay’dır. Yeni adımları, başlangıçları yeni aydan bir gün sonra yapmaya gayret ederiz.

Boğa burcu; verimlilik, bereket, değerlerimiz, yeme içme ile ilgili tüm konular, gıda maddeleri, boğaz bölgesi, yiyeceklerin saklandığı yerler, para konuları, bankalar, para kutularını ifade eder.

Boğa burcunda Yeni Ay’ı kalıcı sağlam olmak, emin adımlarla ilerlemek için girişim, kalıcı sağlam adımlar atmak ya da yapılan işi sağlamlaştırmak için kullanabileceğimiz gibi mevcut işlerimizde bu konularda teste tabii olabilir.

Aynı zamanda tutulmanın yöneticisi Venüs; Venüsyen konular mücevherler, dekorasyon, estetik, giyim kuşam konuları, gündeme gelebilir.

Tutulmaları incelerken iki konu gündemimiz olur; ilki tutulmaya eşlik eden ve etkili açılar yapan gezegenler, ikincisi ise tutulmaların ait olduğu aile Saros döngüsündeki ilk tutulmanın izleri.

Tutulma anı haritasını incelediğimizde en dikkat çekici olan konu Uranüs!

Uranüs Boğa burcunda zararda ve tutulma anında yüksek hızda. Aynı zamanda hareke geçiren gezegen Mars ile kontağı bulunmakta.

Bu ne demek derseniz: Uranüs’ün temsil ettiği konularda; gelişmeler ve değişimler ve olaylar ile  karşılaşabiliriz.

Uranüs Merkür’ün üst oktavıdır. Hava elementi temsilcisi, Modern Astroloji’de kova burcunun yöneticisidir. Sistemin marjinal temsilcisidir. Ne olursa olsun yaptıkları beklenen şekilde değil sıra dışı bir şekildedir.

Ani, sürprizli, elektrikli, hiç hesapta olmayan, patlayan – kopartan, kontrol dışı, güvenilmez, tansiyonu yüksek konuları ifade ettiği gibi, radikal eylemler- çıkışlar, köhne kural ve sistemleri değiştirme eğilimi, orijinal, reformist, zihin açan, üst akıl, direnişler, uzay ve havacılık konularını, sallantıları ve depremleri ifade eder.

Bu durumda; tutulma ile ilgili tek cümlelik bir çıkarım yapmak istersek: ‘Boğa burcu konularında, değişime gebe zamanlar’ demek mümkün…

Tutulma yöneticisi, bilinmezlikleri ifade eden Neptün ile temas etse de; yüceldiği yerde olması oldukça iyi bir durum ve büyük iyicil Jüpiter ile kavuşumda olması olaylar büyüse de; her ne olursa olsun olumlu ve pozitif bakılabileceğini göstermekte.

Güneş Tutulmasının aynaladığı yere, iz düşümü olan Antisciasına baktığımızda: Boğa burcunun iz düşümü Aslan, Balık burcunun iz düşümü ise Terazi burcudur.

Liderler, politikacılar, siyasiler, yöneticiler, güç sahibi, patronlar, sahne sanatları, oyunculuk, şov dünyası, eğlence mekanları, sosyalleşme, organizasyonlar, çocuklar Aslan burcu konularıdır.

Terazi ise; eşitlik, denge, hukuk , evlilik ve genel anlamıyla ilişkiler, ortaklıklar, satış- pazarlama konularıdır.

Tutulma ailesinden Kaynak Saros 119 haritasına baktığımızda ise; öncelikle, Mars (eril) Venüs (dişil)  kareli bir harita olduğuna dikkat ettiğimizde tutulmanın İlişkileri harekete geçirici bir yapı taşıdığını da rahatlıkla ifade edebiliriz.

İkinci olarak Satürn – Neptün Karesi diyebiliriz. Tutulma haritasında Jüpiter var, Venüs var, tanrısal koruma var fakat, doğum haritalarımızda dahil, birçok alanda kaynak esası atlanmaz. Saros 119 haritası da bize Satürn – Neptün  sanatsal konuları, sinema, hayal alanlarını ifade ettiği gibi, gizli görünmeyenin ortaya çıkmasını da ifade etmekte.

Tüm bu detaylandırmanın sonucunda Mayıs 2017 tarihinden beri Boğa burcunda hareket eden Uranüs’ün değişimi bu tarihten beri hayatımızda, haritanızın Boğa burcu alanında gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz.

Bu süre içinde ne kadar esnedin? Ne kadar değiştin?

Bugüne kadar inşa ettim yıkılmasın diye direniyorum dediklerin neler?

Bu süre içinde hayatına nerelerde depremleri yaşadın?

İşte Uranüs buraların hepsini yenilemek için harekete geçebilir.

Senin hayatında direndiklerin için, Uranüs yeni bir düzen kurmak için geliyor.

Unutmayalım ki kader çabamızda gizli…

Bugüne kadar emeklerin, çabanın ya da çabasızlığın karşılığını alacağımız zamanlar.

Merkür güvende ve aklımız açık, hepsini buram buram hissedeceğimiz bir değişim.

Korkularımızdan arınıp, her şeye rağmen doğru olanı yaptıysak, esneyip yeni formları reddetmediysek Boğa da çarpamaz, Akrep de sokamaz…

Mars, Venüs, Jüpiter, Neptün Balık burcunda; Satürn Ay düğümlerine kare de, tanrısal korumayla, ektiklerimizi biçerek, verdiğimiz emek ve fırsatları değerlendirerek kaderimize ilerleyeceğimiz ilahi olana teslim olacağımız bir tutulma yaşayacağız.

Ritüel yapmak isteyenler; tutulmadan 1 gün sonra buğday tohumlarına niyetlerinizi fısıldayarak toprağa ekmenizi tavsiye edebilir.

Dilerim yaradan bizi, kalpleri ve gözleri mühürlü olanlardan eylemesin ki, her nefes de şükürle yolumuzu kolaylıkla bulalım.

Bütünün en yüksek hayrına olsun.

Nagihan BARBAROS

Nagihan Barbaros

1976 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Yüksek Lisans Mezunu Sigortacıyım.
Ben Kimim? Sorusuna cevap ararken; Ruhsal Yolculuğuma 2012 yılında Reiki ile başladım. Reiki Master’ım ve Profesyonel Astrolog olarak hizmet vermekteyim. Astroloji bana Reiki’nin açtığı kapılardan sadece bir tanesidir. Gelişimimi destekleyen birçok konuda çalışmalarım ve uzmanlıklarım bulunmakta. Karma, Bilinçaltı-Zihinsel Terapi ve Şifa konuları özel ilgi ve çalışma alanlarım. Aynı zamanda Toplumsal Hizmet Odaklı bir Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli çalışmalarda görev alarak yolculuğuma devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler