Varoluş Dergisi

VENÜS HANGİ BURÇLARDA BİZİ NASIL ETKİLER?

Venüs gezegeni haritada en başta fiziksel çekiciliği göstermekle birlikte, beğenimiz ve zevklerimizle alakalıdır. Bulunduğu burca göre bize mutluluk veren konuları gösterir.

Giyinme zevkimizi, nasıl tiplerden hoşlandığımızı, bedenimizi, özellikle de erkek haritalarında erkeklerin hoşlandıkları kadın tipini ve karşı cinste neyi önemsediklerini, beğendiğimiz kişiyi etkileme şeklimizi gösterir. Bunların dışında maddiyatı, şansımızı, sahip olma isteğimizi barındırır.

Venüs; Boğa ve Terazi burçlarını yönetir. Balık burcunda yücelir. Başak’ta düşük konumdadır. Akrep ve Koç’ta zararlı kabul edilir. Tüm burçlardaki etkileri ise şöyledir.

Venüs Koç’ta: Zararlı yerleşimde kabul edilir. Kişi ilginin kendisinde olmasını bekler. İlişkilerde flört etmekten hoşlanır, İlk baştaki heyecanı sever ve çok çabuk sıkılır. Koç öncü burç olduğu için ilişkileri başlatan taraf olur. Moda ikonları bu burçtan çıkar. Parayı savurarak harcar.

Venüs Boğa’da: Parayı doğru yönetir. Sabit burç olduğu için değişimlerden hoşlanmaz. İlişkilerde sadık, sahiplenen taraftır. Her zaman sakinlik ister. Estetiğe güzelliğe çok düşkündür. Kişiye sanat sevgisi verir.

Venüs İkizler’de: İlişkilerde değişken mod verir. Karşı cinsin daha çok zekasını ölçer. Gezmekten, farklı yerler görmekten hoşlanır.

Venüs Yengeç’te: Bu kişinin aidiyetlik duyguları çok fazladır. Dolayısıyla vericidir ve karşısından fazlaca güven bekler. Daha duygusal ve sezgiseldir. Aile bağlarını güçlü tutmak ister.

Venüs Aslan’da: Kişi karşısındakini yönetmek ve merkezde olmak ister. Gösterişli giyinmeyi sever. İlişkide kavgacı tutum edinebilir. Sanatçı ruhludur.

Venüs Başak’ta: Düşük konumdadır. İlişkide karşı tarafa detaycı tutum sergiler. Mükemmeliyetçilik hat safhadadır. Duygusu yoktur, görevsel hareket eder. Bu kişi daha sade giyinir.

Venüs Terazi’de: Bu kişinin ilişkilerde adalet duygusu çok gelişmiştir. Şık giyinir ama gösterişten uzaktır. Paylaşımcı olmayı sever. Karşı tarafın öncelikleri birinci plandadır. Kişi özgürlükçüdür.

Venüs Akrep’te: Bu burçta zararlıdır. İlişkide çok kıskanç olur. Dominant ve manipülatiftir. Yaşadığı ilişki kötü bile olsa peşini bırakmaz. Bu kişi fazlaca tutkuya ve cinselliğe bağlıdır. Kişi gizli hareket eder.

Venüs Yay’da: Kişi fazla sosyaldir. İlişkilerde eğlence arar. Çok sık partner değiştirebilir. Monotonluktan sıkılır. Gezmek bu kişi için görev gibidir. Bu kişi finans konularında şanslı olur.

Venüs Oğlak’ta: İlişkide ketumdur. Somut şeyler arar ve bekler. Karşısındaki kişinin statüsünün, maddi durumunun üstün olmasını ister. Daha çok saygı bekler. İlişkide garanticilik arar. Kendilerinden yaşça büyük kişilere çekilirler.

Venüs Kova’da: Bu kişinin yaşadığı ilişkiler sıra-dışıdır. Daha özgürlükçü kişilere çekilirler. Tartışabileceği konuşabileceği kişiler ararlar hayatlarında. Toplumsal hassasiyet taşırlar. Bu kişiler farklı gözükmeyi severler bu yüzden marjinal giyinebilirler. Tarzı ve istekleri sıra-dışı olur.

Venüs Balık’ta: Bu kişiler hayalci olduklarından, kendi kafalarında yarattıkları kişilere aşık olabilirler. Fazla duygusal ve romantiklerdir. İlişkilerde alınganlık gösterebilirler hassas yapılarından dolayı. İlişkilerde gerçekçi düşünemeyebilirler. Bu kişiler sanatta çok yeteneklidirler.

Hayatınızın Venüs şansıyla sürmesi dileğiyle

Sevgi ve farkındalıkla

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler