Varoluş Dergisi

VENÜS AKREP RETROSU-6 EKİM&17 KASIM 2018

Venüs’ün hala Akrep burcunda devam ettiği bu günlerde, 6 Ekim’de aynı burçta retro yapmasına sayılı günler kaldı. Retro zamanlarını bir şeyler sürüncemede kalırsa hissinden dolayı sevmeyiz fakat; ilahi düzende her şeyin sistemli bir sebebi vardır. Her şey o kadar hatasızdır ki, eksilerle tamamlanıp dengeye ulaşırız.

Venüs Akrep’te astrolojik olarak zararlıdır. Daha çok kazanç, sanat, estetik, hoşlandığımız ve ilgi alanımıza dahil tüm konuları barındırır ama hayatımızda en çok aşk hayatı ve ilişkileri vurgular. ‘Aşka giden her yol mübahtır. Ya benimsin ya kara toprağın veya Sezen Aksu’nun “Aşk için ölmeli; aşk o zaman aşk dizeleri tam olarak Venüs’ü akrepte olan kişileri sembolize eder.

Venüs Akrep yerleşimi kişiyi duygusallıktan uzak sahip olma güdüsüne iter. Maddi anlamda aşırı harcama ,düşüncesiz alışveriş yapma arzusu ,lüks düşkünlüğü verir. Bu gökyüzü konumunda estetik, cilt bakımları önerilmez. Ya beklentiyi karşılamaz, ya da daha majör sorunlar gösterebilir. Haritasında Venüs’ü Akrep yerleşimine sahip kişiler bu etkiyi daha çok yaşar. Baş koyduğu hedefe ulaşmak için duygu dışı tüm kontrolleri eline alabilir. Fiilen yapamadıklarını, gizli ve karanlık güçlerle gerçekleştirmeye çalışabilir. Bu onun dünyasıyla çok benzerlik taşır. Araştırıp hedefi için strateji geliştirir. Venüs Akrep’te olduğu sürece ilişkilerde kıskançlık, sahip olma, tutku, hırs, saplantı artar. Cinsellik birinci sıradadır. Dedektiflik ruhu tetiklenir. Karşısındakini kontrol etme güdüsüne sahip oluruz .Bu tür davranışlar abartılırsa kontrolden çıkılabilir ve durum stratejik aşk oyununa dönüşür.

Bu süreçte, özellikle haritasında Venüs’ü Akrep’te olanlar için önerilebilecek şey, dışarıdan bir gözle kendine bakıp kendine karşı samimi olup zararlı tüm yönlerden arınmayı sağlamak ve tüm korkuları bırakıp yüzleşmektir!

 Sevgi ve farkındalıkla

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler