Varoluş Dergisi

İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI

30 Kasım’da gerçekleşecek olan bu yılın son ay tutulmasını yaşayacağız. Teknik açıdan tutulma 9 derece ikizler burcunda gerçekleşiyor. Aldebaran ve Antares sabit yıldızlar dolunaya eşlik ediyor. An haritasında hava elementli Kova burcu yükseliyor..

Anlamsal olarak, tutulmalar hayatımızda önemli olaylar ve değişiklikler yaşatır ve bazı dönüm noktalarına işaret ederler. Buradaki temel mesele sistemin bizim ilerleme sağladığımızı görmek istemesidir. Dolunay zamanları duygusal olarak gergin hissederiz, çünkü ay hormonları yönetir ve duygularımızı etkiler. Ay tutulmaları dolunay zamanları olur ve etkisi birkaç dolunay gücüne bedeldir. Bu dönemde sürüncemede kalan konular netliğe kavuşur. Hızlı değişimler, olaylar ve sonuçlar getirir ve kaderseldir. İçinde olduğumuz belirsizlikten çıkarız, kararsızlığımız ya da şüphelerimiz netliğe kavuşur ve mutlaka bir farkındalık kazanırız.

Tutulma, haritamızda hangi eve düşüyorsa o evin konu alanında gündemimiz olacaktır.

‘Bu konu içimi yaksa da sonucu iyiliğime olan bazı durumlardan özgürleşiyorum.’ hissini yaşayacağız. Bundan sonra gerçekleşecek olan 14 Aralık’taki güneş tutulmasına her şeyin taze ve yeni olduğu, belirsizliklerin arkada kaldığı bir enerjiye doğru geçişin ön hazırlığı diyebiliriz. Bu yüzden bir nevi şimdiki eskiyle vedalaşmamız işaret ediliyor..

Dünya simülasyonunda her şey öğrenmeye, bilgeleşmeye, yükselmeye, manevi olana endeksli olduğundan, olaylar olaylara; kişiler kişilere hizmet ediyor. Bu tutulmada birilerinin değil sadece bireysel gücümüzün gerçek olduğunu, yolun sadece kendimizden ibaret olduğunu, yolu birileriyle değil, ancak kendimizin aşacağını görebilmemiz gerekiyor. Bugüne kadar taşıdığımız ve miadı dolan, ayağa dolanan, zihni yoran her şeyi ilahi sistem sıfırlayacak gibi duruyor.

Yanlış bir fikrimiz, düşünce kalıbı, bakış açımız varsa bunu da kıracak bir olay kapıda bekliyor olacak değiştirmek için. Birkaç dolunay etkisine bedel bir ay tutulması yaşayacağımızdan dolayı zihin karışıklığıyla dalgalı değişken ruh hali içinde olabiliriz. Her türlü anlaşmalarda, ilişkilerde fikir farklılığı ve netleşme durumu getirebilecektir tutulma. Haksızlığa uğrayan kişilerden gizlenen her gizli saklı durumun ortaya çıkışını tetikleyebilecektir. İki durum, iş, kişi arasında kaldıysak artık bir tarafın var olacağını söyleyebiliriz. Burcu ve yükseleni Kova, İkizler, Yay, Balık, Başak burcu olan ve bu burçlarda gezegenleri olanlar birinci dereceden etkileneceklerdir.

Türkiye haritasında tutulma 12.eve düştüğünden dolayı konu sağlık, sağlık çalışanları, hastaneler, gizli saklı belgelerin açığa çıkışı, gizli düşmanlar, kapalı alanlar arasında yaşanacaktır. Sağlık alanında yeni kararlar önlemler güvenlikler sınırlamalar getirilebilecektir. Antares sabit yıldızı da etkin olacağından askeri konular, ülke sınırları, güvenliği ile ilgili; yangın, savaş temalı gelişmelere karşı dikkatli olmak gerekiyor.

Sevgi ve farkındalıkla..

Özlem Aydın

1 yorum

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler