Varoluş Dergisi

HAYATIN KEYFİNİ DOĞUM HARİTANA GÖRE YAŞARSIN

Bu başlığın sebebi dün akşam aldığım eğitimde hocamın verdiği örnek oldu. Ben de örneği kendi bakışımla size iletmek istedim. Buradan da kendisine selam olsun.

Yeni yıl ile birlikte yıllık harita öngörüsü taleplerine çalıştığım bir dönemdeyim.

Her danışmanlık öncesi sohbetimizde; astrolojinin sadece burçlardan ibaret olmadığını, kendi haritalarının burç ve gezegen yerleşim bilgilerini dereceleri ile ileterek aktarıyorum.

İki insan, aynı burçtan olsa da; hatta ikiz olsa bile, iki doğum arasında dakika farkı bulunur.

Bu dakikalar yaşamda; yıllar itibariyle harita sahiplerine farklı olaylar, konumlar ve kişiler getirir.

Nedir bu fark derseniz? Şöyle anlatayım:

İstanbul’da ve tüm Türkiye’de Ocak 2022 kış şartları anlamında oldukça zorlu geçiyor. Bu hafta tüm yurtta kar yağışı yaşandı, İstanbul her zamanki gibi Mega kent zorluklarıyla karşı karşıya kaldı.

Her bir İstanbul’lu farklı duygu ile baktı kar yağışına.

Kimi evde kahve, kitap keyfi yaptı.

Kimi işe gidemedi, günlük ücret almasına rağmen!

Kimi 5 saat aynı aracın içinde mahsur kaldı, kıpırdayamadı!

Kimi canlar yollarda, dışarıda  soğukla mücadele etti!

Çocuklar ise, tatilde kar topu ve eğlence peşinde,

Kimisi de zincirleme kazaya karıştı!

Aynı kar yağışı, aynı coğrafya fakat; bir nefes de saydığımız 7 farklı şekilde hayatlarına yağdı.

Hepimiz için kar yağdı, hepimiz konu ile muhattap olduk fakat; hepimizin olayı farklı.

İşte doğum haritamız konusu da böyle. Dünya’da nüfusu yaklaşık 7 milyar ve 12 burç bulunmakta. Ortalama olarak değerlendirdiğimizde; yaklaşık 583 milyon insan aynı burçtan, fakat herkes farklı olaylar yaşamakta. Neden ??

Aynı anda aynı olayı yaşama ihtimali ikizlerde bile zor. İki doğum arasındaki dakika farkı sebebiyle. Bunu İkiz kuzenlerimin yaşamına baktığımda çok net olarak görebiliyorum.

Doğum anı haritamızda iyi bir potansiyelimiz (gücümüz) varsa; değerlendirip, gitmemiz gereken Kuzey Ay Düğümü yönüne ilerlediğimiz takdirde, çözülmesi gerekenleri çözerek cüzi irademizi de kullanabilirsek emin olun ki; kahve ve kitap keyfi yapanlardansınız, fakat potansiyelimiz iyi değil, üstüne üstlük, biz de gelişimi reddederek, Güney Ay Düğümü’nden çıkamayıp; gelişmiyor, kadere ve hayata isyanla devam ediyorsak, emin olalım ki, 5 saat yolda kıpırdayamayan taraf biziz.

Yolu ve akışımızı doğum anı haritamızın yanında bize ışık olan doğum öncesi tutulma haritasını genel gücünü okumak için kullanmaktayız.

Aynı zamanda, her yıl doğum günümüz ile birlikte yeni dönemde benim bu yıl gücüm ne, neler yaşayabilirim sorusuna cevap aradığımız,

Transit Haritalar
Solar Return Haritalar
Solar Arc Haritalar
Progres Haritalar  

Bize yıllık olayları işaret etmekte. Bu haritaların kesiştiği olaylar önümüzdeki zamanın konuları olma özelliğini taşımakta.

Haritalar aynı olsa da; bizler gelişim yolculuğumuzda ilerledikçe, hayat amacımız üzerinde çalıştıkça, olayları karşılama şeklimiz de değişmekte ve bunlar yaşayacaklarımıza yansımaktadır.

Dolayısıyla yıllık haritalarımızda da biz bu değişimleri gözlemleyebilmekteyiz.

Bu şekilde gücümüz ve aldığımız yol, bizi aynı burç olduğumuz burçdaşlarımızdan farklı bir noktaya taşımaktadır.

Harita okuması sırasında gözlemlediğim, gelişmek isteyen, farkında olan danışanım çok rahat bir şekilde ‘Evet eskiden öyleydi fakat şimdi bu şekilde diyerek, kendi noktasını gösterebilmekte.’

İşte bu yüzdendir ki; haritamızın ne taşıdığını, nerede eksikleri olduğun bilmek bize varlığımızın gücünü arttırmak için şans verebilir.

Dengeleme, Meditasyon, Reiki, Kristal taşlar, Aromaterapi, Aile dizimi, Bilinçaltı terapi bu yolda kullanacağımız materyaller olabilir.

Dolayısıyla buradan geldiğimiz nokta; Astroloji asla sadece burç yorumu olmayacak kadar komplike, temelinde matematik, kaynağı astronomi, tabanı istatistik olan; astronomi verileri ile ilerleyen tüm bunları insan hayatı ile birleştiren İlim ve sanattır.

Tüm bunlara sadece burç yorumu olarak bakmak kadar sığ bir bakışı kabul etmek oldukça zor.

Elimdeki malzeme nedir? Bu yıl nelerle karşı karşıyayım? Ben eksiklerimi nasıl kapatabilirim? Bu hayat da nelere emek vermeliyim sorularına cevap aramak hayat yolculuğumuzda önemli bir harita olacaktır. Hayatın içinde karşımıza çıkan ya da çıkabilecek olayları karşılama gücü verecektir.

Ne demiş üstad Lao Tzu:

Eğer bütün insanlığı uyandırmak istiyorsan, önce kendin uyan, Acılar bitsin istiyorsan, kendi içindeki acıyı gör. Sen değişirsen dünya değişir.

Bu durumda bazıları kar yağışı ile mücadele ederken, siz de kitap kahve keyfi yapabilirsiniz.

Not : Ben kitap kahve dedim siz örneklerinizi çoğaltın lütfen… Sevgimle

Nagihan BARBAROS

 

Nagihan Barbaros

1976 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Yüksek Lisans Mezunu Sigortacıyım.
Ben Kimim? Sorusuna cevap ararken; Ruhsal Yolculuğuma 2012 yılında Reiki ile başladım. Reiki Master’ım ve Profesyonel Astrolog olarak hizmet vermekteyim. Astroloji bana Reiki’nin açtığı kapılardan sadece bir tanesidir. Gelişimimi destekleyen birçok konuda çalışmalarım ve uzmanlıklarım bulunmakta. Karma, Bilinçaltı-Zihinsel Terapi ve Şifa konuları özel ilgi ve çalışma alanlarım. Aynı zamanda Toplumsal Hizmet Odaklı bir Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli çalışmalarda görev alarak yolculuğuma devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler