Varoluş Dergisi

BALIK BURCUNDA MERKÜR RETROSU- 16  ŞUBAT-11 MART 2020

Yılın ilk Merkür gerilemesi 16 şubat’ta başlıyor. Bu geri hareket artı eksi 10 gün gölgeli günlerle birlikte 11 marta kadar hayatlarımızı etki altına alacaktır.. Merkür’ün balık burcunda zararlı çalışan retro hazırlığıyla geçmişe gidip daha duygusal, alıngan mizaç ve sulu gözlü ruh haline geçiyoruz. Geçmişle ilgili karmaşık duygulara sıkça kapılabiliriz. Dağınık aklımızı toparlamak, sağlıklı bağlantılar ve iletişim kurmak zor olacak gibi duruyor. Kurban psikolojisine bürünmek, hayal kırıklığı yaşamak mümkün.Bu etkileri göz önünde bulundurarak düşünmekte, her şeyi kişisel algılamamakta fayda var..

Merkür retrosu daha çok içimize döndüğümüz,sistemin bizi yavaşlattığı etkiler yaratır. İster istemez mental olarak var olan durumumuzu analiz etme derinliği hissederiz. Bu dönemde geçmişte olan ve yarım kalmış türlü meseleler önümüze çıkar. Bu yüzden yeni olana hayatımızda kapı açmak yerine eksikliklerimizi gözden geçirmek, zayıflıklarımızı tespit etmek daha fazla yararımızadır..

Transit Merkür her burç değiştirdiğinde kendi haritalarımıza da paralel olarak düşünce ve ifade etme şeklimizde değişiklikler olur. Gündemimiz, içeriğimiz, mutlaka o burcun doğasıyla bütünleşir. Merkür gerilediğinde anlatmak istediğimiz bir konu bambaşka algılanabilir. Karşılıklı olarak yanlış anlaşmak olasıdır. Şartların değişebileceği ihtimalini göze alarak keskin kararlar alırken iki kez düşünmeli ve olayları şahsi algılamamalıyız.. Bilgileriniz silinebilir, yanlış kişilere mesajlar ve mailler gidebilir hatta şifreleriniz bile çalınabilir. Seyahatlerde aksilikler, Merkür trafiği de kapsadığı için trafikte, her türlü yolculuklarda problemler yaşanabilir. Telefonlarımız, bilgisayarlarımız, elektronik aletlerde arızalar olur. Bu da, Merkür’ün dünyaya yakınlaşıp elektromanyetik alanını çok güçlendirdiğinden kaynaklanır.

Bu dönem yeni ilişkilere bu dönemde tanıştığınız kişilerle başlamak, birbirinizin ekseninden düşeceğiniz anlamına gelir. Bu dönemde karşınıza çıkanlar hayatınızda yer edicilik yaratmak için çıkmazlar. Keza daha önce aklınızda olmayan bir iş teklifi alırsanız değerlendirmek için yanlış zamandır. Merkür’ün retro doğası yeni bir girişimde bulunma zamanı değil, oturup düşünme, demlenme, analiz etme zamanıdır der. (Retrodan önce planlanan ve yapılan iş görüşmelerinizi değerlendirmenizde sorun olmaz.)

Burçlarınıza göre etkileri

YÜKSELEN KOÇ: Sezgilerinizin ve yaratıcılığınızın çok artacağını söyleyebiliriz. Daha duygusal düşünüp hareket etme meyilinde olabilirsiniz. Rüyalarınız mesaj içerikli olabilir. Bu dönem fazla hayalperest olabilirsiniz. Meditasyon, yoga, dua, enerji teknikleriyle zihninizi ve ruhunuzu dengelemek buna vakit ayırmak iyi gelecektir.

YÜKSELEN BOĞA: Arkadaşlıklarınızla olan ilişkilerinizde hayal kırıklığı yaşanabilir veya siz arkadaşlık ilişkilerinizde kendinizi sorgulayabilirsiniz. Çevrenizden beklediğiniz tavrı görememek bu dönemde çok mümkün. Yarım kalmış konular devrede olup uzun zamandır görmediğiniz kişilerle karşılaşmanız olası.

YÜKSELEN İKİZLER: Kariyeriniz, toplumsal statünüz ile ilgili daha fazla gündeminiz olacaktır. İş ile ilgili yeni girişimlerde problemler olabileceği ve istikrar sağlanamayacağı için detaylıca düşünün. İstediğiniz, hayal ettiğiniz iş koşulları bozulabilir. Bu yüzden görüşmelerinizde, planlarınızda üstün körü değil, detaylara daha önem vererek adımınızı sağlam atmaya dikkat edin. Ailede eskide kalan konular tekrar gündeme gelebileceği gibi sonuca ulaşmayan iletişimsel problemler yaşanabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ: Eğitim, akademik konular, şehir dışı, yurtdışı seyahatler uzak akrabalar, manevi konular gündeminizde olacaktır. Mahkemelik durumlarınız varsa bu dönem sonuca ulaşmayabilir. Eğitim alıyorsanız, sınavlarınız varsa, konsantre eksikliğiniz olabilir. Seyahatlerde yanlışlıklara dikkat edin. Uzak akrabalarla eski defterler açılabilir, anlaşmak zorlayabilir.

YÜKSELEN ASLAN: Gelir giderler gündeminizde olacağı için finansal kararlar almak, kredi çekmek, maddi yeni başlangıçlara dikkat edin. Beklenmedik ödemeleriniz de olabilir. Psikolojik anlamda takıntı duygusu gelişebilir.

YÜKSELEN BAŞAK: İlişkileri kapsayan etkiler alacağınız için bu dönemde özel meseleleri masaya yatırmak olumlu sonuçlar yaratmayacaktır. Karşılıklı olarak anlayış sergilemek önemli. Yanlış anlaşılmaya açık olacağınız için ilişkileri bitirmek üzerine kararlar almayın. Bunu özel ilişkilerde, evli olanlar evliliklerinde, ortaklıkları olanlar da bu kişilerle iletişimde dikkat etmeli.

YÜKSELEN TERAZİ: İş alanınızda yanınızda çalışanlarınız varsa iletişim problemleri olabilir. ş ile ilgili geçmiş konular tekrar gündeme gelir. Yeni bir iş başlangıcında bulunulmamalı.

YÜKSELEN AKREP: Gündeminizde en çok ilişkiler ön planda olacak. Aşk hayatında iletişim problemleri yaşanabilir. Bu dönemdeki sorunlar ilişkiyi ayrılık noktasına getirebilir. Ama bu geçici ayrılık olacaktır. Daha çok yeni tanıştığınız kişilerle yeni ilişkilere adım atmak istikrar sağlamaz. Eski ilişkilerinizdeki kişilerle karşılaşabilirsiniz.

YÜKSELEN YAY: Aile içinde geçmiş konular tetiklenebilir. Anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Bu da hayal kırıklığı duygusu yaratabilir. Taşınmaz mallarınızla ilgili bu dönem yeni kararları ertelemek faydalı olur.

YÜKSELEN OĞLAK: Sosyal medya alanında, yakın çevrede ve varsa kardeşlerle olan ilişkilerinizde kendinizi gereksiz konuların içinde bulabilirsiniz. Eğitim alanlar, sınavı olanlar bu dönem konsantrasyon eksikliği yaşayabilir. Aracınızla ilgili durumlarla meşgul olabilirsiniz. Bu dönem yazmak iyi gelecektir.

YÜKSELEN KOVA: Kazançlar, ödemelerle ilgili meselelerde daha dikkatli olmalısınız. Yanlış ödemeler yapabilir veya unuttuğunuz bazı ödemeler de gündeminizde olabilir. Bu dönemde yaratıcılığınız daha güçlü çalışır. Daha çok sanatsal faaliyetlere odaklanabilirsiniz. Kaybettiğiniz eşyalarınız varsa bu dönem ortaya çıkabilir.

YÜKSELEN BALIK: İlişkiler yoluyla kimliğinizi ilgilendiren düşünceler sizi meşgul edebilir. Bu konuda kontrolü ele almak isteyebilirsiniz. Ne istediğinizi bildiğinizden emin olmak değişken olabileceği için bu dönemi kararlar almak yerine gözden geçirin. İlişkilerde bağımlılık geliştirmemeye dikkat edin. Sağlığınız ve dış görünüşünüzle ilgili konular da gündeminizde olacak..

Sevgi ve farkındalıkla..

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler