Varoluş Dergisi

ASTROLOJİ’DE AŞK EVLİLİĞİ

Tüm gerçek astroloji severlere, kendini çözmeye çalışanlara, evreni araştıranlara selamlar. Sırf konu başlığından dolayı bu yazıyı okuyacak olanlara da sevgiler 🙂

Bana göre sadece cinsiyet odaklı olmadığında her şeyi sevdiğinde evrendeki tüm enerjiden beslenmeni de sağlayıcı olmasıdır ‘Aşk’. Bu bir oluş halidir ve beynin en yüksek frekanslı gama dalgasıdır. Derin ruhsal deneyimler yaşayanların beyin dalgasıdır. İlahi olana açılan kapı da bu frekanstır ama ben kadın erkek arasındaki aşkı belirleyici işaretlerden bahsedeceğim sizlere.

Doğarız ve kimliğimizi oluşturan Güneş yani bir babaya ve duygularımızı oluşturan Ay yani bir anneye sahip oluruz. Erkeklerin eş profilini Ay belirler. Kadınlarınkini Güneş belirleyecektir. Doğum anımızdaki Güneş ve Ay’ın konumundan aradığımız eşin nasıl olduğuna dair göstergeler elde ederiz ama bir ilişkiyi nasıl ilerleteceğimizi, ilişkide nasıl davranacağımızı Venüs ve Mars’ın konumu belirleyecektir. Venüs bizim nasıl ilişki kurduğumuzu, Mars nasıl harekete geçtiğimizi gösterir. Mesela toprak elementinde bulunan Güneşimiz varken kendinden emin ve güvenilir biriyken su elementindeki bir Venüs ile ilişkide yan çizen pasif biri de yapabilir bizi. Bu göstergeler aslında ruhsal dünyamızdaki problemlerin ilişki yoluyla nasıl ortaya çıktığını da gösterir. Kimse tesadüfen biriyle tanışmaz. Tüm ilişkiler karmiktir. Bir senaryosu ve öğretecekleri vardır. Bazı ilişkilerin acı dolu olmasında kişi aslında varoluşunu, özündeki ilahi gücü keşfedecek olabilir. Ya da bir kadın eşi tarafından sürekli bastırılmıştır veya darbe görmüştür. Bu darbe belki de kadının kendi gücünü bilmesi, varlığını varoluşunu fark etmesi ve ortaya çıkarması içindir.

Astrolojide ilişkileri incelemek için kullanılan sinastri metodu vardır. Ortada bir aşk varsa bu kadın ve erkeğin haritalarındaki destekleyici açılardan kaynaklanıyordur. Mesela kadının 7.evi erkeğin Satürn’ü veya kuzey ay düğümü tarafından görünüm alıyorsa her iki tarafta da etkilenme olur. Kişilerin Mars ve Venüsleri birbiriyle destekleyici açıda ise yine benzer etki oluşur.

Bir ilişkide taraflar evlenme niyetindedir ama evlenemezler ya da ayrılırlar. Evlilik için Satürn’e bakılır. Evliliğin olup olmayacağını Satürn belirler. Erkeğin haritasındaki Satürn veya kuzey ay düğümü kadının Mars’ı ile görünümdeyse evlilik olur. Başarılı bir aşk evliliği için Venüs, Mars, kuzey ay düğümü arasında iyi açılar olmalıdır. Kadının Mars’ı erkeğin Venüs’ü ile iyi açıda ise bu aşk evliliği olur.

Birinin Ay’ı ile diğer kişinin yükseleni arasında olumlu açı varsa uyumlu bir çift olurlar ve beraberlik olumludur. Birinin Güneş’i ile diğerinin Ay’ı arasında yine olumlu açı varsa hem karşılıklı çekim oluşur hem de başarılı bir beraberlik olur. Güneş’ler arasında olumlu açı varsa beraberlik olumludur. Venüs ve Jüpiter arasında olumlu açılar varsa sosyal anlamda güzel bir etki doğurur.

Ben kendi türümden birini bulacak kadar şanslı değilsem evlenmeyi düşünmem demişimdir hep.

Hayatımızın aşkını bulmamız dileğiyle. ?

Özlem Aydın

1 yorum

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler