Varoluş Dergisi

Akrep Dolunayı

Birçoğumuz uzun zamandır anlamlandıramadığımız ruhsal buhran içindeyiz öyle değil mi?Yaşadığımız değişimlerin herbiri bizim gerçekliğimizi keşfetmek için karşımıza çıktığı için herbiri çok değerli aslında.

11 MAYIS 2017 AKREP BURCUNDA DOLUNAY – SİSTEM, GERÇEK OLMAYAN HER ŞEYİ YIKAR…

Birçoğumuz uzun zamandır anlamlandıramadığımız ruhsal buhran içindeyiz öyle değil mi? Yaşadığımız değişimlerin her biri bizim gerçekliğimizi keşfetmek için karşımıza çıktığı için her biri çok değerli aslında. Negatif olaylar bizi duygusal olarak zorlamakta ancak dünya nasıl sürekli hareket halindeyse bizlerin de aynı kalması mümkün değildir. Bu yüzden ihtiyaç duyduğumuz her şey çözümlenmesi için karşımıza çıkar ve biz mutlaka değişiriz.

11 Mayıs günü TR saatiyle 00:42’de Akrep burcunda bir dolunay meydana gelecek. Yani Güneş ve Ay birbirine 180 derecelik açı oluşturacağı için birbirlerine zıt konumda olacaklar. Akrep kaos’u, Zıt burcu Boğa ise huzuru temsil ettiği için mantık ve duygu çerçevemiz bu ikisi arasında mücadele edecektir.

Dolunay fazları çözümlenme, bir durumun tamamlanması, ortaya çıkması, bitiş, değişim ve mutlaka farkındalık kazandırıcı durumlara kavuşturur bizi.

Dolunay’ın burçlar üzerindeki etkilerine bakarsak:

Koç ve Yükselen Koç: Uzun süredir sizin için sorun olan dış maddi kaynaklarınız, kredi, borç, ödemeler, muhasebeciniz, bankacınız ile maddi konular gündeminizde olup bu alandaki sorunları çözüme ulaştırabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa: Uzun süredir planınızda olan bir ortaklığı gerçekleştirme sürecine giriş yapabilirsiniz. Sevgiliniz, ortağınız, eşinizden yana iş, paylaşımlar alanında yardım görebilirsiniz. Bu dönem sizin için kârlı ortaklıkların başladığı bir süreç olacaktır. Bu dönem bazı boğalar yeni ciddi ilişkilere adım atıyor olabilirler.

İkizler ve Yükselen İkizler: İş hayatınızda veya yanınızda çalışan kişilerle ilgili kriz yaşanabilir. Günlük koşullarınıza dair bir farkındalığa ulaşıp karar alabilirsiniz. Sahip olduğunuz çalışma koşullarını değiştirme kararı alabilirsiniz. Sağlığınız açısından kendinizi nasıl hissettiğiniz önem kazanacaktır.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Yalnız olan yengeçler tutkulu bir ilişkinin içine girebilir. İlişkisi olanlar duygusal krizleri netliğe kavuşturabilir. Bu dolunay sizin aşk hayatı, çocuklarla ilişkiler, hobileriniz alanında gerçekleşecek.

Aslan ve Yükselen Aslan: Aile, anne baba, büyükler ile ilgili ailenizi evinizi ilgilendiren durumlar ön planda olacak. Aile içi oluşabilecek stresli durumları duygularınız çözme çabası içinde olabilir.

Başak ve Yükselen Başak: Uzun zamandır planınızda olan bir düşünceyi, hikayeyi, işi yazıya dökebilirsiniz. İnternet ve iletişim araçları, amaçlarınızı gerçekleştirmek üzere bu dönem hayat parçanız olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi: Maddi kaynak ve gelirlerinizi değerlendirmek, yatırım çerçevesinde gelirinizi arttırma girişiminde olabilirsiniz. Maddi olarak var olan bir problem, kazançlı çıkacağınız şekilde sonuçlanabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep: Hayat yönünüzü belli edici radikal kararlar alabilirsiniz. İlişkileriniz içinde stresli durumlara duygularınız doğrultusunda yön verebilirsiniz. İş ortamı ve yakın ilişkileriniz şekillenirken içsel olarak bu alanda bir şeyleri tamamlamak çözmek sizin için bu dolunayın ana teması olacaktır.

Yay ve Yükselen Yay: Bilinçaltınız bu dönem sizi ele geçirebilir. Kendi içinizde geçmişten toz bırakan konulara takılı kalabilirsiniz. Bazı Yay’lar farkında olmadıkları gizli düşmanlarını keşfedebilirler. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönem.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Arkadaş ve sosyal çevre içinde aktif olabileceğiniz gibi, arkadaşlarınızla ilgili duygusal krizleri çözebilirsiniz. Gizli durumlar sizin tarafınızdan gün yüzüne çıkabilir. Fark ettikleriniz sizi arkadaşlarınız konusunda ince eleyip sık dokuma güdüsü içine itebilir.

Kova ve Yükselen Kova: Kariyer ve iş hayatında olumlu destekler alabilirsiniz. Uzun zamandır istediğiniz bir iş, üstleriniz, patronlarınız tarafından size sunulabilir. Önünüze gelen bu fırsatla kendinizi görünür kılabilir ve tatminkâr kıvamda yükselmeye başlayabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık: Bazı Balık’lar yurt içi yurt dışı yolculuklara çıkabilir. Bazı balıklar hukuksal bir sürecin içinde olup durumu çözüme kavuşturabilir. Akademik kariyer yapan, sınavları olanlar bu dönem daha kaygılı ve araştırmacı olacaktır.

Kişilerle değil olaylarla ilgilenmek bizlere olgunluk kazandırır. Öyle ya, bize kötülük eden birinden nefret ediyorsak hayatımıza negatif olayları çekmeye devam ederiz. Dünyevi boyutta yaşıyoruz ancak ruhsal dünyamızı genişletmek farkındalığa ulaşmanın en güzel yolu ve yatırımı.

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler