Varoluş Dergisi

9 TEMMUZ OĞLAK DOLUNAY’I

Bugüne kadar baskı niteliği taşıyan kişi ve olaylara karşı artık DUR demek bu dolunayın ana unsuru.

Mars-Pluton karşıtlığının devrede olarak bizleri emin olana dek korkularımızla baş başa bırakacağı zorlayıcı gökyüzü etkisi altındayız. Başarabilirsek büyük güç elde ederiz.

Halının altında bıraktığımız bütün tozlar çözüme ulaşacak. Anlamakta zorlandıkça sille tokat anlatacak.

Kökten değiştirmek istediğimiz daha SOMUT veriler arayacağız. Duygusallık, yerini bir süre ciddiyete devredecek.

Savaş gezegeni Mars, yeraltı gezegeni Plüton  ile karşı karşıya. “Tepki göstermeden önce üzerine düşün. Geri dönüşümü olmayan köprüleri yıkabilirim” demekteler.

Burçlar üzerindeki muhtemel etkileri:

Koç ve yükselen Koç’lar: Yönetici gezegeniniz Mars’ın, sevmediği Yengeç burcunda olması sizi epeyce güçsüz hissettirdi. Dolunay ile birlikte bazı Koç’lar mevcut kariyerlerinde değişim, zorlanma yaşayabilir. Sorumluluklarınızın arttığı bir dönem.

Boğa ve yükselen Boğa’lar: Yönetici gezegeniniz Venüs’ün İkizler burcuna geçmesi gelirlerinizde kazanç sağlamaya başladı. Dolunay’ın etkisinin, karşınıza istediğiniz ya da istemediğiniz birtakım seyahatler, yolculuklar çıkarması söz konusu.

İkizler ve yükselen İkizler: Venüs’ün burcunuza geçmesi fiziksel güzelliğinizi, çekiciliğinizi arttırırken, aşk ve sevgi kavramları bir ay boyunca hayatınızda ön plana çıkacak. Dolunay’ın etkisi ile birlikte parasal kaynaklarınızda zorunlu ödemelerle ve harcamalarla karşılaşabilirsiniz.

Yengeç ve yükselen Yengeç: Birlikte olduğunuz kişiyle veya evli olanlar eşleriyle ilgili gerginlik yaşayabilir. Devrede Plüton olduğu için mecburi durumlar oluşurken tavır almadan ve harekete geçmeden önce düşünüp bilinçli olmakta fayda var.

Aslan ve yükselen Aslan: Dolunay’ın etkisi iş ve sağlık alanınızı vurguluyor. İş ortamınızda oluşacak gerginliklere karşı sakin davranmak, iş kapasitenize başarınıza ve girişiminize odaklanmak olumsuzlukları dengeleyecektir. Bunun yanında bilinçaltınızda sizi zorlayan ve kemiren kuşkularınız sizi ele geçirirse, farkında olup pozitif yönde adım atmaya çalışın. Sağlığınıza ekstra dikkat edin.

Başak ve yükselen Başak: Aşk, çocuklar, sosyal hayatta krizler yaşanabilir. Özellikle karşınıza çıkacak yeni aşk ilişkisine karşı temkinli olmakta fayda var. Kişi, sandığınız kişi olmayabilir. Plüton etkisiyle bazı gizlilikler mutlaka ortaya dökülür.

Terazi ve yükselen Terazi: Dolunay’ın etkisi ailevi konularınıza işaret ediyor. Erkek figürleriyle, baba, koca, vs. ile tartışmalardan uzak durun. Değişim, kriz sizi daha fazla zorlayabilir.

Akrep ve yükselen Akrep: İkinci yöneticinizin Plüton olması ve Plüton’un uzun zamandır Oğlak’ta olması bu Dolunay’da sosyal alanda, iletişimde, yolculuklarınızda, varsa kardeşlerinizle ilişkilerinizde farkındalık yaşatabilir.

Yay ve yükselen Yay: Dolunay etkisi maddi ve ekonomik açıdan zorlayıcı olabilir. Plüton devrede olduğu için kazançlarınız, ödemeleriniz ve mecbur kalacağınız ödemeleriniz dışında sahip olduğunuz değerli eşyalarınız kaybolabilir, hatta çalınabilir. Temkinli olmanızda fayda var.

Oğlak ve yükselen Oğlak: Plütonik Dolunay kopmalara sebebiyet verebilir. Gücünüzü ortaya koyarken baskıcı tutum sergilerseniz geri dönüşü olmayan bağları koparabilirsiniz. Öğrenmeniz gereken bu belki de. Bazı Oğlak’lar kemik, diş hassasiyeti problemi yaşayabilir.

Kova ve yükselen Kova: Kendinizden gizlenen haberlerin ortaya döküleceği etkide bir dolunay. Sağlıkla ilgili diz, diş, kemik, eklem, boyun ile ilgili küçük rahatsızlıklar nüksedebilir.

Balık ve yükselen Balık: Çevrenizle oluşacak gerginliklere karşı sakin davranmanız çok önemli. Kendinizi takıntılı, problemli insanlar arasında bulabilirsiniz. Kendinizi üzmeyin.

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler