Varoluş Dergisi

22 Mart-16 Nisan 2018 KOÇ BURCUNDA MERKÜR RETROSU

Konumuz yine Merkür’ün geri hareketi. Meşhur iletişim gezegeni iletişim kazalarında tekrar çığır açma hazırlığında. Bu yüzden “Retro zamanı düşünme zamanıdır” hatırlatmasını yapıp başımıza geleceklerden bahsedeyim.

Artık herkes biliyor ki hiçbir gezegen geri gitmiyor. Dünyadan bakıldığında geri gidiyor algısı yaratıyor halbuki sadece hız kesiyor, halbuki dinlenmekte. İletişim gezegeni olan Merkür diğer adıyla Hermes, bilgiyi nasıl alıp ilettiğimizle alakalıdır. Doğum haritalarında Merkür hangi ev ve burçtaysa kişi için zihinsel açıdan kendini nasıl ifade ettiğiyle ilgili bize bilgi verir. Merkür Başak ve İkizler’i yönetir. Yay ve balıkta zararlıdır. Merkür Koç burcunda Retro yapacak. Koç’ta ne zararlı ne de yararlıdır. Peregrin niteliği taşır. Hızlı düşünür, ölçmeden karar alır ve uygularız. İletişim problemi yaşatırken Koç burcundaki etkisi bize hat safhada elimizde olmayan patavatsızlıklar yaşatır.
Merkür Retro iken kendimizi eksik ya da yanlış ifade etme potansiyeli doğar. Bu süre diliminde para transferi yaparken, mail atarken hesaplarda ve adreslerde ve her türlü yazılı sözlü iletişimlerimizde dikkatli olalım. Bilgisayarlar, telefonlar ve elektronik cihazların bu süre içinde bozulma kırılma durumu yine dikkat çekecektir. Öyle ki Merkür Retrolarında insanlar bu süre içinde yeni hiçbir şey almadığından yurtdışındaki siteler özellikle Amerikan şirketleri kampanya yapıyor.

Eski sevgililerin geri dönmesi de konumuzun içine dâhildir fakat çözülemeyen süreçler birbirini takip eder. Bana kalırsa giden kendi kaybeder ve daha önce çabaladıysanız bu dönem aralığında çabalamanıza gerek yoktur.

Bizler için negatif her koşulu avantaja çevirmektir amacımız. Astroloji de bu yüzden vardır.
Sevgi ve farkındalıkla;

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler