Varoluş Dergisi

RETRO GEZEGENLER

Siz doğarken retro olan gezegenler varsa, o gezegenin doğasına göre algı, hareket alanınız da farklı demektir.

Kişi hayattaki varoluş süreci içinde, bedeni deneyimleyen ruhsal varlıklar bütünüdür.

 Retro gezegenler, normal seyrinde hareket eden gezegenlere göre kişide birbirinden farklı algı ve güç alanlarına sahiptir. Kişisel gezegenlerin (merkür,venüs,mars) retro olmasını kişinin karakterindeki yansımalarından da görebiliriz. Kişi;doğarken bazı kişisel gezegenlerin retro olmasıyla iletişimde farklılık, davranış bozukluğu gösterebilip, parlak bir zekâya da sahip olabilir. Kişi fazlasıyla enerjiyi içeride yaşar. Düşüncelerini ve kişiliğini bastırabilir.

Gezegenler güneşe karşı konumlandıklarında geri harekette gibi görünürler ama bir geri gidiş yoktur. Bunun anlamı; belirli periyotlarda yörüngedeki bu hareket yavaşladığı içindir. Bu,gezegenin yavaşlama halidir. Siz doğarken retro olan gezegenler varsa, o gezegenin doğasına göre algı, hareket alanınız da farklı demektir.

Venüs retro ise;

Venüs sevgi, aşk, konfor alanı, kendine ve başkasına değer verme şekli ve ahlakla ilgilidir.Venüs siz doğarken retro ise; sizin için belki çok değerli olan aşk kavramını izole yaşadığınızdan bu karşıdan yeterince farkedilmeyebilir. Duyguları ile bastırdıkları arasındaki git gel-ler kişiyi “değer görmüyorum” algısına sürükleyebilir. Kendi yarattıkları ile ilişkiler problemli hale gelebilir.

Merkür retro ise;

Akıl, iletişim, zekâyı temsil eden merkür haritanızda siz doğarken retro ise; insanları algılayışınız ve kurduğunuz iletişim sorunlu olmakla birlikte, kendinizi kontrol etmek, yanlış konuşma veya yanlış anlaşılma hassasiyeti, emin olamayıp kendinden şüphe etmek olasıdır.

Mars retro ise;

Kişi güdüsel hareket eder. Düşünsellik yoktur ve bilinçsizce kullanım kişiyi daha agresif ve saldırgan hale sokabilir.Saldırmak ona göre algısında kendini en iyi ifade şeklidir.

Jüpiter retro ise;

İnanç ,ahlâk, felsefe, şans ve mutlulukla ilgili olan gezegenin retro olması kişiyi diğerlerinden farklı,sistem dışı bir bakış açısı elde etme ihtiyacı arayışına iter. Nedenini çözemedikleri bir hoşnutsuzluk, umutsuzluk hissi duyabilirler. En negatif tarafı kişiyi fazlaca ukalalık ve kibirliliğe itmesidir.

Satürn retro ise;

Zamanı yöneten, gelenekselci, istikrar ve düzenden sorumlu Satürn’ün retro olması, kişinin çok olgun bir ruha sahip olduğunu gösterir. Gelenekselcilik ve kural dayatılması kişiyi pasifize eder. Erkek figürler, otorite kişiler, yaşlı kişilerle geçinmekte zorlanabilir. Genel olarak düzen ve istikrarı sağlamak zorlayıcıdır.

Özlem Aydın

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler