Varoluş Dergisi

TOKAT ATAN ZİHNİME TEŞEKKÜRLER

İşte aslına bakarsanız hayatta neden başıma geliyor dediğimiz olayların geliş sebebi, git başımdan, bıktım senin düşüncelerinden deyip, savaştığımız zihnin, bunları getirme sebebi de bu olaydaki gibi.

Aynı şeyler, aynı şeyler. İş, güç, hayat koşturmacasından sıkıldım, artık bir yolculuğa çıkayım diyen Mine, bir hafta sonu güzel bir otel ayarlayıp küçük bir hafta sonu kaçamağı yapmaya karar verdi. Eşi, çocukları bindiler arabaya, çıktılar yola.

Direksiyona Mine geçti, açtı müziği. Tam güzel güzel giderken, yüzünüze inen bir tokat ile sarsıldı.

“Ne oluyor?” dedi.  “Ne yapıyorsun sen? KENDİNE gel, köpeği görmedin mi,  kaza yapıyorduk senin yüzünden, uyukluyor musun?” diye bağırıyordu eşi. Tokatın acısı ile kendine gelen Mine fark etti ki dalmıştı, dikkati oradan, o andan tamamen gitmişti.

O andan sonra tedirgin olan eşi, çocukları sürekli tetikte tabi. Eşi sürekli konuşuyor, çocuğunun birisi saçını çekiyor, diğeri yüksek sesle şarkı söylüyor ki, Mine uyumasın, dikkati hep orada, kendinde, o anda kalsın.

İşte aslına bakarsanız hayatta neden başıma geliyor dediğimiz olayların geliş sebebi, git başımdan, bıktım senin düşüncelerinden deyip, savaştığımız zihnin, bunları getirme sebebi de bu olaydaki gibi. Her an kendimizi hatırlayalım, dikkatimiz her an kendimizde kalsın diye. Dikkat nereye verilirse enerji oraya aktığından, kendimize kalsın ki başka şey değil (zihin), kendimiz güçlenelim diye.

Ben yıllar sonra ilk defa anladım ki yıllarca savaştığım, dikkatimi kendimden ziyade hep onda tuttuğum zihin aslında yan koltukta oturup, dikkatim dağılmasın diye tokat atan Mine’nin eşi ile aynı şeyi yapıyormuş.

“Emine uyuma, sakın uyuma, dikkatini kendinden başka yere dağıtma, uyuyup da sonra bunlar neden başıma geliyor diye de sızlanma. Benim işim bu, kusura bakma. Uyan, benimle savaşma, çünkü uyanınca anlayacaksın ki, ben dostum, düşman değil.”

Anlık da olsa anlamak güzeldi, teşekkürler zihin…

Emine Nalçacı Maviş

Emine Nalçacı Maviş

4.10.1984 tarihinde Ankara da doğdum.İlk, orta ve lise öğrenimimi Ankara da tamamladım. Lisans eğitimimi 2007 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde bitirdim. 2010 yılında aynı üniversitede Pedodonti (çocuk diş hekimliği) alanında yüksek lisansımı tamamladım. Sonrasında Boyabat Devlet Hastanesi (2010-2013), Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (2013-2014) ve Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (2014-2015) çalıştım. Şuan Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde diş hekimi kadrosundayım. Evli ve bir kız çocuğu annesiyim. Düzcede ikametim sırasında yakın bir arkadaşım vasıtası ile reiki eğitimine başladım. İstanbul'a geldikten sonra da Reikiokulu ile tanıştım ve hayatımı değiştiren reiki de 3b öğretmen aşamasına gelerek Reiki başta olmak üzere spiritüel alanında kendimi geliştirmeye başladım. Kitap okumaktan ve el işleri yapmaktan hoşlanırım.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler