Varoluş Dergisi

DÜNYA

Dünyaya geliş…

Amaç:

Sana tanımlanan görevi gerçekleştirmen ve olana bitene müdahil olmadan tanıklık etmen.

Hedef:

Kalbine yerleştirilmiş, özüne tanımlanmış, herkesin farklı ve eşsiz.

Amaca Ulaşma Yolları:

Kalbin senin pusulan, her an onu dinleyeceksin, yapman gereken içine doğacak, yönünü o belirleyecek zaten.

Rotadan çıkılırsa:

Kalbine ilham olanı yaparsan rotadan çıkmazsın zaten. İlhamdan sonra karar gelir. Önce karar verilecek!! aman unutma. Karardan sonra düşünceler, o yöne zaten kendiliğinden akıp, senin kararını gerçekleştirmeni sağlayacak. Burası çok önemli, en çok hata yapılan yer burası. Önce düşüneyim, sonra karar vereyim dersen mümkün değil ilerleyemez, amacına ulaşamazsın. Çünkü beynin işleyişi böyledir, kodlama üzerine çalışır. Karar veremez o. O işlem yapar, er ya da geç amacına ulaştırır, muhteşem bir donanıma sahiptir o. Ama kendinden şüphe eder de, zihnine aldanırsan ve beyninle karar vermeye kalkarsan rotadan çıkarsın. Hayat da sana rotadan çıktın diye uyarı verir. Netlik bozulur, duygular, düşünceler seni ele alır. Böyle olursa içine dön sesi duy. Tekrar dengen sağlanır merak etme. Bu zaman da alabilir, sen yoluna devam et. Acele edip, düşüncelere ve duygulara saldırma. Bırak aksın gitsinler. Eğer onlardan kaçarsan veya onlarla savaşırsan dengen tekrar bozulur, süreç uzar. Hayat sana yoldan çıktın, dengeni bul diye başka uyarılar gönderir bu sefer. Kaza, bela, hastalık, kayıplar falan filan. Hiç gerek yok bunlara.

Amacın Gerçekleşme Zamanı:

Şimdi, şu anda

Ödül:

Kendin

Emine NALÇACI MAVİŞ

Emine Nalçacı Maviş

4.10.1984 Ankara doğumlu. Lisans/Yüksek Lisans dahil tüm eğitimlerini Ankara'da aldı. Çocuk diş hekimi oldu. Ankara, Sinop, Düzce’de çalıştı. Evlendi. İstanbul’a geldi. Bilincine ışık yakarak, hayata bakışını, böylece hayatını değiştiren Reiki Hocası İsmail Bülbül ile tanıştı. Şu an Reiki 3b öğretmeni oldu. Reiki’yi bilime katmalıyım isteği ile Yeditepe Üniversitesi Fizyoloji bölümünde doktoraya başladı. Böylece bir kez daha insanın mükemmel yaratıldığına şahit oldu. Reiki Okulu’nda öğrendiği öğretilerin soyutluğunun doktora bilgilerinin somutluğu ile desteklendiğini görünce yürüdüğü yolun doğruluğundan emin oldu. Düşüp kalkmalarından sonra o yolda koştuğunu hissediyor. Dönüp duruyor bakalım. Allah sonunu hayır etsin. Bu arada bir kızı, bir oğlu oldu. Onlar ve yaşadığı hayat sayesinde sevgiyi, sabrı, merhameti ve tüm güzellikleri hayatına katmaya çalışıyor. 2022 sonu itibarıyla Usui Reiki Grandmaster 5&6.Aşama olmuştur.

1 yorum

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler