Varoluş Dergisi

SHAKLFÖXÖSJSIWOA

Hdıeodmnahakelfnsmlaşepejdnvcajalakwjznndndkdjdkdmfmeıısmanwlwşşekdjwkanmaaaoaoaoojdmdmrnejekmekksnevejsksknsnskso……

Bu haftaki yazım zihninden kurtulamayanlara veya meditasyon yapamayanlara…

Tüm gün zihninizdeki düşüncelerde gidip geliyorsanız, bu durum bir alışkanlığa dönüştüyse, zihninizle savaş halindeyseniz, biraz olsun iç sesler sussun istiyorsanız cevap ilk paragraftaki anlamsız harflerde….

Gelin size bu harika teknikten bahsedeyim

Oturun, uzanın fark etmez…

Gözleriniz açık kapalı fark etmez…

Yer, zaman fark etmez…

Tabi sırtı yaslamadan, bağdaş kurulu, gözler kapalı duruş tercihimizdir:)))

İçinizden zihninizin aşina olmadığı, anlamsız kelimeler söyleyin, manası olmayan sesler çıkarın, harfleri bir kelime hedefi olmadan yan yana getirin. Hatta hemen şimdi yapın. Ne olduğunu deneyimleyin. Saçma diye bırakmayın yeter. Bu şekilde her an sizin aklınızı çelmeyi başaran zihninizi oyalamış, enerjinizi ondan almayı başarmış olacaksınız. Bu şekilde enerjiniz size kalacak. Bir süre sonra beyniniz beta dalga boyundan alfaya, deltaya geçiş yapacaktır. Bunu siz de rahatlama ve zihnin alanından çıkma olarak hissedeceksiniz zaten. Sonra içinizdeki sonsuzlukla, kendinizle temas…

Ayrıca sadece rahatlama hissetmeyeceksiniz. Bu şekilde enerjiniz zihninizden size, kendinize geçeceği için, zihniniz aynı kısır döngüden kurtulacağı için beyninizin kullanılmayan kısımlarına enerji gidecektir. Bu şekilde farklı nöronal devreler ateşleneceği için zihniniz olduğundan farklı düşünecek, aklınıza değişik fikirler de gelecektir. Hiç ummadığınız bir zamanda “aa bunu da nasıl düşünemedim, ne kadar da basitmiş” dediğiniz durumlarla, sorunlarınızın çözümü ile karşılaşacaksınızdır emin olun.

Gelin size komik gelen, ne saçma şey dediğiniz bu yöntemle zihninizi yani işletim sisteminizi biraz değiştirin. Sonra da güncellenmiş zihninizin size getirdiklerine bir bakın.

Denemeye değer inanın.

Emine NALÇACI MAVİŞ

 

Emine Nalçacı Maviş

4.10.1984 Ankara doğumlu. Lisans/Yüksek Lisans dahil tüm eğitimlerini Ankara'da aldı. Çocuk diş hekimi oldu. Ankara, Sinop, Düzce’de çalıştı. Evlendi. İstanbul’a geldi. Bilincine ışık yakarak, hayata bakışını, böylece hayatını değiştiren Reiki Hocası İsmail Bülbül ile tanıştı. Şu an Reiki 3b öğretmeni oldu. Reiki’yi bilime katmalıyım isteği ile Yeditepe Üniversitesi Fizyoloji bölümünde doktoraya başladı. Böylece bir kez daha insanın mükemmel yaratıldığına şahit oldu. Reiki Okulu’nda öğrendiği öğretilerin soyutluğunun doktora bilgilerinin somutluğu ile desteklendiğini görünce yürüdüğü yolun doğruluğundan emin oldu. Düşüp kalkmalarından sonra o yolda koştuğunu hissediyor. Dönüp duruyor bakalım. Allah sonunu hayır etsin. Bu arada bir kızı, bir oğlu oldu. Onlar ve yaşadığı hayat sayesinde sevgiyi, sabrı, merhameti ve tüm güzellikleri hayatına katmaya çalışıyor. 2022 sonu itibarıyla Usui Reiki Grandmaster 5&6.Aşama olmuştur.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler