Varoluş Dergisi

İÇİ BOŞALTILAN CÜMLELER-3

“Her şey güzel olacak!”

“Her şey olması gerektiği gibi!”

İçlerinde çok derin anlamlar barındıran iki cümle,

Ağzımıza pelesenk olmuş iki cümle.

Böyle derin cümlelerin günlük hayatın içinde çok fazla kullanılması sonucunda derinliklerini kaybetmeleri bir yanımı hüzünlendiriyor.

İlk bakışta birbiri ile çelişen iki cümle gibi gözükseler de, benim bakış açımdan birbirlerine bağlı ve birbirlerini besleyen iki cümle.

“Her şey olması gerektiği gibi” olsa da “Her şeyin daha güzel olması” için adım atmaktan vazgeçmemeli insan…

“Her şeyin daha güzel olması” için atılan adımların sonucu oluşacak yeni gerçeklikte, en sonunda yine “Her şey olması gerektiği gibi” ye evrilecektir.

Tasavvuf’ta ‘Kader çabaya aşıktır’ denildiği gibi, çaba hayatın içindeki mihenk taşlarından bir tanesidir. Eğer ki bu cümleleri hayatlarımızda kullanırken denklemden çabayı çıkarırsak; geride sadece derinliklerini kaybetmiş, hayatlarımızda bir savunma mekanizmasına dönüşmüş ve bizi atıl hale getiren iki cümle kalır.

İçi boşaltılan cümleler serisi ile, hayatlarımızda sıklıkla kullandığımız ve çok derin anlamları olmasına karşın nefsimizin çoğu zaman kendi çıkarına göre kullandığı bazı cümlelere kendi hayatımdan edindiğim farkındalıklar vasıtasıyla anlayışım ölçüsünde ışık tutmaya çalıştım.

Peki sizlerin hayatında içi boşaltılmış bir halde kendinize ya da bir başkasına söylediğiniz hangi cümleler var?

Gökçe YILMAZ

Gökçe Yılmaz

İsmim Gökçe Yılmaz. 1980 İstanbul doğumluyum. Nefes almaya başladığım andan itibaren İstanbul’da süren yaşamım 2015 yılından beri Bodrum’da devam ediyor.

Kendimi arama yolculuğum, çocukluk ve gençlik yıllarımdaki sorgulamaları saymazsak, hayatın beni içsel olarak sıkıştırması ile başladı. Okuduğum tüm kitaplar, mutlu olmak için insanın kendini değiştirmesi gerektiğini söylüyordu ama hiçbiri kendimi nasıl değiştireceğimi tam olarak söylemiyordu. Kendimi değiştirmenin ve mutluluğa ulaşmanın yöntemini ararken daha önceden de araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum Reiki’ye uyumlanmaya karar verdim. 2015 senesinde Usui Reiki ile başlayan yolculuğum, 2017 yılından itibaren Gurdjieff’in 4.Yol Öğretisi ile devam etti. 2018 senesinde Bütünsel Yaşam Koçluğu ve 2020 yılında da EFT Eğitimi aldım. 2020 senesinin Aralık ayında Yoga, Nefes ve Meditasyon çalışmaları hayatıma eklendi. Yaşadığım içsel bir çekilim sonucunda, 2021 yılının Şubat ayında, 4.Yol Öğretisinden Tasavvuf Öğretisine geçiş yaptım.

Bugün kendimi dönüştürmeye Tasavvuf Öğretisi ile birlikte Reiki, EFT, Yoga, Nefes ve Meditasyon teknikleri ile devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler