Varoluş Dergisi

GEÇMİŞ YAŞAMLAR-2

Geçmiş yaşamları olduğuna inananlar genellikle kendi geçmiş yaşamlarını çok merak ederler. Bunun ana sebebi bu hayattaki pek çok kötü huy, alışkanlık ve de yeteneğin geçmiş yaşamdaki tecrübelerle bağlantılı olmasına inanmalarıdır. Yani bugün sizi rahatsız eden bir türlü değiştiremediğiniz huylarınız, süregelen sıkıntılarınız hatta vücudunuzun belirli yerlerindeki geçmeyen ağrılarınızın sebebi geçmiş dönemdeki o hayatta yaşanan büyük olaylarla ilgilidir.

İşte o yaşam anılarına ulaşmak rüyalarla, odaklı meditasyonlarla ya da çok iyi eğitimli, tecrübeli ve de iyi niyetli uzmanlarca organize edilen hipnoz seanslarıyla denenebilir. İlk iki şekil çok daha güvenilir sayılır, çünkü hipnozda soru ve de cevaplarla ilerlerken; hipnoz altındaki kişinin yönetenin etkisi altında kalma ihtimali ve anlattıklarını da bilinçaltında uydurma ihtimali olabileceği düşünülür. Bence de en iyi metot kendi kendine yapılan odaklı meditasyon ya da yıllar içinde tekrarlayan rüyalardır. Hipnoz altında yapılanı en kolayı olduğu için oldukça popülerdir ve doğru regresyon uzmanıyla yaşanan seanslar güvenilir olabilir ama her hipnozda farklı bir yaşama gidildiği düşünüldüğü için doğru ve hedeflenen noktaya gidebilmek çoğunlukla şanstır. Yani buseans hiçbir amaca hizmet etmeyebilir, izlediğiniz yaşamın bugün için çok anlamı olmayabilir. Çok doğru yönetilmiş bir seans, çok tecrübeli bir yönlendirici şansı artıracaktır.

Hepimiz defalarca farklı farklı hayatlar yaşıyoruz ve geçmiş yaşamda aramızda iyilik ve kötülükle kurulmuş kişisel ilişkiler bulunanlar; bir sonraki hayatımızda ya çözümlenmesi ya da ondan mükafat kazanılması için farklı karakterle hayatımıza tekrar giriyorlar. İyilik yaptıklarımız annemiz, babamız, kardeşimiz, eşimiz olarak yeniden ve de bu kez sürekli bizimle olarak bunun karşılığını veriyorlar, sorun yaşadıklarımızsa farklı şekillerde yine geçmişteki bir hesabı çözmek için karşımıza çıkıyorlar. Burada en önemli konu yaşanan her hayatta “karma” yaratmamaya dikkat etmek. Karma o yaşamda çözülemeyen ve başka bir canlıya yapılmış bir kötülük ya da haksızlık oluyor. Bu konuyu Varoluş dergimizin Ocak 2019 sayısında “ Karma Nedir ve Nasıl Çözülür?” isimli yazımda detaylı olarak ele almıştım, konu ile ilgilenenler okuyabilirler.

KARMA NEDİR VE NASIL ÇÖZÜLÜR?

Karma yaratmamak; yani hak yiyerek başka bir canlıya zarar vermemek tekamülün sorunsuz ilerlemesini sağlıyor. Ne kadar çok canlıya iyilik edersek daha rahat bir sonraki yaşama ilerliyoruz. İyi yapılmış regresyon, meditasyon ya da bazen doğru rüyalarla geçmiş yaşamda yine bizimle olan kişilerin bu yaşamımızdaki rollerini görebilir ve ona göre davranabiliriz. Yine değiştiremediğimiz kötü huylarımızın ve süregelen fiziksel rahatsızlıklarımızın kaynağını da bulabiliriz. O yaşamdaki o olaya dönmeyi başarabilirsek, o ana odaklanarak zarar veren kişiyi gerçekten gönülden affederek bunlardan kurtulmak mümkün.

Af seansları kişisel ilerlemede çok önemli bunu hiç unutmayalım çünkü affedemediklerimiz ya da bizi affetmeyeneler sırtımıza atılmış birer çentik olarak bizi yavaşlatıyorlar, ilerletmiyorlar hatta geriye bile çekebiliyorlar. Kısaca enerjimiz emiliyor, hiçbirimiz de bunu istemeyiz, değil mi?

Madem yapabileceklerimiz bu anla ilgili en çok ona dikkat edelim. Öncelikle hak yemeyelim, bize yapılan haksızlığı da içimize gömmeden direk ve de anında dile getirelim, konu sonrasında çözülmezse bu artık tamamen karşı tarafın sorunu. Sorunsuz ilişkiler ve bu andan alınan maksimum haz bu hayat içinde tek yapabildiklerimiz…

“Ete kemiğe büründüm, Yunus olarak göründüm… Her dem yeni doğarız, bizden kim usanası…” Yunus Emre

Hakan Özsoy

Hakan Özsoy

1970 doğumlu Hakan Özsoy ITÜ'yü Elektronik Mühendisi olarak tamamladıktan sonra, Virginia'da 2 sene İşletme Master'ı yaptı. Ülkesine döndükten sonra çalışmaya başladığı finans sektöründe üst düzey yönetici olarak görevine devam etmektedir. Ruhsal ve kişisel gelişim çalışmalarıyla 2011 yılından beri ilgilenmekte olan Hakan Özsoy; 2012 yılında Reiki’ye İsmail Bülbül Hoca vasıtasıyla inisiye olmuştur. 2016 yılı Haziran ayında Reiki Işık Seviyelerinden 5. ve 6. Seviyeleri tamamlamış ve Reiki’yi gündelik hayatının bir parçası yaparak; çalışmalarını sürdürmektedir. Reiki dışında uluslararası ‘EFT Master Practitioner’ sertifikasına sahiptir ve 2013 yılında NEPAL’de Vipassana Meditation Okulunu başarıyla tamamlamıştır.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler