Varoluş Dergisi

BESİNLER ENERJİMİZİ NASIL ETKİLER? (FREKANSIMIZI YÜKSELTEN BESİNLER 3)

         Besinler enerjimizi nasıl etkiler serisinin son bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Kışın etkilerini yavaş yavaş atarken, çok doğal olarak fit bir bedenle yaza merhaba demek istiyoruz. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi hiçbir şey tek başına yeterli değildir. Yeni yaşam planlarımızın oluştuğu bu çağda artık bildiğimiz klasik yöntemler de doğal olarak değişiyor.

         Beslenme bedenimizi besleyen unsurlardan sadece birisi. Ve bunun nasıl olması gerektiği o kadar bedene özel bir kavram ki, tek bir öneri asla veremeyiz. Asit Alkali dengesi de bu önerilerden sadece biri. Zira hiçbir öneri de tek başına uzun süre, bir uzmana danışmadan devam ettirilmemelidir. O nedenle ben sağlıklı ve sağlıksız gıdalar diye bir genel kategoriye ayırmak istedim.

         Sağlıklı gıdalardan yana seçtiğimiz bir beslenme modeli içeride Alkali, sağlıksız gıdalardan yana seçtiğimiz bir besin modeli de içeride Asit ortam oluşturur. Ve ne yazık ki Asit ortam kan tahlilleriyle saptanabilen bir durum değildir. O nedenledir ki ne yediğimizi ve ne içtiğimizi dikkatle takip etmeliyiz diye bir öneride bulunmak isterim.

        Herkes kendi ihtiyaçlarının, yaşam planının, uzmanların, kendi hislerinin ve kendi yetiştiği büyüdüğü kültürünün uzantısında bir yaşam planı belirlemek, artık zorundadır. Zorundadır diyorum, çünkü sağlıklı bir bedenin ön koşullarından biridir sağlıklı beslenmek ve bize hangi gıdaların iyi geldiğini bulmak. Ve bulmak ta diyorum, çünkü kendimizi sevmenin ön koşullarından biri de kendimize neyin iyi gelip gelmediğini araştırmak buna kafa yormaktır.

         Son olarak ta, bize iyi gelen bir iyi örnek ve fark etmeden de yaptığımız bir kötü örnek vererek bitirmek istiyorum. Örneğin limon, kendisi asitli olduğu halde sindirim sonucu, alkali son ürüne dönüşerek alkali mineraller bırakır. Bu beden için çok faydalıdır. Asitlenmeyi artıran beslenme hatalarına örnek olaraksa Coca Cola’yı verebiliriz. Bir bardak kola vücudun asitlenmesini öylesine arttırır ki bunu temizlemek için böbrekler 32 bardak suyu boşa harcar. Kola asittir. Tüm gazlı içecekler de böyledir.

          Her zaman kolaylıkla yapabileceğimiz bedenden toksinlerin atımına yardımcı birkaç güzel öneri de şunlar olabilir. Bol su içmek, Sauna ve sıcakta terlemek, Lenf masajı, Trambolinde zıplamak, Probiyotik besinleri arttırmak, Egzersiz, Topraklanmak ve İyi uyumak.
Sevgiyle kalın, sağlıklı günler diliyorum.

Arzu SEZGİN

 

Arzu Sezgin

19.07.1976 doğumluyum. İlkokulu Berlin’de ortaokul ve liseyi Bandırma’da tamamladım. Beden eğitimi ve spor bölümü mezunuyum. Fizyoloji ve Anatomiye karşı hep bir merakım vardı. Bilimsel çalışmaları takip etmeyi hala da çok seviyorum. Eğitmenliklerini tamamladığım alanda da yoga ve pilates eğitmeni olarak da çalışıyorum. Bir oğlum var. Yaşam içinde geldiğimiz nokta, yaşadıklarım beni spiritüalizme yaklaştırdı ve öğrenme merakım, yaşadığım deneyimler sayesinde bu alana da girdim ve bir gün astroloji haritamı okuttuktan sonra şifa yeteneğimi keşfettim, üstüne gittim eğitmenliklerini aldım. Reiki, Teta healing, EFT, Regresyon konularında da çalışmaya başladım. Bu konular beni fonksiyonel çalışmaya itti ve artık kişiye bütünsel bir yaklaşımla çalışıyorum. Kuantum alandaki tüm karşılaşmalardan çok mutluyum ve istemeye devam…Sonsuz şükürlerimle..

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler