Varoluş Dergisi

BİR DİLEK TUT

Bir dilek tut bugün kendin için,

Sadece kendin için bir şey yap;

Senden geride kalan tüm dünyayı ve herkesi dışarıda bırakarak…

 

Bir dilek tut bugün kendin için,

Sadece kendin için bir şey yap;

Hiç kimsenin ne düşüneceğini ve ne diyeceğini umursamadan…

 

Bir dilek tut bugün kendin için,

Dileğin bir tohum olsun yaşam toprağına ekilen;

Yeşerdikçe varoluşa bir katkıya dönüşen…

 

Bir dilek tut bugün kendin için,

Dileğin bir gonca olsun en verimli topraklarda;

Hayatına baharları getiren…

 

Bir dilek tut bugün kendin için,

Dileğin bir gül olsun;

Kendi eşsiz kokusunu tüm evrene yayan…

 

Bir dilek tut bugün kendin için;

İçinde sadece Sen O’lan…

 

Gökçe YILMAZ

Gökçe Yılmaz

İsmim Gökçe Yılmaz. 1980 İstanbul doğumluyum. Nefes almaya başladığım andan itibaren İstanbul’da süren yaşamım 2015 yılından beri Bodrum’da devam ediyor.

Kendimi arama yolculuğum, çocukluk ve gençlik yıllarımdaki sorgulamaları saymazsak, hayatın beni içsel olarak sıkıştırması ile başladı. Okuduğum tüm kitaplar, mutlu olmak için insanın kendini değiştirmesi gerektiğini söylüyordu ama hiçbiri kendimi nasıl değiştireceğimi tam olarak söylemiyordu. Kendimi değiştirmenin ve mutluluğa ulaşmanın yöntemini ararken daha önceden de araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum Reiki’ye uyumlanmaya karar verdim. 2015 senesinde Usui Reiki ile başlayan yolculuğum, 2017 yılından itibaren Gurdjieff’in 4.Yol Öğretisi ile devam etti. 2018 senesinde Bütünsel Yaşam Koçluğu ve 2020 yılında da EFT Eğitimi aldım. 2020 senesinin Aralık ayında Yoga, Nefes ve Meditasyon çalışmaları hayatıma eklendi. Yaşadığım içsel bir çekilim sonucunda, 2021 yılının Şubat ayında, 4.Yol Öğretisinden Tasavvuf Öğretisine geçiş yaptım.

Bugün kendimi dönüştürmeye Tasavvuf Öğretisi ile birlikte Reiki, EFT, Yoga, Nefes ve Meditasyon teknikleri ile devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler