Varoluş Dergisi

ZİHNİN OYUNLARI

Kendini keşif kadar zorlu bir o kadar heyacanlı bir serüven daha olduğunu düşünmüyorum. Ben bunun adına hayat diyorum. Hayat yolunu yürümek, bazı zamanlarda, olmayan şeyleri detaylandırıp olanca gücüyle sırf sen, sen olabil diye her nefes aldığında yüreğini karabasanlarla doldururken milyon tane iğneyi birden saplıyormuşçasına acı doludur. Eğer derinden güvensizlik travmanız varsa ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Zihin öyle güzel puzzle birleştirmeye çalışıp öyle güzel kurgularla karşınıza gelirken, yaşamdan keyif almak için var olan enerjinizi öyle karanlık yerlere harcarsınız ki beden, zihin, ruh yorgun düşer. Çok samimi dostlarınız varsa paylaşmak, tüm paranoyaları  rahatlatır elbet. Belki de kendinizi suçladığınızı bile o güzel dostlar sayesinde fark edersiniz. Güzel, güvenilir dostların varlığı da bir yere kadar oluyor, karanlık zihnin oyunları her şeye rağmen oyunu delicesine sürdürmek istiyor. Dostlar yüreğe dokunsa da insanın taşıyamadığı yükler varsa güvensizlik travmasını derinden hissediyorsa yüreğin feryadını duymamak işten bile değil. Bilirsiniz aslında bir parçanız farkındadır her şeyin, olmayan şeyleri kurguladığınızı, sonra yatışırsınız bir nebze. Keyifle yaşamaya devam edersiniz ta ki çevrende olup biten çeşitli şeyler nasıl da unutursun hey kendine gel, şüphelerini nasıl da atarsın nasıl da unutursun bak biz burdayız gel puzzle yapmaya devam ediyoruz der ve usul usul yola koyulursun. O kadar yıpranır o kadar yıpranırsın ki Allah’a yüreğini açar, rabbim ne olur al benden bu kü dersin, hüngür hüngür ağlarsın. Seslenirsin ruhani olarak her kim varsa sana yardım edecek, okursun tüm dualarını. O zaman kıyısından, ucundan yakalarsın aslında hissedersin bu bir oyun ve zihnim oynamak istiyor bunu diye. Kendinin farkında olmak, ısrarla özüne uzanan yola yürürken dışarı kadar içeride de arar negatifliği. Meditasyon üstüne meditasyon yaparsın alırsın da yol. Eğer delicesine yapışmış bir güvensizlik frekansı varsa enerji alanınızda çok çetin mücadelelere girersin. Bütünüyle kendinle ilgili olduğunu anladığında kazanmaya, bir adım özüne yaklaşmış olursun.

Hele ki sezgileri kuvvetli bir kişinin güvensizlik travması varsa şifalanmak o kadar da kolay olmuyor. Biliyorum, Allah’a tam teslimiyet kurtaracak, o yolda ilerlemek maske benliği kaldıracak öze yakınlaştıracak. İçini kemirip duran gizli birşeyler var hissini işte orada bırakabilirsin. Zihnin oyunlarının peşine gitmeni engelleyecek tek güzellik tam teslimiyet. Bu yazımla, şimdi ve şu anda zihnin tüm oyunlarını Tanrı’ya teslim ediyorum ve tüm isteyenlerin teslim olabilmesine niyet ediyorum. Hepimize şifa oldu.

Sevgiyle.

Sultan Merve GÜZEL

Sultan Merve Güzel

1989’da İzmir’de doğdum. Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldum ve Uluslararası Ticaret ve Pazarlama bölümünde yüksek lisans yaptım. İş yaşantıma özel sektörde başladım ve devam etmekteyim. Madalyonun diğer tarafında ise var olduğumdan beri sürdürdüğüm yaşantım var.
Eğitim-öğretim hayatımız boyunca her ne kadar hep beş duyu organımızla algılayabildiklerimize odaklanılsa da zamanla, üzerine düşündükçe, maddenin sadece maneviyatın şekil bulmuş hali olduğunu fark ettim. Çocukluğumdan beri varlığını derinlerimde hissettiğim ve dış dünyada etkilerini gördüğüm spiritüel tarafımın peşinden gitmek ise varlığımın amacı oldu. Can hocam, İsmail Bülbül ile tanışmak ise yolumda ışık oldu. Reiki Master (3b) seviyesindeyim ve beni kendime taşıyan, dengede tutan en iyi aracım oldu diyebilirim. Benliğimizde gizlediğimiz, hem kendi potansiyelime ulaşmak hem de insanların dengede, huzurlu olabilmeleri için, potansiyellerini ortaya çıkarmak ve onlara yardım etmek ise yürüdüğüm yolu sonsuza taşıyor.
Sevgiyle…

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler