Varoluş Dergisi

USUİ REİKİ AŞAMALARI VE KURALLARI

Reiki yolculuğu her kişinin kendi içine yaptığı kendini bilme yolculuğudur.

Kişinin gönül rızasıyla başlar, isteği ile devam eder.

Kendini tanıma yolculuğunda fiziksel, zihinsel ve ruhsal değişimler,  kişinin farkındalığını ve bilinç düzeyini geliştirmesine yardımcı olur.

Aşamalar, yolculuğunuzda sizin gelişiminize uygun olan zamanda sizinle buluşacaktır.

Her şey ne eksik ne fazla zamanda olur. Tam o anda olması gerektiğinde şartlar bir araya gelir ve akışında gerçekleşir.

Reiki yolculuğunun sınıf geçme, sınavdan geçme, diploma alma, title alma, ‘Onda var ben de niye yok?’ gibi dünyasal madde alemine ait bir yolculuk olmadığını fark etmek önemlidir.

Kendi içinize başladığınız yolculukta, ilahi akışa güvenerek ilerlediğinizde, Reiki aşamaları sizinle akışta buluşacaktır.

‘Oldurtmak değil Ol’mak.’

Bu yol size bir rehber aracılığı ile açılır. Rehberiniz size yolu açar, destek olur. Yolda ilerleyecek olan sizlersiniz. İlahi planın içindeki akışta OL’mayı öğrenmeden, başkasına rehber olamazsınız. Bir üst aşama title almak için zamanınızın gelmesini bekleyin. Size bu yolda rehberlik yapan hocalarınız da ilahi planın bir parçası. Unutmayın, title.. vb bir üst aşama sınıflandırmaları bu dünya içindir.

Kendinizi tanıma yolculuğu yaradana ulaşma yolculuğudur ve bunun title vs. ismi yoktur. Sadece O vardır.

Usui Reiki Aşamaları

Reiki 1 : Kişinin gönül rızasıyla başladığı Reiki yolculuğunun ilk aşamasıdır.

Reiki 2: Reiki 1’den Reiki 2. seviyeye geçiş için en az 4 aylık bir süreç beklenmelidir.

Reiki 3a: Reiki 2’den Reiki 3a’ ya geçiş aşaması için en az 3 ay bekleme süresi gereklidir.

Reiki 3b: Reiki 3a’ dan Reiki 3b ( Öğretmenlik Aşaması) geçiş süresi en az 15  ay’dır.

Bir üst (5&6) ışık aşamalarına geçmek için bu aşamada kişinin Reiki1, Reiki2, Reiki 3a seviyelerinde Reiki uyumlaması yapması ve bu yolculuğa kendisiyle başlayan kişilere yolculukları sürecinde rehber olma deneyimini kazanmış olması gerekmektedir.

Reiki 5-6 aşamaları: Bu aşama için Reiki 3b aşamasından sonra 3 yıl sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde Reiki uyumlaması ve rehberliklerine devam ediyor olmalıdır.

Reiki 7-8: Bu aşama için kişi en az 2 yıl beklemeli ve Reiki çalışmalarına devam ediyor olmalıdır.

Reiki 7-8’den sonraki aşamalar: Her aşama  arasında kişi en az 2 yıl beklemeli ve Reiki çalışmalarına devam ediyor olmalıdır.

Reiki 7-8 den sonraki aşamalar için kişinin sadece Reiki uygulamaları yapıyor ve Reiki ile kişisel gelişim yolculuğuna devam ediyor olması gerekmektedir.

Tüm Reiki aşamaları için önemli not:

Her Reiki aşaması için gerekli olan arınma süreçleri tamamlanmalıdır. Her aşamada çakra temizliği ve çakra dengelenme işlemleri düzenli olarak yapılmalıdır.

Bir aşamadan diğer aşamalara geçiş sürecinde belirtilen zamanlar beklenmelidir

Kişi aşama geçiş süresini doldursa bile diğer aşamalara geçiş uygunluğu hocası tarafından değerlendirilmeli ve onaylanmalıdır.

Işık aşamaları 7-8’den sonra devam eden kişiler sadece Reiki enerjisini uygulamalarında kullanıyor olmayı kabul etmiş olmalıdır.

Reiki yolculuğuna başlayan herkese öncesinde veya sonrasında Bilinçaltı Terapisi alması önerilmektedir. Bilinçaltı Terapisi Reiki yolculuğunuzda ki arınma süreçlerinizde zihinsel, fiziksel ruhsal yüklerinizden arınmanızda size destek olacaktır.

İsmail Bülbül

Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan ilk 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor. "

2007 Yılında, 14 yıllık Usui Reiki eğitimini bu ekole ait olan tüm aşamaları alarak tamamlamıştır. 17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk'u da alarak USUI REIKI ekolünde dünyada ilk 8 kişiden birisi olmuştur.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler