Varoluş Dergisi

USUİ REİKİ VE İSMAİL BÜLBÜL

Usui Reiki, bedenin enerji merkezlerini dengeleyerek sağlık ve iyilik hali sağlamayı amaçlayan Japon kökenli bir şifa ve iyileştirme yöntemidir. Usui Reiki’nin temelinde “İlahi aydınlanma” olarak bilinen ki enerji kaynağı bulunmaktadır. Bu ilahi enerjinin uygulayıcı tarafından alınması ve hastaya aktarılmasıyla beden, zihin ve ruh dengelenir. Usui Reiki, ellerin belirli vücut bölgelerine konulması ve ki enerjisinin iletilmesi yoluyla gerçekleştirilir.

Usui Reiki Grandmaster Teacher İsmail Bülbül ise Türkiye’de Usui Reiki’nin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunan önemli bir figürdür. İsmail Bülbül, Reiki alanında uzun yıllar eğitim almış ve birçok kişiye Reiki uygulamaları hakkında bilgi vermiştir.

Ayrıca İsmail Bülbül, Reiki’nin her seviyesinde eğitimler vererek Reiki’nin doğru bir şekilde öğretilmesine ve yayılmasına katkı sağlamıştır.

Şu anda bile ara vermeksizin eğitimlerine (online görüntülü olarak) devam etmektedir.

Usui Reiki Grandmaster Teacher İsmail Bülbül, Reiki’nin derinliklerini anlamış ve uygulamalarıyla birçok kişiye şifa ve iyilik hali sunmuştur.

Usui Reiki’nin esaslarını ve insanın beden, zihin ve ruh dengesini nasıl sağladığını öğreten İsmail Bülbül, Reiki’nin Türkiye’deki bilinirliğini artırmış ve bu alanda önemli bir etki yaratmıştır.

Esra YILMAZ ASLAN

 

Esra Yılmaz Aslan

2009 Yılında Reiki ile 2011'de de İsmail Bülbül hocamla tanıştım. Reiki 3b Öğretmeniyim. Kendimi tanıma evresini yaşarken insanlara faydalı olabilmek amacındayım.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler