Varoluş Dergisi

GÜNDELİK HAYATTA REİKİ KULLANIMI

Gündelik hayatımda Reikiyi nasıl daha etkin kullanabilirim? Aslında böyle bir ayrım ve sorunun işaret ettiği şey; manevi olanı maddi olana nasıl topraklayabilirimdir. Bu iki alan ayrılmaz. Reiki kendiliğinden, doğal, bilinçli olduğundan, 4 bedenimi, yaşamın tüm alanlarını, boyut, enerji merkez ve kanallarımı kapsadığından ekstra bir şeye gerek yok. Olması gereken olacaktır. Yani, Reikiyi düzenli kullandığımda zaten bu zaman içinde gündelik hayatıma yansır. Ve Reikiyle artan farkındalığım, yaratıcılığım ve bağ kurma / bağlantılı düşünme gücümle (ki Reiki en çok da bu alanları açar) gündelik hayatta pratik olarak daha farklı Reiki kullanma biçimleri ve imkanları keşfederim.

Sabah yaptığım bir Reiki beni güne hazırlar, daha merkezli, arınmış, dengeli, enerjik bir gün geçirmemi sağlar, gece yaptığımsa günü boşaltıp, gözden geçirmemi ve iyi uyumamı sağlar. Çakra temizleme dengelemeler hayatımı tazeler alanlarımı uyumlar, kısa ve uzun setlerse enerji yükler yaşamıma.

Reikiyle farkındalığı artan kişi soru ve sorunlarına cevap bulabilmesi için yine bu konulara Reiki ışığı altında bakabilir, yapacağı tüm ekstra çalışmalara Reikiyi ekleyebilir, destek alıp diğer çalışmaları güçlendirebilir ve bu diğer çalışmalardaki şeyleri de açar ve dengeler. Yani neyle çalışıyor olursanız olun taşlar, yağlar, eft, nlp, bilinçaltı, aile dizimi, yoga, şamanik çalışmalar, meditasyon vs. Reikiyle entegre edebilirsiniz. Negatif durumlarda, koruma ya da bağ kesme, affetme, korku, duygu dönüştürme, içsel çocukla buluşma, ebeveynler, atalar, ilişkiler ya da motif/kodlarla yapılan tüm imgeleme çalışmaları, dilek çalışmaları, geçmiş ya da geleceğe dönük (tarihli çalışmalar, konu, kişi, yaş bazında çalışmalar) dahil bunları bir de kendinize Reiki yaparken denemenizi, sembol kullanılan seviyelerde buna sembolleri de eklemenizi tavsiye ederim. Ben buna Reiki ışığı altında bakmak ya da çift kanal çalışmak diyorum böylece bir taşla iki kuş vurmuş olmanın yanında çok daha zengin ve net bir çalışma sağlamış olursunuz.

Seviye, farkındalık ve ihtiyacınıza göre Reikiyi kullanmanın sayısız yolunu bulacaksınız. Günlük hayatınızda yiyecek içecek hazırlarken, arındırırken ya da mesleğiniz neyse onda (diyelim ki sanatçısınız bir şey çizerken ya da malzemelerinize Reiki aktarabilirsiniz) mesela bozulan eşyalara, mekanlara,  insanlar dışında bitkiler, hayvanla ve nesnelere de Reiki aktarabilirsiniz. Acil durumlarda Reikiyi kullanmayı daha çok hatırlayabilirsiniz. Uzaktan Reiki, başkalarıyla çalışmak ve toplu Reikilerse yine gündelik hayatınızın içinde ve ona yansıyacak Reiki yolları. Bunların dışında sembollerin kullanım yerine göre gündelik hayatı Reikiyle daha sık destekleyebilirsiniz. Bir çırpıda aklıma gelenler:

Sorunlu bir yerde gözünüzle imgeleyerek ya da kalbinizden çıkartarak 1. Sembol ya da 4. Sembolün auranıza yayıldığını görüp 3 kez mantrasını söyleyip koruma altına alabilirsiniz alanınızı. Bunu yolda yürürken ya da biriyle konuşurken veyahut bir tartışma halindeyken de yapabilirsiniz.

Maillerinizi gönderir, anlaşma yapar ya da el sıkışırken 1.ya da 2. Sembolü ekleyerek  deneyebilirsiniz.

2.Seviye ve üstünde değilseniz tüm bunları tepenizden sıranıza akıp yayılan ışıkla imgeleyip göndererek deneyebilirsiniz.

Yolculukta tüm iyi dileklerinizi vs. araç içindekilere sembollerle gönderebilir aracı sembol içine imgeleyerek alabilirsiniz.

2.Sembolü daha kolay öğrenmek, derinleşmek, hatırlamak istediğiniz bilgilerde mesela bir eğitime girmeden ya da bir kitaba başlarken üstüne çizip kullanabilirsiniz.

3.Sembolü rüyalarınızı hatırlamak için yatmadan önce kullanabilir ya da bir sorunuzun cevabının açılması niyetiyle kullanabilirsiniz.

Kullandığınız ürünleri, ilaçları vs. Reikiyle kodlamayı düşünebilirsiniz.

Eminim herkesin gündelik yaşamda Reikiyi kullandığı kendince yolları var, yorumlarda paylaşmak isterseniz belki okuyanlara da yeni kapılar açar.

Hepimize bolca çiçeklendiğimiz, Reikiyi hayatın her alanında kullandığımız, ışık, sevgi, şifa dolu mis gibi ve şen baharlar diliyorum.

Ahu BİRLİK

Ahu Birlik

1981 baharında Ankara'da doğdum. Çocukluğum ve gençliğim seyahat ve enstantanelerle geçti. İstanbul Bilgi Üniversitesi Film&Tv lisans ve Kültürel İncelemeler yüksek lisans programlarını tamamladıktan sonra hizmet, üretim, reklamcılık gibi sektörlerde farklı görevlerde yer aldım. 2012 yılında içsel yolculuğu beni Reiki Bilinçaltı Terapiler ve Can Hocam İsmail Bülbül'e taşıdı. 2014 yılından beri Bodrum'da yaşıyor, Bodrum Şifa Sanatları Atölyesi Kumbahçe'de yolculuğumuza sevgiyle, şükranla devam ediyorum.

Usui Reiki Master Teacher

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler