Varoluş Dergisi

FARK ETMEK???

Fark ettim ki farkında olduğumda bir farkında olan, bir de farkında olduğum bir şey var.

Hep kendime “fark et fark et” deyip farkında olmayı, “aa fark ettim” deyip, fark ettiğimi isimlendirmeyi, fark etmek, olmak sanırdım ama fark ettim ki farkında olmak da değil, fark ettim demek de değil olay.

Farkına vardım ki fark edenle, fark edilen şey bir oluyormuş, birmiş aslında.

Fark ettim ki farkında olmadığım zaman fark eden de fark edilen de yok oluyormuş.

Ama hala fark edemedim, fark edenle, fark edilenin bir olduğunu kim fark ediyor. Zihin mi? Ben mi?

İdrak edemediğim şu ki, benden ayırdığım zihinle ben de aslında birim.

Ve anlayamadığım şu ki hem bir hem ayrı nasıl olunuyor?

Bu ay bilgilendirmek değil de, bilgilenmek istedim. Belki sizden gelecek cümleler fark edemediğim şeyi fark etmemi sağlar.

Herkese nice mutlu, huzurlu, sağlıklı, bol idraklı yıllar dilerim.

 

Emine Nalçacı Maviş

4.10.1984 Ankara doğumlu. Lisans/Yüksek Lisans dahil tüm eğitimlerini Ankara'da aldı. Çocuk diş hekimi oldu. Ankara, Sinop, Düzce’de çalıştı. Evlendi. İstanbul’a geldi. Bilincine ışık yakarak, hayata bakışını, böylece hayatını değiştiren Reiki Hocası İsmail Bülbül ile tanıştı. Şu an Reiki 3b öğretmeni oldu. Reiki’yi bilime katmalıyım isteği ile Yeditepe Üniversitesi Fizyoloji bölümünde doktoraya başladı. Böylece bir kez daha insanın mükemmel yaratıldığına şahit oldu. Reiki Okulu’nda öğrendiği öğretilerin soyutluğunun doktora bilgilerinin somutluğu ile desteklendiğini görünce yürüdüğü yolun doğruluğundan emin oldu. Düşüp kalkmalarından sonra o yolda koştuğunu hissediyor. Dönüp duruyor bakalım. Allah sonunu hayır etsin. Bu arada bir kızı, bir oğlu oldu. Onlar ve yaşadığı hayat sayesinde sevgiyi, sabrı, merhameti ve tüm güzellikleri hayatına katmaya çalışıyor. 2022 sonu itibarıyla Usui Reiki Grandmaster 5&6.Aşama olmuştur.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler