Varoluş Dergisi

ANTALYA’NIN İNCİSİ KAŞ

Mayıs ayı, yazın başlangıcı niteliğinde bir ay olup, memleketimizin cennet köşelerinde geçirebilmek için muazzam bir aydır. Akdeniz’in incisi Kaş da Mayıs ayında tadını çıkarabileceğiniz güzellikte bir bölgemizdir. hem keyifle tatil yapabileceğiniz hem de Akdeniz’in mavisini, yeşilini huzurunu bol bol deneyimleyeceğiniz bir tatil yeridir.

Peki konaklama seçenekleri nelerdir?

Öncelikle bölgede bulunan birçok otel, motel, pansiyon seçeneği olup, şaşırtıcı düzeyde hepsi temiz, manzaralı ve plajlara yakındır. Gitmeden önce internet üzerinden rezervasyon yapmanızda yarar var. Bunun yanı sıra internet üzerinden bulabileceğiniz kısa dönemlik ev ve villa kiralama opsiyonları da mevcuttur.

Yeme ve İçme nasıldır?

Bölge’de çok güzel restaurantlar, fast food mekanları, tatlı ve cafe tarzında seçenekler mevcut, bunun yanı sıra büyük marketler de mevcut. Dilerseniz, kaldığınız otelde , dilerseniz mekanlarda, ya da kendiniz pişirerek karşılayabilirsiniz, fiyatlar İstanbul’da ki mekan fiyatlarıyla aynıdır.

Hangi plajlara gidilmeli?

Başlıca Plajları:

  • Kaputaş Plajı
  • Patara Plajı
  • Akçagerme Plajı (Akçagerme Plajı, Kaş’ a ortalama 4 kilometre uzaklıktadır.)
  • Büyük Çakıl Plajı
  • Küçük Çakıl Plajı
  • Limanağzı Plajı
  • Seyrek Çakıl Plajı
  • Asmaaltı Plajı, şeklindedir.

Kaşta neler yapılmalıdır?

Bu sorunun cevabı biraz da sizin nelerden hoşlandığınıza göre değişir. Kaş’ta deneyim turizmi oldukça geniş bir yer kaplamaktadır, dalış yapabilir, tekne turuna, safariye çıkabilir ya da günün erken saatlerini güzel plajlarında geçirip, Akdeniz’in taze sebzeleri ve doğal tatlarından oluşan kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerini muazzam Kaş manzarasıyla tadını çıkarıp, huzurlu atmosferiyle, sakinleşebilirsiniz.

Sakinleşmek demişken, peki ya meditasyon?

Kaş meditasyon, Reiki ve Yoga içinde çok uygun bir lokasyon. Kimsenin olmadığı koyları ve doğa parçaları olan büyük bir alan olduğundan sadece kendiniz ve doğa ile baş başa kalabileceğiniz alanlar keşfedip, içsel bir yolculuğa çıkıp, kendinizi ve içinizi, ruhunuzu, benliğinizi, öz benliğinizi daha yakından tanıma şansı yakalayabilirsiniz, zaten hayatta içinden geçtiğimiz bir yol değil midir? Şimdiden herkese iyi yolculuklar.

Ali Onur ALPER

 

Ali Onur Alper

Ben Ali Onur Alper. 1989 yılında Gaziantep'te doğdum. Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamladığım lisans eğitimim boyunca ağırlıklı olarak şifalı bitkiler üzerinde çalıştım. Uluslararası projelere katıldığım lisans eğitimim sonucunda Mutfak Sanatları Akademisi'nde Aşçılık eğitimi alıp 5 yıl boyunca Türk Hava Yolları'nda Uçan Aşçı olarak çalıştım. Dünyayı dolaştım. Akabinde California'ya taşınarak 1 yıl kadar burada çalıştım. İnsan Kaynakları ve İşletme üzerine ayrı ayrı yüksek lisans eğitimimi tamamladım ve akabinde Sola Unitas'da koçluk eğitimi aldım. Türkiye'ye döndükten sonra nihayet hocam İsmail Bülbül ile Reiki'ye dahil oldum. Yalnızca şu ana kadar öğrendiklerim değil, kişisel farkındalığımı da üst düzeye çıkartan bir deneyimle hayatımın en keyifli zamanlarını yaşıyorum. Siz değerli Varoluş Dergisi okurlarıyla bulunmaktan büyük keyif duyuyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler