Varoluş Dergisi

REİKİ NE İŞE YARIYOR?

İlk olarak şunu söylemeliyim ki sevgili hocam İsmail Bülbül’ün Reiki İlahi Aydınlanma kitabında Reiki’ye dair tüm bilgileri (araç olarak, felsefik olarak vs) bulabilirsiniz. Reiki alırsam onu nasıl kullanırım, kendimde nasıl, diğerlerinde nasıl kullanırım gibi tüm detayları bulabilirsiniz.

Ben sizlere, bana Reiki ne işe yarıyor diye çok sık sorulduğu için bu yazıyı yazmak istedim. İnsanlar Reiki’ye uyumlandıklarında haklı olarak hayatlarında ne gibi kazanımlar elde edeceklerini merak ediyorlar. Tabii ki Reiki dünyevi isteklerimize ulaşmakta bir araç olabilir, insanlar bunu da bekliyor olabilirler fakat durum bana göre tam olarak bu değil.

Reiki manevi kası güçlendirirken bizi farkındalığa ulaştırabilen çok güzel bir araçtır. Hatta benim bakış açımla Reiki’nin tanımı, bizi özümüze taşıyan, kendimizi bulma yolculuğumuzda farkındalığımızı artıran, bizi dengede tutabilen, değişip dönüşmemiz için gerekli fırsatları hızlandıran (tekamülü) kullanılası en güzel araçlardan biri. Yani Reiki’yi alayım sihirli değnek değsin beklentisi var ise pek fazla bu işe yarayacağını söyleyemem. Bu arada olabilir de böyle bir durum, bir konu ya da bir kaç konuda, Reiki’ye uyumlandıktan sonra direkt somut çıktısını görebileceğimiz değişiklikler yaşanabilir. Kişinin tekamülünde artık şifalanması gereken alanları varsa veya çok içinden geçirmişse çözülsün diye yani niyeti çok netse hemen görebilir sonuçlarını.

Kendimde gördüğüm en hızlı çıktı örneğin; pms (regl öncesi sendrom) hayatımdan çıktı, genel olarak da sakin bir mizaca kavuştum. Uzun vadede bakılacak olunursa, çok büyük derecede farkındalığım arttı, dengem bozulduğunda dengeye çok kısa sürede gelebilir oldum. Sezgilerim güçlendiği için de bir seçim yapmam gerektiğinde sezgilerime güvenerek ilerliyorum ve bu şekilde olmak nazikçe yaşamanın yollarını önüme seriyor. Demek istediğim Reiki felsefiktir, ona biraz o gözle bakmak gerekir. Bakkala gittim beş lira verdim çikolatayı aldım değil: )

Sözün özü çıktısı her kişide farklılık gösterir çünkü ihtiyacı nerede ise oraya akar orayı şifalandırır. Dünyadaki her şeyde olduğu gibi tabii ki bunda da emek ister, çaba ister, istikrar ister. Reiki’ye uyumlandım sonra onu hiç kullanmadım sonra da dönüp bu işe yaramıyor dersem şunu sorarlar; spora gitmezsen kasların gelişir mi? unu, şekeri almazsan helvayı yapabilir misin?

Kendimize ne kadar yaklaşırsak, yani özümüze, o kadar rahat bir hayat yaşarız. Hani ne yaparsak yapalım olduramadığımız şeyler vardır ya onun çözümü aslında kendimizi bulmakta. Maske benliğimizden özgürleşip bir bütün olduğumuzda dünyevi hayatta da bir sorunumuz kalmayacak. İş, o farkındalığa erişebilmekte. Her gün aynada, aynı yüze bakarız da bir türlü göremeyiz, biz kimiz? Yılan gibi her bir kabuğunu attığında o kadar rahatlamış ve özgür hissediyor ki insan, özüne yaklaştığının lezzetine vardığında, derinden hissediyor Reiki ne işe yarıyor. Anlayacağınız Dünya’da olduramadığımız şeyler yan kazanç olarak kalıyor. Esas mesele, ben kimim?

Sevgiyle.

Sultan Merve GÜZEL

Sultan Merve Güzel

1989’da İzmir’de doğdum. Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldum ve Uluslararası Ticaret ve Pazarlama bölümünde yüksek lisans yaptım. İş yaşantıma özel sektörde başladım ve devam etmekteyim. Madalyonun diğer tarafında ise var olduğumdan beri sürdürdüğüm yaşantım var.
Eğitim-öğretim hayatımız boyunca her ne kadar hep beş duyu organımızla algılayabildiklerimize odaklanılsa da zamanla, üzerine düşündükçe, maddenin sadece maneviyatın şekil bulmuş hali olduğunu fark ettim. Çocukluğumdan beri varlığını derinlerimde hissettiğim ve dış dünyada etkilerini gördüğüm spiritüel tarafımın peşinden gitmek ise varlığımın amacı oldu. Can hocam, İsmail Bülbül ile tanışmak ise yolumda ışık oldu. Reiki Master (3b) seviyesindeyim ve beni kendime taşıyan, dengede tutan en iyi aracım oldu diyebilirim. Benliğimizde gizlediğimiz, hem kendi potansiyelime ulaşmak hem de insanların dengede, huzurlu olabilmeleri için, potansiyellerini ortaya çıkarmak ve onlara yardım etmek ise yürüdüğüm yolu sonsuza taşıyor.
Sevgiyle…

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler