Varoluş Dergisi

REİKİ İLE KİŞİSEL KORUNMA

Banka, okul, devlet kurumları, hastane gibi yerlerde çalışmak durumunda olan bireyler, bu tür negatif duygulara/titreşimlere daha fazla maruz kalıyor. Auraların bu tür negatif yoğun ortamlarda etki altında kalmaması ya da o ortama ilk girdiği gibi çıkması belirli kişisel çalışmalarla  mümkündür. 

Yaşam gittikçe zorlaşıyor. Rekabeti sadece çalışma ortamımızda değil, hayatın her anında, nefes aldığımız her dakikada hissetmeye başladık. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlarımızın sadece iş günlerinde değil, hafta sonlarında dahi insanlarla farklı farklı yarışlara girmeleri gerekiyor. Alışveriş için gittiğimiz yerde daha iyi konumlu bir otopark yeri bulmak için dahi rekabete giriyoruz. Bu Sıfır Toplamlı Oyun (Zero Sum Game) da birisi kazanırken diğeri kaçırdıklarına üzülüyor. Bu tür durumlarda kaybeden, hakkını alamadığını  hatta hakkının yenildiğini düşünen bireylerden yayılan negatif titreşim, ruhsal alanda çalışma yapan birçokları tarafından da kolayca hissedilebiliyor.

Banka, okul, devlet kurumları, hastane gibi yerlerde çalışmak durumunda olan bireyler, bu tür negatif duygulara/titreşimlere daha fazla maruz kalıyor. Auraların bu tür negatif yoğun ortamlarda etki altında kalmaması ya da o ortama ilk girdiği gibi çıkması belirli kişisel çalışmalarla  mümkündür.

Peki bu olumsuz/gergin durumlara karşı biz kendimizi hangi çalışmalarla koruyacağız?

Reiki ile hayatı bir noktada kesişenlerimiz için bu mümkün. Reiki sembolleri ve çakraların güçleri sayesinde, imgeleme yardımıyla  yapacağımız düzenli  bazı çalışmalarla kendimizi ve sevdiklerimizin auralarını koruyabilir, olumsuz titreşimlerin üzerimize yapışmasına ve bizimle kalmalarına engel olabiliriz. Bunun için yalnızken kolayca yapılabilecek kısa bir çalışmayı aşağıda bulabilirsiniz.

Rahat ve sessiz bir ortamda gevşiyoruz, ayaklarımız yere basıyor, omurgamız ise dimdik. Kollarımızı  istesek de oynatamayacağımız kadar gevşediğimizde  düşünsel çalışmamıza başlayabiliriz. Önümüzde,  yerde çok büyük bir çuvalın açıldığını imgeliyoruz. Çuvalın rengi ve şekli önemsiz. Herkes kendi istediği biçimde düşünebilir. Sonra kendimizin tam merkezde olduğunu, ardından tüm sevdiklerimizin yine o çuvalın üzerinde  bizim çevremizde toplandıklarını düşünüyoruz. Çuval yavaş yavaş yükselerek yukarı doğru kapanıyor ve en sonunda üzeri sıkıca bağlanıyor. Düğümün, çelik bir iple atıldığını imgeleyebiliriz. Bu noktada merkezde duran biz; kök çakramızdan başlayarak, aşağıdan yukarıya doğru tüm çakraların üzerinden birer birer geçiyoruz.  Aldığımız derin nefeslerle çakra  renklerini içimize çekerken, verdiğimiz nefeslerle siyah ve olası tüm negatifi çuvalın  tamamen dışına gönderiyoruz. Şu anda çuvalın içi tüm çakra renkleriyle dopdolu – gökkuşağı şeklinde de düşünebiliriz – biz ve sevdiklerimiz içeride güven ve huzur içindeyiz. Çuvalın dış duvarlarının ise Reiki’de öğrendiğimiz güç sembolleri  ile daha da güçlendiğini, adeta bir kale duvarı  haline geldiğini  ve kötü  niyetli hiçbir şeyin  artık içeriye giremeyeceğini, çuvala ulaşabilen negatif titreşimlerin ise duvardan seken tenis topu gibi geriye savrulduğunu imgeliyoruz. Bu görüntü  üzerinde kalmak ve bunu zihinde olabildiğince  net canlandırabilmek çok  önemli. Çuval, içeridekileri  koruyor, dışarıdan  hiçbir kötülük içeri giremiyor.

Bu çalışmayı  her yaptığımızda çuvalın çevresinin çok daha güçlü  hale geldiğini, dışarıya karşı  koruma dalgası yaydığını ve sonucunda size ve sevdiklerinize artık hiçbir istem dışı etkinin zarar veremeyeceğini imgeleyebilirsiniz.

Bu çalışmayı hangi sıklıkla  ve ne kadar süreliğine  yapacağınız tamamen size kalmış. Yaparken yeterli zamanın dolduğunu sizler de hissedeceksiniz. Bu çalışmayı ilk başlarda birkaç günde bir, sonrasında ise haftada bir yapmak yeterli gelecektir. İnşallah olumlu etkilerini hissettikçe  yapma arzusu da artacaktır. Daha sonra günlük  aralarda bile yapılabilir.

Unutmayalım evrene biz ne verirsek, o bize aynen hem de fazlasıyla geri döner.

Herkes ve her şey için  pozitif düşünmeye devam edelim. Hiçbir durumda kolay kolay öfkelenmeden sakin kalalım ve bırakalım, bu tür çalışmalar da bizi kontrolümüz dışındaki negatif etkilere/bireylere karşı korusun.

Yolumuz sevginin yolu olsun…

​​​​​​​​ ​

Hakan Özsoy

1970 doğumlu Hakan Özsoy ITÜ'yü Elektronik Mühendisi olarak tamamladıktan sonra, Virginia'da 2 sene İşletme Master'ı yaptı. Ülkesine döndükten sonra çalışmaya başladığı finans sektöründe üst düzey yönetici olarak görevine devam etmektedir. Ruhsal ve kişisel gelişim çalışmalarıyla 2011 yılından beri ilgilenmekte olan Hakan Özsoy; 2012 yılında Reiki’ye İsmail Bülbül Hoca vasıtasıyla inisiye olmuştur. 2016 yılı Haziran ayında Reiki Işık Seviyelerinden 5. ve 6. Seviyeleri tamamlamış ve Reiki’yi gündelik hayatının bir parçası yaparak; çalışmalarını sürdürmektedir. Reiki dışında uluslararası ‘EFT Master Practitioner’ sertifikasına sahiptir ve 2013 yılında NEPAL’de Vipassana Meditation Okulunu başarıyla tamamlamıştır.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler