Varoluş Dergisi

REİKİ İLE ARINMA SÜRECİ

Hepimizin gözünün önünde bir dünya haritası var. Manzara aynı olsa da gördüğümüz ‘şeyler’ hepimiz için farklı anlamlar ifade edebiliyor. Gözün gördüğüyle gözün arkasındaki projeksiyondan iletilip yansıyan arasında büyük bir bilgi akışı var. Kocaman bir ömür, yaşanmışlıklar, bilinçaltımızda yer etmiş düşünceler ve belki çok daha eski zamanlara ait bugüne taşıdığımız karmik bilgiler.

Bunlar gözle zihin projeksiyonu arasında kendimizi tanımamız için ilahi plandaki zaman dilimlerinde karşımıza çıkarlar. Zihin projeksiyonumuz; çıkan bu kayıtları, acı kavramından ayrı olarak düşünmeyi öğrenme evresine henüz geçirememişse acı, negatif düşünceler, duygular olarak karşımıza çıkarır ve öğrenme evresi, kişi fark edene kadar bedensel, zihinsel, fiziksel boyutta farklı emarelerde, hastalık vb. veçhelerde kendini gösterir; fakat eninde sonunda tüm bu duygular dönüşerek projeksiyon köprüsündeki sırayı bir sonraki olayın aradan çekilmesi için devir daim yapmaya başlar.

Aradan çekilmek tabirini ‘temizlenme’ anlamında düşünebiliriz. Köprüdeki kalabalık temizlendikçe projeksiyon öteki yüzünü dış dünyadan kalp hizasına çevirmeye başlar. Bu temizlik bazen uzun yıllar sürebilir, bana göre en büyük reçetelerinden biri farkında olmak ve köprüdeki tüm bu olayları dışarıdan bir izleyici konumunda değerlendirebilmek olabilir. Bu bakış açısını tanıyabilmek ve öğrenebilmek için bazı tekniklere başvurabiliriz. Reiki’de bunlardan bir tanesidir hatta doğru bir uyumlamayla (inisiyasyon) kişinin projeksiyon köprüsündeki ilk temizlik adımı atılmış olur. Çünkü uyumlama esnasında kişinin farkındalıklarının da geliştiği çakra ve aura sistemi temizlenerek çakra ve aura kanallarının açılma işlemi uygulanır. Açılan kanallar doğru bir uyumlamada (inisiyasyon) ömür boyu bir daha kapanmaz. Arınmalar ve yaşanılanlarla kirlenebilir fakat asla eski haline (uyumlamadan önceki) dönmez. Çakra temizliği, çakra dengelemesi ve günlük yapılan rutin 9 hareket ile kişi çakralarının ve aurasının dengesini sağlayacaktır.

Reiki saf ve ilahi bir enerjidir, akışkan ve sakin bir temizlik süreci vardır.

Reiki uyumlamasından itibaren kişide 21 günlük bir arınma süreci başlar. Bu süre zarfında kişi; fiziksel, ruhsal ve zihinsel arınmalar yaşar. Arınma süreci, yukarıda da bahsettiğimiz zihin projeksiyonuyla dış dünya arasındaki engellerin temizlenmesi için fabrika ayarlarına dönmeye başladığımız evredir. Aynı zamanda beyin bir düşünceyi ve alışkanlığı 21 gün aralıksız tekrar ettiğinde bunu gerçekleştirmeye başlar. Bu süre içinde öğretmen öğrencisine 21 gün içinde uygulanan Reiki pratiğini verir (14 hareket) ve 21 gün içinde güzel şeyler düşünmesini ve imgelemesi ister, gerektiğinde olumlamalar verebilir.

21 günlük arınma sürecinde eğer kişide temizliğe, şifaya ve iyileşmeye köklü dirençler varsa arınma süreci o kişide eninde sonunda zihin projeksiyonuyla, dış dünya arasındaki bağlantıyı kalp hizasına ulaştırabilmek adına Reiki yoluyla kimi zaman damlacık, kimi zaman akarsu halinde temizleme işlemini gerçekleştirecektir.

Uyumlamadan sonra halının altına süpürülen tozlar misali, bilinçaltımıza ittiğimiz düşünceler, Reiki enerjisiyle birlikte temizlenmek üzere yüzeye çıkmaya başlayacaktır.

Bu durumların daha kısa sürede aşılması ve daha verimli bir hayat sürebilmemiz, zihin projeksiyonun temizlenmesi böylece dış dünyaya bakış açımızın değişmesi, kalp hizamıza yaklaşabilmemiz için Reiki ile bütünlük sağlayan bilinçaltı çalışmalarına katılmak tam anlamıyla tamamlayıcı olacaktır. Yalnızca Reiki ile de bu süreç devam ettirilebilir fakat bazı inanç kalıplarını değiştirmek uzun yıllar alabilir.

Tabii ki Reiki ve bilinçaltı konuları soyut kavramlar olduğu için güvenilir kişilere kendimizi emanet etmek bu işin en önemli aşamasıdır. (Bu konuda daha önce eksik Reiki uyumlaması tecrübem olduğu için uzun araştırmalar sonucu doğru öğretmenle karşılaştım. Eksik Reiki uyumlaması hikayemi yazılarımdan okuyabilirsiniz.)

Değerli öğretmenim ve büyüğüm, Dünya’da ki 10 Reiki öğretmeninden biri olan Grandmaster Teacher İsmail Bülbül’ün kendi keşfettiği ve geliştirdiği ‘Bilinçaltı Kodlama Terapisi’ bilinçaltı katmanlarımızı bulunduğumuz yaştan geriye 10 yıl periyotlarda giderek anne karnına kadar olan sürece kadar temizlik sağlamaktadır. Bilgilerin hafızadan silinmesi gibi bir şey mümkün olmamakla birlikte kişi üzüldüğü, endişe, kaygı duyup yaşadığı olayları çalışma sonrasında hatırlasa da bir şey hissetmemekte böylece hayatında o konularla ilgili tıkanıklıklar varsa önü açılmaktadır.

Bu hayata hepimiz ayrı parmak izleri ve görevlerle, kendimizi tanımaya ve bilmeye geldik. Bu yolda birçok yöntem olmakla birlikte ben kendi hayat yoluma nasip olan yöntem olan Reiki ve çok faydasını gördüğüm Bilinçaltı Kodlama Terapisi’ni siz değerli okurlarımızın da faydalanabilmesi için bu ay paylaşmak istedim.

Bu yazıyla birlikte veya öncesinde Reiki, Çakralar, Aura, Bilinçaltı ve Spiritüel, Varoluşsal içerikli konularla ilgili merakınız oluştuysa dergimizin alanında uzman yazarlarının yazılarının olduğu Reiki, Spiritüalizm, Yaşam kategorilerine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Esra YILMAZ

Esra Yılmaz Aslan

2009 Yılında Reiki ile 2011'de de İsmail Bülbül hocamla tanıştım. Reiki 3b Öğretmeniyim. Kendimi tanıma evresini yaşarken insanlara faydalı olabilmek amacındayım.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler