Varoluş Dergisi

OLUMLAMA NEFESİ

Artık pek çoğumuzun hayatında olumlama var. Olumlu düşünce. Olumlu cümleler kurma. Nedir bu olumlama? Olumlama olması istenen bir şeyin olduğuna kalpten inanarak, bilinçaltında o pozitif imgeyi yaratmaktır. Bu yeni düşünce şeklinin zihinde ve hücresel bellekte kalıcı olarak yerleşmesi 21 gün sürdüğü için de 21 gün tekrar etmek faydalı olur. Bu şekilde negatif inançlarımızı pozitif düşünce kalıbı ile değiştirebiliriz.

“Ben çok şanssızım, her türlü zorluk beni bulur” düşüncen varsa “ben çok şanslıyım” olumlaması yaparken beta beyin dalgasındaysan yaptığın çalışma işe yaramayacaktır.

Beta dalgaları, bedenin doğal tedavi faaliyetini durdurur. Maalesef gün içinde pek çoğumuz beta beyin dalgasında oluruz. Beta beyin dalgasındaki bir zihin tehlikeye ve olumsuzluğa fazlasıyla odaklı olduğundan her olasılığın içinde negatif senaryolar aramaya devam eder.

Olumlamalar, Alfa beyin dalgasında yapılmalıdır. Alfa kaliteli yaşamın başladığı noktadır.  Hislerin baskılanmadığı, rahatlığın, hazzın ve mutluluğun olduğu beyin dalgasıdır. Alfada güvende hisseder gevşeriz ve yaratıcı bilinçaltı aktive olur.

Bu nedenle sizi kısa sürede Alfa’ya geçebileceğiniz ve olumlama yapmaya hazır hale getirecek bir nefes önermek istedim.

Ayrıca bu nefes beynin ön ve arka loblarının oksijen ile besleyip olumlamalara açık hale gelmesini sağlıyor.

Gözlerinizi kapatın ve bir nefes alıp ciğerleriniz tamamen boşalana kadar verin.

  • 10’a kadar sayarak nefes al
  • 5’e kadar sayarak nefesi vermeden önce bekle
  • Islık çalar gibi dudakları büzerek yavaşça ağızdan vermeye başla, verirken 20’ye kadar say
  • Bu nefesi 2 tekrar yap

“OLUMLAMAYI SÖYLE”  Örnek:Bolluk bereket içindeyim”

  • 10’a kadar sayarak nefes al
  • 5’e kadar sayarak nefesi vermeden önce bekle
  • Islık çalar gibi dudakları büzerek yavaşça ağızdan vermeye başla, verirken 20’ye kadar say
  • Bu nefesi 2 tekrar yap

Odağınızı kaybetmemek için her çalışmayı bir olumlama ile yapmanızı öneririm.

Bu nefesi günde 2, 3 kez tekrar edebilirsiniz. Oturarak veya yatarak yapabilirsiniz. Uykuya geçmeden hemen önce yaparsanız uykuya olumlamanızı olmuş gibi düşünerek dalmanız daha da faydalı olacaktır.

Kendinizi çok stres altında hissettiğinizde, meditasyon ve ibadet öncesinde de yapmanız fayda sağlayacaktır.

Bu dergiyi çok seviyorum. Herkes o kadar güzel şeyler paylaşıyor ki. Eylül sayısında Sevgili Emine,  OLUMLAMA’NIN OLUMLU SONUÇLANMASI NÖROPLASTİSİTE İLE OLUR yazısını yazdı ve Sevgili Ahu 21 GÜN MUCİZESİ yazısını her iki yazıyı okumadan önce aklımda planladığım yazılar arasında OLUMLAMA NEFESİ’ni yazmak vardı. Demek ki zamanı onların yazılarından öğrenilene katkı sağlamak için şimdiymiş. Eylül sayımızda her iki yazıya da ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,

Şengül Tuncer

Uzun süre global şirketlerde zihnini dinleyerek çalışmış bir ruhum.

2010 yılında önce “Reiki”, daha sonra meditasyon yaparken doğru nefes alamadığımı fark ettiğimde ise “Nefes” hayatıma girdi. O andan sonra gölgede kalan yanlarım yavaşça aydınlandı, özgürleştim.

Sonra kalbimin sesini dinlemeyi öğrendim. Çok şanslıyım, çünkü yaşam misyonumu fark ettim ve hayatım muazzam şekilde değişti.

Tüm bu deneyimlerimi Kurumsal Nefes Eğitimleri ile ve İstanbul Ataşehir’de ki ofisimde Bireysel Nefes seansları, Reiki, NLP ve EFT gibi gelişim ve şifa tekniklerini etkin şekilde uygulayarak insanlarla paylaşıyorum.

Çünkü kendi tekamülümün farkına vardım, şimdi sıra başkalarının da değişimine katkıda bulunmakta.

Sevgiyle…

1 yorum

  • Muhteşem bir yazı ❤ hem uyku hem çalışmalar hem stres anı için çok kolay ama es geçtiğimiz önemlilerden. 1 numaraya koyup deniyorum tekniği?

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler