Varoluş Dergisi

İSMAİL BÜLBÜL REİKİ EKOLÜ

İsmail Bülbül, 1963 doğumlu Türk bir Reiki Ustasıdır ve onun öğrettiği Reiki yöntemine İsmail Bülbül Ekolü denir. İsmail Bülbül, dünya çapında birçok kişiye Reiki eğitimi vermiş ve kendisine özgü bir (Reiki ve Sufizm) uygulama tarzı geliştirmiştir.

İsmail Bülbül Reiki Ekolü, geleneksel Reiki’nin temellerine dayansa da kendi benzersiz yaklaşımlarını içerir. Bu ekolde, enerji hareketini arttırmak, şifa sürecini hızlandırmak ve spiritüel gelişimi teşvik etmek için farklı (Sufizm) teknikler ve uygulamalar kullanılmaktadır. İsmail Bülbül Ekolü’nde öğrenciler, kendilerini enerjiye bağlama ve enerji akışını kullanarak şifa vermeyi öğrenirler.

İsmail Bülbül Ekolü, insanların bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlıklarını desteklemek için enerji akışını düzenlemeyi hedefler. Bu ekolde, enerji merkezleri olan çakralar üzerinde çalışmak, günlük pratikler yapmak ve meditasyon gibi teknikler kullanılır. İsmail Bülbül Ekolü’nde öğrenciler, öğretilen teknikleri kullanarak kendi enerji sistemlerini temizleme, dengeleme ve şifa vermeyi öğrenme fırsatına sahiptir.

İsmail Bülbül Ekolü, Reiki’nin temel prensiplerine uygun olarak sevgi, şefkat ve hizmet odaklı bir yaklaşımı teşvik eder. Bu ekolde, öğrencilere önce kendi kendilerinin şifacısı olmayı öğrenmeleri ve sonra da başkalarına yardımcı olmalarının yolları öğretilir. İsmail Bülbül Ekolü’nün amacı, insanların enerji akışını dengeleyerek, sağlık, huzur ve mutluluğa ulaşmalarına yardımcı olmaktır.

 

İsmail Bülbül

Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan ilk 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor. "

2007 Yılında, 14 yıllık Usui Reiki eğitimini bu ekole ait olan tüm aşamaları alarak tamamlamıştır. 17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk'u da alarak USUI REIKI ekolünde dünyada ilk 8 kişiden birisi olmuştur.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler